شارژر لپ تاپ جزء قطعات مهم لپ تاپ محسوب شده و در تامین انرژی قطعات داخلی لپ تاپ نقش دارد. خرابی شارژر می تواند باعث آسیب به سایر قطعات لپ تاپ شده و به همین دلیل هنگام خرابی شارژر باید سریع تر به تعمیر یا تعویض شارژر لپ تاپ اقدام نمود. هنگامی که با روشن نشدن لپ تاپ مواجه شدید، بهتر است ابتدا شارژر دستگاه خود را بررسی کنید و سپس به سراغ عیب یابی لپ تاپ بروید. تعمیر و تعویض شارژر لپ تاپ از جمله خدماتی است که در شرکت به رایا ارائه می شود. 

لابراتور تخصصی به رایا با استفاده از بهترین و بروزترین تجهیزات موجود در زمینه تعمیر شارژر لپ تاپ، تعمیر شارژر لپ تاپ را در کم ترین زمان حل انجام می دهد. زمانی که شارژر لپ تاپ شما با مشکلی مواجه شد می توانید با ارسال آن به آدرس شرکت به رایا به صورت رایگان عیب یابی کنید و در صورت مشخص شدن مشکل اصلی آن، اقدام به تعمیر یا تعویض شارژر لپ تاپ کنید. همچنین در جهت تعویض یا تعمیر شارژر لپ تاپ، کارشناسان ما شما را راهنمایی می کنند.

وظیفه آداپتور شارژر، چک کردن ولتاژ ورودی به لپ تاپ است که مثل یک محافظ برق عمل می کند. گاهی اوقات نوسان برق از پریز آن قدر زیاد است که به آداپتور شارژر آسیب وارد می کند و حتی ممکن است باعث سوختن بسیاری از قطعات داخلی لپ تاپ شود. معمولا به کاربران توصیه می کنیم هنگام شارژ کردن دستگاه خود از محافظ های برق استفاده کنند تا از لپ تاپ خود در برابر خطرات احتمالی جلوگیری کنند.

در صورتی که لپ تاپ شما شارژ نمی شود ابتدا ظاهر شارژر لپ تاپ خود را چک کنید امکان دارد بعضی از نقاط سیم پاره شده باشد یا روی آداپتور لپ تاپ به دلیل ضربه و فشار زیاد خط و خش افتاده باشد. البته محافظ های آداپتور شارژر معمولا به هم پرس شدند تا در برابر ضربه و نفوذ آب و گرد و خاک مقاوم باشند اما در هرصورت آب و گرد و خاک راهی برای نفوذ پیدا می کنند به همین دلیل ضربه و آبخوردگی از مهم ترین دلایلی است که باعث خراب شدن شارژر لپ تاپ شما می شود و با تعمیر و یا تعویض شارژر لپ تاپ می توانید این مشکل را حل کنید.

گاهی کاربران با اتصال نا مناسب شارژر به سوکت شارژ علاوه بر این که باعث خرابی سوکت شارژ می شوند به شارژر لپ تاپ نیز آسیب وارد می کنند و باعث خرابی آن می شوند. در صورتی که شارژر لپ تاپ شما آسیب دیده و خراب شده است، بهتر است برای تعمیر یا تعویض شارژر لپ تاپ خود اقدام کنید.

شارژ نشدن لپ تاپ شما می تواند دلایل مختلفی داشته باشد اما قبل از هر کاری شارژر لپ تاپ خود را تست کنید. از یک شارژر دیگر برای شارژ کردن لپ تاپ خود استفاده کنید اگر بدون هیچ مشکلی سیستم شما شارژ شد، باید اقدام به تعویض شارژر لپ تاپ خود کنید در غیر این صورت مشکل شارژ نشدن لپ تاپ شما می تواند از باتری، مدار شارژ و یا سوکت شارژ باشد. 

همچنین ممکن است مشکل شما فقط از پاره شدن سیم شارژر باشد و با تعویض آن مشکل شما حل شود. گاهی اوقات با خرابی شارژر و نرسیدن ولتاژ مورد نیاز به قطعات، لپ تاپ به طور ناگهانی خاموش می شود. در هر صورت تعمیر شارژر لپ تاپ نیازمند تخصص و مهارت بالاست به همین دلیل هنگامی که با خرابی شارژر لپ تاپ خود مواجه شدید بهتر است به یک مرکز معتبر در زمینه ی تعمیر یا تعویض شارژر لپ تاپ مراجعه کنید.

یکی از دلایلی که باعث داغ شدن شارژر لپ تاپ شما می شود، استفاده از شارژر های تقلبی و غیر استاندارد است. استفاده از شارژر هایی که مناسب دستگاه شما نیست علاوه بر این که باعث خرابی شارژر می شود، ولتاژ نامناسبی را وارد دستگاه می کند و به سایر قطعات لپ تاپ آسیب وارد می کند. همیشه از شارژرهای اصل و مناسب دستگاه خود استفاده کنید تا با خسارات و مشکلات بیشتری مواجه نشوید. 

بعضی اوقات شارژرهای اصلی نیز داغ می شود که این بالا رفتن دما نشان از خرابی شارژر می دهد و به زودی کارایی خود را از دست می دهد. اگر با مشکل شارژ نشدن دستگاه خود مواجه هستید می توانید با مشاوران ما در به رایا تماس بگیرید و برای تعمیر شارژر لپ تاپ خود از آن ها مشاوره رایگان بگیرید. همچنین می توانید برای راهنمایی بیشتر به کارشناسان به رایا در تلگرام پیام دهید. همچنین در صورت نیاز به تعویض شارژر لپ تاپ، اقدام به خرید شارژر مناسب و اصل دستگاه خود کنید.

همچنین ما پیشنهاد می کنیم شارژر خود را برای تعمیر به آدرس شرکت به رایا ارسال کنید تا متخصصان مجرب و باتجربه به رایا با استفاده از پیشرفته ترین ابزارآلات موجود دستگاه شما را به صورت رایگان عیب یابی کنند و در صورت نیاز در کم ترین زمان ممکن تعمیر شارژر لپ تاپ شما را انجام دهند.

ممکن است هنگامی که لپ تاپ خود را به شارژ می زنید، با قطع و وصل شدن شارژ لپ تاپ مواجه باشید. این مشکل می تواند به دلیل خراب شدن مغزی شارژر لپ تاپ باشد به همین دلیل زمانی که با این نشانه رو به رو شدید بهتر است به یک مرکز معتبر در زمینه تعمیر شارژر لپ تاپ مراجعه کنید تا با تعمیر شارژر لپ تاپ، مشکل شما رفع شود. همچنین همیشه در اتصال شارژر به لپ تاپ خود دقت کنید تا سوکت شارژ لپ تاپ با مشکلی مواجه نشود. 

شارژ شدن لپ تاپ یک فرآیند مهم است که در صورتی که در آن اختلالی ایجاد شود باعث بروز مشکلات بیشتری می شود به همین دلیل مهم ترین نکته این است که به یک مرکز معتبر مراجعه کنید تا مشکلات شما را حل کنند. همچنین درصورتی که نیاز به تعویض شارژر لپ تاپ داشتید، به اصل بودن شارژر دقت کنید و اقدام به خرید شارژری کنید که مناسب دستگاه شما باشد و ولتاژ ورودی مناسب به قطعات داخلی لپ تاپ برساند.

هزینه تعمیر یا تعویض شارژر ممکن است بسیاری از کاربران را نگران کند. هزینه تعمیر شارژر لپ تاپ با توجه به مدل دستگاه بین 150 هزار تومان تا 250 هزار تومان متغیر است و برای آگاهی از هزینه های تعمیر یا تعویض شارژر لپ تاپ باید از مدل دقیق دستگاه خود با خبر باشید تا با مشاوران ما در به رایا تماس بگیرید و با ذکر دقیق مدل و برند دستگاه خود از هزینه های تعمیر لپ تاپ خود با خبر شوید. 

همچنین هنگامی که به تعویض شارژر لپ تاپ نیاز داشتید باید اقدام به خرید شارژر کنید. شارژر خریداری شده باید ولتاژ مناسب را وارد دستگاه کند در غیر این صورت ممکن است به بسیاری از قطعات آسیب برساند و هزینه و خسارات زیادی را برعهده شما بگذارد. برای با خبر شدن از هزینه تعمیر شارژر لپ تاپ خود باید ابتدا شارژر را عیب یابی کرده و با توجه به درصد خرابی برای تعمیر آن اقدام شود به همین دلیل شما می توانید دستگاه خود را برای متخصصان مجرب به رایا ارسال کنید تا بعد از عیب یابی رایگان، هزینه های تعمیر شارژ لپ تاپ شما براورد شود.

همچنین می توانید به مشاوران ما در تلگرام پیام دهید تا با توجه به مدل و برند دستگاه شما هزینه های آن برآورد شود و به شما اعلام شود. بعد از برآورد قیمت متخصصان به رایا با رضایت شما تعمیرات لپ تاپ شما را در کم ترین زمان و با کیفیت بالا انجام می دهند.

یکی از دلایلی که لپ تاپ روشن نمی شود و یا شارژ نمی شود خرابی شارژر لپ تاپ یا آداپتور لپ تاپ می باشد. در نظر داشته باشید تعمیر شارژر لپ تاپ در بعضی از مدل ها مقرون به صرفه نمی باشد و یا به دلیل عدم وجود قطعه امکان تعمیر ندارد. نوسان برق و یا استفاده طولانی مدت از آداپتور لپ تاپ باعث خراب شدن شارژر می شود و برای تعمیر آداپتور باید تمامی قطعات روی برد شارژر تست شود. در نظر داشته باشید اگر شارژر لپ تاپ را روشن نمی کند مشکل می تواند از کابل برق باشد و قبل از باز کردن آداپتور حتما کابل را تست کنید. 

برای تعمیر آداپتور لپ تاپ و یا خرید شارژر لپ تاپ می توانید با همکاران ما در بخش فروش شارژر لپ تاپ تماس حاصل فرمایید. در نظر داشته باشید برای تعمیر آداپتور نوت بوک نیازمند تجهیزات و دانش کافی برای پیدا کردن خرابی شارژر می باشید. عیب یابی در شارژر یکی از مهمترین مسائل برای تعمیر آداپتور می باشد. در این بخش برای آشنایی بیشتر شما مراحل تعمیر شارژر لپتاپ را شرح خواهیم داد.

برای دسترسی به برد شارژر باید قاب آداپتور لپ تاپ را باز کنیم و بعد از باز کردن با مولتی متر از ورودی و خروجی ها و همچنین کابل برق خروجی بگیریم. در صورتی که کابل برق مشکل داشته باشد می توانید به تنهایی کابل برق شارژر لپ تاپ را تعویض کنید.

برای عیب یابی مشکل کار نکردن شارژر لپ تاپ تمامی قطعات را با مولتی متر تست بگیرید. عمدتا خرابی های مقاومت و سلف ها باعث کار نکردن شارژر می شود.

برای بستن قاب شارژر لپ تاپ از چسب مخصوص استفاده کنید تا کامل بسته شود و مانع نفوذ مایعات و گرد و خاک به شارژ نوت بوک شود. برای اطمینان از عدم خراب شدن آداپتور برق حتما کابل رابط برق را تعویض کنید.