دلایل متصل نشدن اینترنت موبایل

یکی از مهمترین و کاربردی ترین امکانات تلفن های هوشمند، اتصال به اینترنت است و گوشی های موبایل بدون اتصال به اینترنت کاربرد چندانی ندارند. برخی اوقات افراد با مشکل متصل نشدن اینترنت به موبایل خود مواجه می شوند و این مشکل مخصوصا برای کسانی که کسب و کارشان به صورت آنلاین است، می تواند ضررهای جبران ناپذیری را وارد کند. در زمان هایی ممکن است این مشکل از اپراتورها باشد که شما کاری برای رفع آن نمی توانید انجام داده و بهتر است با اپراتور سیم کارت خود تماس بگیرید. متصل نشدن اینترنت موبایل می تواند ناشی از مشکلات نرم افزاری و سخت افزاری باشد که می بایست عیب یابی دقیقی برای یافتن مشکل رخ داده انجام گیرد.

چک کردن تنظیمات ای پی ان (APN)

یکی از دلایلی که گوشی شما به اینترنت وصل نمی شود نقاط دسترسی اپراتورهای تلفن همراه (APN) می باشد. برای رفع این مشکل می توانید به تنظیمات گوشی (Setting) خود بروید و در قسمت تنظیمات شبکه (Mobile Network) گزینه Access Point Name را انتخاب کنید. در این قسمت نام اپراتور خود را مشاهده می کنید که بهتر است آن را حذف کرده و ای پی ان جدیدی اضافه کنید. برای این کار روی گزینه New APN کلیک کرده و نام دلخواهی را وارد کنید تا مشکل متصل نشدن اینترنت گوشی شما برطرف گردد.

محدودیت استفاده از اینترنت

یکی دیگر از دلایلی که می تواند باعث متصل نشدن اینترنت موبایل شود، استفاده از قابلیت محدودیت حجم اینترنت در گوشی های موبایل است. از امکانات گوشی های موبایل، امکان قرار دادن سقف مجاز برای استفاده از اینترنت است. این قابلیت سبب می شود تا با رسیدن به سقف مجاز علاوه بر نمایش اخطار به طور خودکار، اینترنت شما قطع شده و در مصرف اینترنت صرفه جویی شود. در صورتی که این محدودیت روی گوشی شما نتظیم شده باشد، رای برداشتن آن می توانید به تنظیمات (Setting) گوشی خود رفته و در قسمت اتصالات (Connection)، گزینه استفاده از داده (Data usage) را انتخاب کنید. در این قسمت میتوانید محدودیت را برداشته یا سقف مجاز را برای آن بالاتر ببرید تا دیرتر با اخطار و قطع اینترنت گوشی خود مواجه شوید. بعد از انجام این تغییرات نیز یک بار اینترنت موبایل خود را خاموش و دوباره روشن کنید.

چک کردن سیم کارت

سیم کارت تلفن همراه و مشکلات آن میتواند دلیل دیگری برای متصل نشدن اینترنت گوشی باشد. یکی از کارهایی که برای برطرف کردن این مشکل انجام داد، خارج کردن و دوباره وارد کردن سیم کارت است. موبایل خود را خاموش کرده، سیم کارت خود را از موبایل خارج کرده و کمی آن را تمیز کنید، سپس سیم کارت خود را دوباره وارد گوشی خود کرده و آن را روشن کنید. در بعضی اوقات امکان دارد با این کار اتصال شما به شبکه ها و اینترنت درست شود تا دیگر نیازی به تعویض سیم کارت خود نداشته باشید.

ریست نرم افزاری موبایل

اگر تمام کارهای گفته شده در بالا را انجام داده و مشکل متصل نشدن اینترنت شما برطرف نشد، بهتر است تلفن خود را به تنظیمات کارخانه (Reset Factory) بازگردانید. با این کار تمام داده های شما پاک می شود و تمام تنظیمات تلفن شما به حالت اولیه برمی گردد. این کار تقریبا بیشتر مشکلات نرم افزاری شما را حل می کند. 

اگر موبایل شما به اینترنت متصل نمی شود، تماس بگیرید تا شما را راهنمایی کنیم

61 667 665  – 8136 6691 (021)

مشکلات سخت افزاری آنتن موبایل

در اخرین قدم چنانچه با انجام تمام راهکارهای بالا مشکل متصل نشدن اینترنت گوشی شما رفع نشد، ممکن است ایراد از سخت افزار تلفن همراه شما باشد. آی سی بیس باند (IC Baseband) قطعه ای در گوشی های هوشمند است که مهم ترین وظیفه ی آن اتصال به اینترنت و آنتن دهی گوشی است. خرابی بیس بند باعث عدم آنتن دهی یا ضعف آنتن یا اختلال در دسترسی به شبکه های مخابراتی می شود. 

برای خرید قطعات اورجینال موبایل و تبلت خود، به فروشگاه به رایا مراجعه نمایید.

برخی اوقات کاربران با اخطار عدم اتصال به اینترنت (No Internet) مواجه می شوند. تنظیمات بسیاری وجود دارد که باعث اختلال در اتصال به اینترنت می شود، در این مقاله به روش هایی برای رفع مشکل متصل نشدن اینترنت گوشی های موبایل اشاره کردیم. اگر بعد از خواندن این مطلب، موفق نشدید مشکل گوشی خود را حل کنید یا به اطلاعات بیشتری نیاز داشتید، می توانید با متخصصین ما تماس بگیرید تا شما را راهنمایی و به شما کمک کنند.