ال سی دی از مهم ترین قطعات تلفن همراه و تبلت است که خرابی آن باعث اختلال در کارکرد موبایل و تبلت می شود. خرابی ال سی دی ها اغلب بر اثر ضربه اتفاق افتاده و باعث شکستگی ال سی دی می شود.در این شرایط حتما باید اقدام به تعمیر یا تعویض ال سی دی موبایل و تبلت کرد. برای دقت بالا در تعمیر ال سی دی گوشی و تبلت باید این کار توسط افراد با تجربه و با استفاده از به روز ترین ابزارآلات انجام شود.

شرکت به رایا بهترین مرکز تعمیر ال سی دی تبلت و موبایل می باشد که دارای تجهیزات پیشرفته برای تعمیر و تعویض ال سی دی گوشی و تبلت بوده و از باتجربه ترین متخصصان در این زمینه بهره می برد. متخصصین به رایا در هر زمان و در صورت بروز مشکل برای ال سی دی دستگاهتان برای آشنایی با تعمیر و تعویض ال سی دی تبلت و موبایل به شما مشاوره رایگان داده و در صورت اعتماد به لابراتور به رایا برای تعمیر ال سی دی موبایل یا تبلت خود، تکنسین های ما تمام مشکلات شما را در زمینه تعمیر و تعویض ال سی دی گوشی و تبلت رفع می کنند.

ما در ادامه شما را با دلایل خرابی ال سی دی آشنا کرده و سپس شما را در جهت تعمیر ال سی دی گوشی یا تبلت خود راهنمایی کرده و به چگونگی تعمیر و تعویض ال سی تبلت یا موبایل می پردازیم تا شما را با پروسه تعمیرات ال سی دی موبایل و تبلت آشنا نماییم.

ضربه و فشار سنگین به ال سی دی : ضربه و فشار اصلی ترین دلیل برای خرابی ال سی دی و مراجعه برای تعمیر ال سی دی موبایل یا تبلت است. هرگونه ضربه به ال سی دی یا افتادن آن باعث شکسته شدن ال سی دی و از بین رفتن آن می شود. افتادن گوشی یا تبلت از دست کاربران یکی از شایع ترین دلایلی است که باعث خرابی ال سی دی و شکستن آن می شود که معمولا باید به تعویض ال سی دی تبلت و موبایل اقدام کرد.

آب خوردگی و نفوذ مایعات به داخل دستگاه : یکی دیگر از دلایلی که باعث خراب شدن ال سی دی تبلت و موبایل می شود، آب خوردگی و نفوذ مایعات است. برای جلوگیری از این اتفاق هرگز با دستان خیس از گوشی یا تبلت خود استفاده نکنید. همچنین از گذاشتن دستگاه خود در معرض آب یا رطوبت خودداری کرده و هنگام ضد عفونی موبایل و تبلت به تمام نکات ایمنی که از خرابی ال سی دی شما جلوگیری می کند، دقت کنید تا بعدا درگیر تعمیر ال سی دی گوشی و یا تبلت خود نشوید.

خرابی خود به خود بر اثر گذر زمان : بعضی اوقات ال سی دی ها بدون دلیل خاصی دچار مشکل می شوند. در چنین مواردی صورت داشتن گارانتی می توانید برای تعمیر ال سی دی تبلت یا موبایل خود به گارانتی مربوطه مراجعه کرده و در غیر این صورت باید به مراکز معتبر در زمینه تعمیر و تعویض ال سی دی گوشی و تبلت مراجعه کنید تا ال سی دی شما را عیب یابی کرده و مشکل آن را رفع کنند.

بعضی اوقات تاچ گوشی و تبلت به درستی کار نمی کند و دستورات شما را انجام نمی دهد. در ابتدا باید برای تعمیر ال سی دی تبلت و موبایل تست کنیم تا متوجه شویم خرابی آن ناشی از یک ایراد نرم افزاری است یا نه. برای این کار بهتر است دستگاه خود را ریست فکتوری (Factory Reset) کنید، چنانچه مشکل رفع نشد احتمالا ایراد به وجود آمده از خرابی ال سی دی دستگاه شما ناشی می شود.

اغلب اوقات با ضربه سنگینی که به ال سی دی وارد می شود تاچ گوشی از کار می افتد. با ضربه به موبایل و تبلت ممکن است فقط ال سی دی دستگاه شما صدمه دیده و تاچ آن به درستی کار کند. در این موارد استفاده از دستگاه باعث صدمه به تاچ موبایل یا تبلت شما می شود و بهتر است در چنین مواردی حتما اقدام به تعمیر ال سی دی تبلت و موبایل خود کنید.

در زمان هایی که می خواهید از موبایل یا تبلت خود استفاده کرده و نمی توانید دستگاه خود را روشن کنید و مشکل ربطی به شارژ دستگاه ندارد، احتمال دارد ایراد از سوختن ال سی دی موبایل یا تبلت باشد. چنانچه ال سی دی دستگاه شما سوخته یا خراب شده باشد، صفحه نمایش روشن نمی شود. 

راه حل چنین مواردی معمولا تعویض ال سی دی گوشی یا تبلت است که کاربر باید هر چه سریع تر برای انجام آن اقدام کند. البته بعضی اوقات نیز روشن نشدن موبایل یا تبلت ربطی به ال سی دی ندارد و برد دستگاه دچار مشکل شده است که نیاز به عیب یابی توسط متخصصین دارد. 

اگر موبایل شما روشن نمی شود می توانید به لابراتور تخصصی تعمیر موبایل به رایا مراجعه کنید تا متخصصان به رایا به طور رایگان موبایل شما را عیب یابی کرده و مشکل ال سی دی دستگاه شما را برایتان توضیح دهند و شما را برای تعمیر ال سی دی موبایل راهنمایی کنند. همچنین در صورت روشن نشدن تبلت خود میتوانید به لابراتور تخصصی تعمیر تبلت به رایا مراجعه و از خدمات رایگان بهره مند شوید.

شکستن ال سی دی موبایل و تبلت از موارد شایع خرابی موبایل و تبلت است که کاربران برای جلوگیری و مراقبت بیشتر از ال سی دی دستگاه خود از گلس های محافظ استفاده می کنند. گاهی با افتادن گوشی یا وارد شدن ضربه، یک شکستگی روی ال سی دی دستگاه خود مشاهده می کنید که ممکن است این شکستگی فقط از گلس موبایل یا تبلت شما باشد. 

در این مواقع می توانید با برداشتن گلس متوجه شوید که به ال سی دی دستگاه آسیب رسیده یا نه. اگر ترک و خورد شدن مربوط به ال سی دی دستگاه شما باشد به احتمال زیاد مجبور به تعویض ال سی دی تبلت یا موبایل خود خواهید بود. برای تعویض ال سی دی موبایل یا تبلت خود می توانید با متخصصان ما در به رایا تماس گرفته و از مشاوره رایگان ما بهره مند شوید.

دیدن لکه های سیاه روی صفحه نمایش نشان از خرابی ال سی دی شما می دهد. در چنین زمان هایی با بی توجهی به تعمیر ال سی دی تبلت و موبایل ممکن است محدوده سیاهی بیشتر شود. معمولا این سیاهی بر اثر ضربه و سوختن پیکسل های ال سی دی شما ایجاد می شود. همچنین بعضی اوقات هنگام کار با گوشی یا تبلت متوجه پرش تصویر یا رفتن تصویر می شوید. 

کاربران باید با دیدن این نشانه ها هر چه سریع تر برای تعمیر ال سی دی موبایل یا تبلت خود اقدام کنند. زیرا با گذشت زمان و بی توجهی به این نشانه ها ممکن است ال سی دی دستگاه شما به طور کامل بسوزد و مجبور به تعویض ال سی دی موبایل یا تبلت خود شوید.

ممکن است در بعضی نقاط صفحه نمایش تغییر رنگ، هاله های رنگی و خطوط رنگی مشاهده کنید، پیکسل های ال سی دی با ضربه خوردگی تغییر رنگ داده و ممکن است به رنگ های سیاه یا سفید یا بنفش در بیایند و به تعیر رنگ خط پیکسل ها منجر شود که معمولا این خطوط به صورت عمودی یا افقی روی ال سی دی نمایش داده می شوند. 

بی توجهی و فشار به ال سی دی باعث افزایش محدوده پیکسل سوختگی و از بین رفتن ال سی دی شما می شود و متاسفانه تنها راه از بین رفتن این خطوط رنگی، تعویض ال سی دی تبلت و یا موبایل می باشد. نکته مهمی که هنگام تعویض ال سی دی موبایل و تبلت باید به آن توجه کنید، اصل و اورجینال بودن ال سی دی می باشد.

استفاده از قاب های نامناسب یکی از دلایل مهمی است که باعث جدا شدن ال سی دی از فریم دستگاه شده و بی توجهی به آن باعث خرابی فلت تبلت یا موبایل شما می شود. برخی اوقات با ضربه دیدن ال سی دی، فاصله ای بین LCD و بدنه ایجاد می شود که باید به آن توجه کرد. البته لازم به ذکر است که دلیل بلند شدن ال سی دی فقط از ضربه نیست و با خرابی و باد کردن باتری و بی توجهی به آن باعث بلند شدن ال سی دی می شود. 

باتری ها به مرور زمان و با استفاده نادرست از بین می روند و باد می کنند. با افزایش حجم باتری، فشار زیادی به ال سی دی وارد می شده و باعث بلند شدن ال سی دی و در بعضی مواقع شکستگی آن می شود. برای این منظور شما می توانید به صفحه تعویض باتری موبایل و تبلت مراجعه کرده و با خرابی های باتری آشنا شده و در مورد آن بیشتر بدانید.

از مهمترین دغدغه ها و سوالات افرادی که ال سی دی دستگاه آنها دچار مشکل شده و به دنبال تعویض و یا تعمیر ال سی دی موبایل و تبلت خود هستند، هزینه و قیمت تعمیر ال سی دی تبلت و یا موبایل است. هزینه تعمیر یا تعویض ال سی دی موبایل و تبلت بستگی به عوامل مختلفی از جمله مدل و برند دستگاه شما دارد. در صورت آسیب شدید به ال سی دی و نیاز به تعویض آن، ال سی دی های اصل و اورجینال برند سامسونگ نسبت به سایر برند ها معمولا گران تر هستند. 

البته قیمت ال سی دی های فیک و غیر اصل موجود در بازار پایین تر از قیمت ال سی دی اصل و اورجینال است که ممکن است به همین دلیل مشتری تمایل به ال سی دی های با قیمت پایین تر پیدا نماید، اما باید در نظر گرفت که خرید ال سی دی فیک و با کیفیت پایین یک مدت زمان کوتاهی مشکل شما را رفع کرده و همچنین کیفیت تصویر خیلی پایین تری دارند. همیشه پیشنهاد ما این است که از ال سی دی های اصل و اورجینال در زمان تعویض ال سی دی تبلت و یا موبایل خود استفاده کنید تا خیالتان آسوده باشد.

چنانچه ال سی دی موبایل و یا تبلت شما مشکل پیدا کرده می توانید با کارشناسان ما در لابراتور تخصصی به رایا تماس بگیرید تا به شما کمک کنند و هزینه دقیق تعمیر و یا تعویض ال سی دی موبایل یا تبلت خود را از همکاران ما بپرسید. همینطور برای استعلام قیمت ال سی دی دستگاه خود میتوانید مدل دستگاه خود را به تلگرام شرکت به رایا ارسال کنید تا ما در سریع ترین زمان ممکن قیمت ال سی دی و هزینه تعمیر آن را به شما اعلام کنیم.

همچنین شما می توانید موبایل و یا تبلت خود را به آدرس شرکت به رایا ارسال کرده تا از خدمات رایگان ما استفاده کنید. کارشناسان ما در لابراتور به رایا دستگاه شما را به طور دقیق و کاملا رایگان با استفاده از بروزترین تجهیزات پیشرفته عیب یابی کرده و برای تعمیر و یا تعویض ال سی دی تبلت و یا موبایل شما برآورد هزینه دقیقی به شما می دهند.

برای تعمیر ال سی دی موبایل و یا تبلت در زمان هایی که دچار شکستگی و یا ترک خوردگی می شوند، معمولا در بیشتر موارد باید اقدام به تعویض ال سی دی تبلت و یا موبایل کرد. به همین منظور برای آشنایی شما با پروسه و روند تعویض ال سی دی موبایل و تبلت در ادامه به مراحل و چگونگی تعویض ال سی دی تبلت و موبایل می پردازیم. 

نکته مهمی که باید آن را تذکر دهیم، عدم تعویض ال سی دی تبلت و یا موبایل توسط افرادی است که تجربه و تخصص کافی در این زمینه نداشته باشند. چرا که ممکن است علاوه بر آسیب به ال سی دی، به موبایل و یا تبلت نیز آسیب وارد شود. توصیه و پیشنهاد ما این است تعویض ال سی دی تبلت و موبایل حتما توسط متخصصان این حوزه صورت گیرد. در اینجا روند و مراحل تعویض ال سی دی موبایل و تبلت را برای آشنایی بیشتر شما بیان می کنیم.

 1.  باز کردن پیچ های متصل کننده ال سی دی به بدنه دستگاه
 2. گرم کردن ال سی دی و جدا کردن ال سی دی از قاب
 3. جداسازی فلت های متصل کننده ال سی دی به بورد دستگاه
 1. جدا کردن چسب های قبلی از روی فریم ال سی دی
 2. جایگزین کردن چسب جدید روی فریم برای نصب LCD
 3. جداسازی نوارهای محافظ ال سی دی جدید و آماده سازی آن
 1. وصل کردن کابل های ال سی دی به بورد دستگاه
 2. روشن نمودن موبایل و یا تبلت
 3. تست کردن کامل تاچ و ال سی دی دستگاه برای اطمینان از سلامت کامل ال سی دی
 1. قرار دادن ال سی دی دستگاه روی قاب و چسباندن آن
 2.  بستن پیچ های دستگاه و چسباندن چسب های نواری برای نگهداری ال سی دی تا خشک شدن چسب آن

در هنگام تعویض ال سی دی تبلت و موبایل، برای آنکه ال سی دی دستگاه شما عمر بیشتری داشته باشد و همچنین کیفیت تصویر ال سی دی دستگاه شما پایین نیاید، باید از ال سی دی اصلی و اورجینال موبایل و تبلت برای جایگزین کردن آن استفاده نمود. برای خرید ال سی دی اصل و اورجینال تبلت و موبایل، مراجعه به مرکزی معتبر و دارای سابقه ضروری است تا کیفیت و اصالت ال سی دی خریداری شده را گارانتی نماید. 

شرکت به رایا در این رابطه با واردات بدون واسطه انواع ال سی دی های اصلی و اورجینال در تمامی مدل ها و برند های موبایل و تبلت موجود در بازار، نیاز همکاران و مشتریان گرامی را در زمینه خرید ال سی دی اصلی تبلت و موبایل برآورده نموده و کیفیت و اصالت ال سی دی های موبایل و تبلت فروخته شده به مشتریان را گارانتی و ضمانت می کند تا خریداران عزیز نگرانی ای در این زمینه نداشته باشند. برای این منظور و استعلام قیمت و همچنین خرید ال سی دی تبلت و موبایل می توانید با مراجعه به فروشگاه به رایا، با خیال آسوده و دریافت ضمانت، ال سی دی موبایل و یا تبلت خود را خریداری کنید.

برای خرید ال سی دی موبایل یا تبلت خود و اطمینان از اصل و اورجینال بودن آن، به فروشگاه به رایا مراجعه نمایید.