مرکز تخصصی تعویض باتری موبایل و تبلت

باتری موبایل و تبلت و سلامت آن از مهم ترین مواردی است که برای کاربران اهمیت بالایی دارد. چنانچه باتری دستگاه دچار مشکلاتی مثل زود شارژ خالی کردن موبایل یا تبلت، شارژ نشدن تبلت و یا موبایل شده و در کل حراب شود، مشکلات زیادی برای صاحبان آنها به وجود خواهد آمد. در چنین زمان هایی می بایست جهت تعمیر باتری موبایل و تبلت به مراکز تخصصی در زمینه تعمیر باتری تبلت و نوبایل مراجعه نمود.

تعمیر و تعویض باتری موبایل و تبلت یک بحث کاملا تخصصی است که برای انجام آن باید به نکات ایمنی بسیاری توجه نمود تا با خرابی های بیشتری در حین تعمیر یا تعویض باتری تبلت یا موبایل مواجه نشد. لابراتورهای تخصصی شرکت به رایا دارای متخصصین ماهر و با تجربه در زمینه تعویض و تعمیر باتری گوشی و تبلت می باشد.

همچنین به رایا مجهز به بروزترین تجهیزات در زمینه تعمیر و تعویض باتری گوشی و تبلت است که باعث می شود متخصصان به رایا با بیشترین دقت و در کمترین زمان عیب یابی و تعمیر باتری موبایل و تبلت شما را انجام دهند.اگر باتری دستگاه شما اشکال دارد با همکاران ما تماس بگیرید تا شما را راهنمایی کنند تا بتوانید با ارسال گوشی و یا تبلت خود از خدمات عیب یابی رایگان دستگاه خود توسط متخصصین ما بهره مند شوید.

در اینجا ما دلایل خرابی باتری تبلت و موبایل شما را توضیح خواهیم داد و همینطور شما را با مراحل تعمیر و تعویض باتری تبلت و موبایل آشنا خواهیم کرد.

دلایل خرابی باتری

نشانه های خرابی تاچ

باد کردن باتری موبایل و تبلت

امروزه باتری های جدید بیشتر از نوع لیتیومی هستند و با به پایان رسیدن عمرشان، شروع به بادکردن می کنند. یکی از دلایل تشدید کننده این موضوع استفاده از موبایل و تبلت در حالت شارژ است که احتمال باد کردن باتری گوشی و تبلت را افزایش می دهد. هرگز برای شارژ کردن دستگاه خود از شارژرهای غیر اصل و تقلبی استفاده نکنید. هنگامی که با باد کردن باتری تبلت و موبایل خود مواجه می شوید هر چه سریع تر باید برای تعویض باتری گوشی و یا تبلت خود اقدام کنید. شارژ کردن باتری بادکرده یا استفاده از آن می تواند باعث به وجود آمدن خطراتی برای دستگاه شما شود.

نکته ای که باید توجه داشت این است که، از انداختن باتری باد کرده و خراب داخل سطل زباله خودداری کنید زیرا این نوع زباله به محیط زیست و انسان ها خطرات جبران ناپذیری وارد خواهد کرد. چنانچه هر زمان با نشانه های خرابی باتری یا باد کردن باتری مواجه شدید، برای تعویض و یا تعمیر باتری موبایل و تبلت خود میتوانید به متخصصین به رایا مراجعه کنید تا بتوانند با عیب یابی رایگان دستگاه به شما مشاوره داده و شما را راهنمایی کنند.

خاموش شدن بدون اخطار دستگاه

گاهی اوقات دستگاه شما بدون دادن اخطار خاموش می شود که ممکن است مشکل شما از باتری دستگاه باشد. البته این مشکلدلایل مختلفی ازجمله خرابی ال سی دی، خرابی برد و .. دارد. اگر دستگاه شما هنگام اتصال به شارژ هیچ عکس العملی از خود نشان نمی دهد به احتمال زیاد مشکل از باتری می باشد.

شما برای مطمئن شدن از وضعیت دستگاه خود باید برای عیب یابی اقدام کنید تا با گذشت زمان با مشکلات و خرابی های بیشتری رو به رو نشوید.

زود خالی شدن شارژ باتری

زمانی که شارژ موبایل شما کامل است اما زمانی که از آن استفاده می کنید به سرعت درصد شارژ آن شروع به کم شدن می کند تا جایی که موبایل یا تبلت شما خاموش می شود و باتری دستگاه شما زمان کمی شارژ نگه می دارد، ظرفیت و عمر باتری آن کاهش پیدا کرده است.

در این شرایط شما باید برای تعویض باتری موبایل یا تبلت خود اقدام کنید و پیشنهاد میکنیم حتما از باتری اصل و اورجینال برند دستگاه خود برای تعویض باتری تبلت و یا موبایل استفاده کنید تا مشکل شما به صورت کامل حل شود.

داغ شدن بدنه موبایل و تبلت

گاهی هنگام انجام بازی های سنگین یا استفاده طولانی مدت از موبایل یا تبلت خود، باعث داغ شدن بدنه دستگاه خود می شویم. تمام قطعات موبایل و تبلت قدرت پردازش خود را از باتری می گیرند. هر کدام از قسمت های موبایل و یا تبلت اگر بیشتر فعالیت کند مجبور است انرژی بیشتری از باتری بگیرد و این کار باعث داغ شدن باتری و به مرور زمان خراب شدن آن می شود. یکی از دلایل داغ شدن دستگاه شما، داغ شدن باتری آن است.

هنگامی که داغی تبلت یا موبایل خود را حس کردید بهتر است برای مدتی آن را خاموش کنید تا دمای آن پایین بیاید. استفاده از موبایل یا تبلت با دمای بالا ممکن است به بسیاری از قطعات آن آسیب وارد کند.

روشن ماندن دستگاه فقط هنگام شارژ

بعضی اوقات متاسفانه متوجه می شوید فقط زمانی می توانید از تبلت یا گوشی خود استفاده کنید که متصل به شارژ باشد. در این صورت تنها دلیلی که باعث این اتفاق می شود، خرابی باتری می باشد. همچنین می دانید که استفاده از دستگاه هنگام شارژ ممکن است اثرات مخرب زیادی داشته باشد و بسیار خطرناک است. در این صورت بهتر است هرچه سریع تر برای تعویض باتری موبایل یا تبلت خود اقدام کنید.

هزینه تعویض و تعمیر باتری موبایل و تبلت

بیشتر نگرانی افراد در زمانی که با خرابی باتری موبایل یا تبلت خود مواجه میشوند، هزینه تعمیر و تعویض باتری گوشی و یا تبلت است. گاهی اوقات مشکلاتی که برای باتری دستگاه به وجود می آید، با تعمیر باتری تبلت یا موبایل حل نشده و نیازمند تعویض باتری تبلت و یا گوشی برای سلامت دوباره آن است.

هزینه تعویض باتری گوشی و تبلت بستگی به مدل و برند دستگاه داشته و علاوه بر آن کیفیت باتری و اصل بودن آن نیز در هزینه و قیمت تعویض باتری موبایل و تبلت اثرگذار است. چنانچه باتری تبلت و یا موبایل شما خراب شده و به دنبال هزینه های تعمیر آن هستید، می توانید برای اطلاع از هزینه و قیمت دقیق تعویض و یا تعمیر باتری موبایل و تبلت خود، با شرکت به رایا تماس بگیرید تا تکنسین های به رایا به شما کمک کنند.

شما همچنین با استفاده از تلگرام نیز می توانید با همکاران ما در لابراتورهای تخصصی به رایا صحبت کرده و با ذکر مدل و برند دستگاه خود از قیمت تعمیر دوربین تبلت و موبایل خود مطلع شوید. شما همین طور میتوانید دستگاه خود را به نشانی شرکت به رایا ارسال نمایید و از خدمات عیب یابی رایگان برای مشکل باتری موبایل و تبلت خود استفاده کنید.

کارشناسان به رایا در سریع ترین زمان دستگاه شما را با بروزترین ابزارآلات عیب یابی کرده و شما را در جهت تعمیر باتری گوشی و تبلت راهنمایی میکنند و برآورد قیمت دقیقی به شما اعلام میکنند.

روند تعویض باتری موبایل و تبلت

در اکثر موارد وقتی باتری موبایل و تبلت زودتر از حالت استاندارد شارژ خالی می کند و یا دچار بادکردگی شده باشد، باید برای تعمیر باتری تبلت و یا موبایل، اقدام به تعویض باتری موبایل و یا تبلت نمود. برای آشنایی شما با پروسه و روند تعویض باتری تبلت و موبایل در ادامه به مراحل و چگونگی تعویض باتری موبایل و تبلت می پردازیم. در نظر داشته باشید تعویض باتری گوشی و تبلت باید توسط افراد متخصص در این زمینه انجام شود.

چرا که ممکن است علاوه بر آسیب بیشتر به باتری، به قطعات دیگر تبلت و یا موبایل آسیب وارد شود و شامل هزینه های بیشتری شوید. در این قسمت روند تعویض باتری مویایل و تبلت را برای آشنایی بیشتر شما شرح می دهیم. در نظر داشته باشید برای تعویض باتری برخی از مدل های موبایل و تبلت ابتدا باید تاچ و ال سی دی آن باز شود تا به باتری دسترسی داشته باشید.

1


درب پشت مدل های جدید موبایل و تبلت چسبیده و کاربر بدون تخصص و دانش کافی نمی تواند آن را جدا کند. در صورتی که درب پشت موبایل یا تبلت شما چسبیده شده باشد، باید با استفاده از حرارت درب موبایل یا تبلت را از قاب جدا کنید.

2


کابل فلتی که از باتری بر روی کانکتور برد دستگاه نصب می باشد را جدا کرده و سپس با استفاده از اسپتولز، اقدام به جدا کردن باتری از دستگاه کنید. اگر باتری به سختی جدا می شود می توانید از تینر برای جدا کردن چسب زیر باتری استفاده نمایید.

3


چسب های قدیمی را از روی دستگاه کاملا تمیز کرده و به منظور ثابت ماندن باتری جدید در جایگاه خود، از چسب جدید استفاده کنید تا باتری کاملا در جای خود فیکس شود. همچنین در هنگام نصب باتری، از اتصال کابل فلت به برد دستگاه قافل نشوید.

4


درب پشت دستگاه را در صورت چسبی بودن می بایست با چسب مخصوص این کار مجددا بچسبانید و با اعمال فشار مناسب روی آن به مدت محدودی از فیکس شدن درب بر روی قاب و سفت شدن آن مطمئن شد. این کار را با دقت بسیار بالایی انجام دهید.

فروشگاه به رایا

در زمان تعویض باتری موبایل و تبلت برای طول عمر بیشتر باتری و خراب نشدن آن و همچنین نگه داشتن شارژ برای مدت زمان بیشتری و خالی نشدن آن می بایست از باتری های اصلی و با کیفیت بالا استفاده کنید. باتری های اصلی خیال شما را راحت کرده و دیگر نیازی نخواهد بود نگران خرابی آن باشید. برای دسترسی به باتری های اصل و اورجینال دستگاه خود و خرید آن مراجعه به مرکزی معتبر برای این کار الزامی است.

فروشگاه به رایا انواع باتری اورجینال و اصل تبلت و موبایل را برای تمامی مدل ها و برندهای موجود در بازار دارا بوده و با ارائه آنها به مشتریان عزیز به آنها برای اصالت و کیفیت باتری های خریداری شده گارانتی می دهد. شما برای خرید باتری تبلت و یا موبایل خود و همچنین اطلاع از قیمت آن به فروشگاه به رایا مراجعه نمایید تا با آسودگی خاطر به خرید باتری برای تعویض باتری گوشی و تبلت خود اقدام نمایید و برای اصل بودن آن ضمانت دریافت کنید.