چرا رنگ ال سی دی گوشی تغییر می کند؟

در گوشی های همراه از حساس بودن ال سی دی های آن آگاه هستید و بهتر است در صورتی که با تغییر رنگ ال سی دی مواجه می شوید علت آن را بدانید. تغییر رنگ ال سی دی یکی از مشکلات رایج بین کاربران است. پیکسل ها اصلی ترین جز تشکیل دهنده نمایشگر ها هستند که بر اثر مشکلاتی مثل استفاده طولانی مدت ، فشار روی ال سی دی، داغ شدن باتری و تراشه ها، استفاده زیر نور مستقیم خورشید و… می سوزند. تغییر رنگ ال سی دی در اثر سوختن پیکسل ها ایجاد می شود. 

اگر با پیکسل سوختگی مواجه هستید وارد کردن هرگونه ضربه به صفحه نمایش، باعث افزایش محدوده پیکسل سوختگی می شود. طبق آمار به دست آمده تلفن هایی که از پنل OLED استفاده می کنند نسبت به پنل LCD بیشتر با پیکسل سوختگی و تغییر رنگ مواجه هستند. البته سوختن پیکسل به کیفیت تولید هم بستگی دارد. اگر به ال سی دی ضربه سنگینی وارد کنید یا گوشی شما در معرض رطوبت و آب خوردگی باشد ممکن است رنگ صفحه آن به طور کلی تغییر کند. زمانی که پیکسل ها به طور کامل از بین بروند تنها راه تعمیر آن تعویض ال سی دی است.

چرا رنگ ال سی دی گوشی تغییر میکند

کوچک ترین ضربه به ال سی دی ها باعث از بین رفتن پیکسل ها و ریختن پیکسل های رنگی می شود. با گذر زمان مشاهده می کنید که این لکه رنگی بیشتر می شود. علت بنفش شدن ال سی دی ضربه دیدن پیکسل های داخلی صفحه نمایش است که بر اثر ضربه دچار آسیب دیدگی شده اند. به هیچ عنوان این مشکل بدون فشار روی صفحه نمایش ایجاد نمی شود. 

استفاده طولانی مدت از گوشی یکی دیگر از دلایلی است که باعث به وجود آمدن لکه های بنفش و تغییر رنگ ال سی دی می شود. در این حالت شما هیچ اثری از شکستگی مشاهده نمی کنید و حتی ممکن است تاچ گوشی شما به درستی کار کند. از آن جایی که در اغلب گوشی ها تاچ و ال سی دی به هم متصل هستند، تاچ و ال سی دی باید با هم تعویض شوند. برای جلوگیری از تغییر رنگ ال سی دی از محافظ های موجود استفاده کنید و همچنین از استفاده طولانی مدت از موبایل بپرهیزید.

خاموش کردن موبایل

ساده ترین راه برای حل مشکل پیکسل سوختگی و تغییر رنگ ال سی دی گوشی، خاموش کردن آن است. موبایل خود را خاموش کنید و چند ساعت به آن استراحت دهید. اگر مشکل شما جزئی باشد هنگامی که گوشی خود را روشن می کنید اثری از پیکسل سوختگی نخواهید دید. اگر با این کار مشکل گوشی شما رفع نشد می توانید تلفن همراه خود را به حالت کارخانه بازگردانید.

اگر ال سی دی گوشی شما تغییر رنگ داده، با ما تماس بگیرید تا به شما کمک کنیم.

61 667 665  – 8136 6691 (021)

تعمیرات نرم افزاری موبایل

اگر به تازگی با مشکل تغییر رنگ ال سی دی و پیکسل سوختگی مواجه هستید بهتر است کمی صبر کنید. برخی از پیکسل های آسیب دیده با گذر زمان مشکل آن رفع می شود و دیگر در صفحه نمایش قابل رویت نیستند. اما اگر مشکلتان حل نشد می توانید از روش های نرم افزاری هم استفاده کنید. با استفاده از نرم افزار های Stuck Pixel Tool, Dead Pixel Buddy, Dead Pixels Test and Fix می توانید صفحه LCD تبلت خود را تست کنید و از حضور پیکسل های مرده مطلع شوید و برای تعمیر آن اقدام کنید.

قرار دادن روی حالت safe mode

هنگام تغییر رنگ ال سی دی، برای از بین بردن لک های بنفش می توانید از Safe Mode (حالت ایمن) استفاده کنید. حالت ایمن، برنامه های در حال اجرا را غیرفعال می کند و عملکرد سیستم عامل را کاهش می دهد. اگر با این کار مشکل حل شود مشخص می شود که ایراد از یک برنامه نصب شده روی تلفن شما است.

 

برای فعال کردن حالت ایمن مراحل زیر را انجام دهید:

تعویض ال سی دی تلفن همراه

بهترین و موثرترین راه برای حل مشکل تغییر رنگ ال سی دی، تعویض ال سی دی موبایل است. با این کار مطمئن هستید که مشکل شما رفع خواهد شد. حتما برای تعویض ال سی دی از قطعات اصلی استفاده کنید تا کیفیت تاچ و تصویر کاهش پیدا نکرده و شما را دچار مشکل نکند. بعد از تعویض صفحه نمایش خود بهتر از قبل از آن مراقبت کنید تا دیگر با پیکسل سوختگی مواجه نشوید. 

برای خرید تاچ و ال سی دی اصلی موبایل و تبلت همراه با گارانتی، به فروشگاه به رایا مراجعه نمایید.

هرگونه خرابی یا تغییر رنگ ال سی دی خود را جدی بگیرید. اگر در روزهای اول به آن توجه کنید ممکن است با هزینه کم تری این مشکل را برطرف کنید. از ضربه و فشار زیاد به LCD خود جلوگیری کنید و سعی کنید با استفاده از محافظ های صفحه نمایش از آن مراقبت کنید. اگر مجبور به تعویض صفحه نمایش خود شدید بهتر است آن را به متخصصین حرفه ای در زمینه تعویض ال سی دی بسپارید.