مرکز تخصصی تعمیر آی سی هارد موبایل و تبلت

آی سی هارد از مهمترین قطعات موبایل و تبلت است که وظیفه نگهداری و ذخیره اطلاعات را درون دستگاه بر عهده دارد. با خراب شدن آی سی هارد، استفاده از موبایل و تبلت غیرممکن می شود. اگر با خرابی آی سی حافظه دستگاه خود مواجه شده و نیاز به تعمیر آی سی هارد تبلت یا موبایل دارید، پیشنهاد می کنیم با متخصصان ما در شرکت به رایا تماس بگیرید تا با مشاوره و عیب یابی رایگان به شما کمک کرده و در صورت نیاز اقدام به تعمیر آی سی هارد گوشی یا تبلت شما نماییم.

شرکت به رایا با پاسخگویی سریع و ارائه خدمات با کیفیت، مشکل خرابی آی سی هارد موبایل و تبلت شما را در مدت زمان کوتاهی حل می کند. متخصصین به رایا برای تعمیر و تعویض آی سی هارد موبایل و تبلت از بروز ترین تجهیزات روز دنیا استفاده میکنند تا خدمات تعمیر و تعویض آی سی هارد تبلت و موبایل ارائه شده به مشتریان با بالاترین کیفیت همراه بوده و رضایت مشتریان را به همراه داشته باشد.

در ادامه برای افزایش اطلاعات شما از دلایل خرابی آی سی هارد گفته و مراحل تعمیر و تعویض آی سی هارد گوشی و تبلت را بیان خواهیم کرد.

دلایل خرابی آی سی هارد

ریست فکتوری (Reset Factory)

ریست فکتوری و بازگشت به تنظیمات اولیه کارخانه زمانی که موبایل و یا تبلت شما شارژ کمی دارد می تواند باعث خرابی آی سی هارد شما شود. ریست فکتوری نیاز به ولتاژ بالا دارد و شارژ کم دستگاه می تواند به آی سی هارد دستگاه شما صدمه وارد کرده و مجبور به تعویض آی سی هارد گوشی یا تبلت خود شوید.

فلش گوشی

فلش کردن گوشی و تبلت با فایل های خراب یکی از دلایلی است که می تواند باعث خراب شدن پارتیشن های هارد و اختلال در عملکرد آی سی هارد شود. ممکن است این مشکل با تعمیر آی سی هارد موبایل و تبلت حل شود، اما در صورت برطرف نشدن مشکل مجبور به تعویض آی سی هارد موبایل یا تبلت خود خواهید بود.

نشانه های خرابی آی سی هارد

پاک نشدن اطلاعات با ریست فکتوری

ریست فکتوری تلفن همراه یا تبلت را به حالت اولیه کارخانه باز می گرداند. یعنی وقتی شما دستگاه خود را ریست فکتوری می کنید، تمام اطلاعات داخل گوشی یا تبلت به طور خودکار پاک خواهد شد. اما بعضی اوقات با روشن شدن دستگاه بعد از ریست فکتوری می بینید هنوز اطلاعات شما داخل دستگاه است و هیچ تغییری صورت نگرفته است. پاک نشدن اطلاعات با ریست فکتوری یکی از نشانه های خرابی آی سی هارد دستگاه شماست و باید در این شرایط برای تعمیر آی سی هارد تبلت یا موبایل خود اقدام کنید.

به طور خودکار خاموش شدن دستگاه

گاهی موبایل یا تبلت هنگام کار کردن به طور خودکار خاموش می شوند. این خاموش شدن می تواند دلایل مختلفی داشته باشد که یکی از آنها می تواند خرابی آی سی حافظه دستگاه باشد. گاهی هم این خاموشی به دلیل خیس شدن و ضربه به موبایل یا دستگاه است که همان لحظه خراب نشده و بعد از گذشت چند وقت خرابی را نشان خواهد داد. شما برای فهمیدن دلیل اصلی خرابی، می توانید موبایل خود را به آدرس به رایا ارسال کنید تا توسط متخصصین ما به طور رایگان عیب یابی شود.

همچنین برای انجام خدمات تعمیر تبلت نیز می توانید تبلت خود را برای ما ارسال کنید تا در صورت نیاز، تعمیر آی سی هارد تبلت شما انجام شود.

هنگ کردن و ریست شدن دستگاه

هنگ کردن و ریست شدن دستگاه یکی دیگر از پیامدهای خرابی آسی هارد موبایل یا تبلت شما می باشد. البته هنگ کردن دستگاه ممکن است دلایل دیگری هم داشته باشد که برای فهمیدن دلیل اصلی مشکل تبلت یا موبایل خود بهتر است به متخصصین این زمینه مراجعه کنید تا مشکل دقیق دستگاه خود را متوجه شده و در صورتی که مشکل از آی سی هارد بود، اقدام به تعمیر آی سی هارد موبایل و یا تبلت خود کنید.

نشان دادن لوگو هنگام روشن شدن

گاهی هنگام روشن کردن موبایل یا تبلت، فقط آرم دستگاه روشن شده و ادامه پیدا نمیکند. این مشکل ممکن است به علت خراب شدن آی سی هارد موبایل یا تبلت باشد. برای فهمیدن این موضوع بهتر است اقدام به نصب رام اصلی گوشی کنید، اگر موبایل یا تبلت فلش نشود به احتمال زیاد خرابی از آی سی هارد است. اگر موبایل یا تبلت روی آرم قفل می کند و فلش هم می شود، می تواند به دلیل خرابی سی پی یو، منبع تغذیه و… باشد.

بسیاری از پیامدها می توانند دلایل مختلفی داشته باشد که برای فهمیدن آن و تعمیر درست آن باید به صورت تخصصی و با تجهیزات خاص عیب یابی شود. برای این کار با به رایا تماس بگیرید تا متخصصان ما به طور رایگان عیب یابی دستگاه شما را انجام دهند.

ریخته نشدن یا حذف نشدن اطلاعات

بعضی وقت ها می خواهید اطلاعاتی را در موبایل یا تبلت خود بریزید و یا حذف کنید اما موفق به انجام آن نمی شوید. موبایل یا تبلت شما نه اطلاعاتی را ذخیره می کند نه حذف می کند. اگر با چنین مشکلی مواجه هستید، با خرابی آی سی هارد دستگاه خود رو به رو شده اید و راه حل این مشکل تعویض آی سی هارد گوشی یا تبلت است. بهتر است برای انجام تعویض آی سی هارد تبلت یا موبایل خود به یک متخصص حرفه ای مراجعه کنید تا با استفاده از تجهیزات لازم این کار را انجام دهد.

اخطار Encrypt Unsuccessful و internal Storage Damaged

اخطار Encrypt Unsuccessful زمانی نمایش داده می شود که تلفن یا تبلت شما قادر به شناسایی حافظه داخلی دستگاه نیست و شما را مجبور به ریست فکتوری می نماید. اخطار internal Storage Damaged نیز دلیلی برای خرابی آی سی هارد در تبلت یا گوشی شماست که فقط با برگرداندن به تنظیمات کارخانه می توان این مشکلات را حل کرد. برای راهنمایی بیشتر در این مورد می توانید با تکنسین های به رایا تماس بگیرید تا به صورت تخصصی شما را راهنمایی کنند.

روشن شدن دستگاه با ویبره های متداول

برخی زمان ها که اقدام به روشن کردن موبایل یا تبلت خود می کنید متوجه ویبره های پشت سر هم دستگاه خود می شوید. هنگام روشن شدن، موبایل یا تبلت روی آرم دستگاه قفل می کند و هفت بار روی ویبره می لرزد. این مشکل معمولا در برندهای HTC و HUAWEI بیشتر دیده شده است و در این موارد غالبا مشکل از آی سی هارد دستگاه است. شما می توانید برای حل این مشکل اقدام به تعویض آی سی هارد موبایل و یا تبلت خود کنید.

هزینه تعمیر و تعویض آی سی هارد موبایل و تبلت

بسیاری از کسانی که با خرابی آی سی هارد مواجه هستند، نگران هزینه تعمیر آی سی هارد موبایل یا تبلت خود هستند. هزینه ها بستگی به عوامل مختلفی دارند. بعضی از خرابی ها با تعمیر آی سی هارد تبلت و موبایل حل نشده و میبایست به تعویض آی سی هارد تبلت یا موبایل اقدام کنیم. هزینه تعویض آی سی هارد تبلت یا موبایل بستگی به مدل و برند دستگاه شما خواهد داشت.

موبایل و تبلت های جدید قیمت بالاتری نسبت به مدل های قدیمی تر دارند. ما به شما پیشنهاد می کنیم برای پایین آوردن هزینه تعویض آی سی هارد موبایل و تبلت، هرگز از قطعات فیک و غیر اصل استفاده نکنید. این قطعات فقط برای مدت کوتاهی کار شما را راه می اندازند و با گذشت زمان هزینه های بیشتری بر عهده شما خواهند گذاشت.

چنانچه آی سی هارد دستگاه شما دچار مشکل شده بهتر است با متخصصین به رایا تماس بگیرید و مدل دقیق موبایل یا تبلت خود را به مشاورین ما اعلام کنید تا از هزینه تعمیر و تعویض آی سی هارد تبلت و یا موبایل خود آگاه شوید. همچنین می توانید تبلت یا موبایل خود را به آدرس لابراتور تخصصی به رایا ارسال کنید تا آی سی هارد آن توسط همکاران ما در شرکت به رایا به صورت رایگان عیب یابی شود. کارشناسان ما بعد از عیب یابی قیمت تعویض آی سی هارد موبایل یا تبلت را به شما اعلام خواهند کرد.

روند تعویض آی سی هارد موبایل و تبلت

در اکثر موارد وقتی دستگاه شما روی لوگو می ماند و با فلش کردن هم مشکل حل نمی شود باید اقدام به تعویض آی سی هارد موبایل یا تبلت کرد. برای آشنایی با چگونگی تعویض ای سی هارد موبایل همراه و تبلت به موارد زیر دقت نمایید. در نظر داشته باشید تعویض ای سی هارد موبایل و تبلت بسیار حساس بوده و نیازمند دانش و تخصص بالایی برای بلند کردن آی سی و تعویض آن می باشد زیرا در هنگام بلند کردن آی سی هارد از روی برد دستگاه آسیب به قطعات دیگر برد وجود دارد.

پیشنهاد می شود مراحل تعویض IC HARD حتما توسط متخصص صورت پذیرد. در اینجا مراحل تعویض آی سی هارد موبایل و تبلت را برای آشنایی بیشتر شما بیان میکنیم.

1


اول باید برای باز کردن دستگاه اقدام کنیم. بعد از باز نمودن درب پشت، اتصالات روی برد را به طور کامل خارج می کنیم و تمامی پیچ های برد را به صورت کامل باز می کنیم تا برد از داخل دستگاه جدا شود.

2


بیشتر آی سی هارد ها با چسب مخصوص به برد چسبیده شده اند. برای بلند کردن آی ، با حلال چسب کاملا چسب های اطراف آن را جدا میکنیم. (استفاده زیاد از حلال باعث بروز آسیب به جاهای دیگر برد می شود)

3


در این قسمت بسته به نوع آی سی هارد به میزان استانداردی به آی سی هارد حرارت می دهیم. حرارت بیشتر باعث آب شدن پایه های آی سی هارد می شود. با دقت و با استفاده از ابزاری خاص آی سی هارد را بلند میکنیم.

4


اول پایه های روی برد را ترمیم کرده و پایه سازی انجام می دهیم. به شکلی که تمام پایه های آی سی دارای قلع باشند. آی سی را بر روی پایه ها گذاشته و با حرارت روی آی سی قلع آب شده می چسبد.

5

برد را شستشو داده و پس از خشک شدن، آن را روی قاب نصب و تمامی کابل ها را متصل می کنیم و پیچ ها را کامل میبندیم. (اگر آی سی هارد پروگرام نشده باشد باید با باکس پروگرمر سیستم عامل را روی آی سی هارد نصب کنیم)

فروشگاه به رایا

هنگام تعویض آی سی هارد تبلت خود باید از فروشگاهی خرید کنید که از قیمت و اصالت قطعه مطمئن باشید. شرکت به رایا با واردات بدون واسطه قطعات، کیفیت و اصل بودن را ضمانت می کند. همان طور که می دانید برای تعویض آی سی هارد موبایل یا تبلت باید حتما از قطعات اصل استفاده کنید تا مشکلات شما دوباره باز نگردد. برای انجام این کار می توانید به فروشگاه به رایا مراجعه کنید و آی سی هارد مورد نیاز خود را با ضمانت پس از فروش خریداری کنید.