تعمیر سوکت شارژ لپ تاپ یکی از خدماتی است که در شرکت به رایا توسط بهترین های این حوزه ارائه می شود. سوکت شارژ یا جک پاور جریان برق را وارد دستگاه کرده و به سایر قطعات می رساند. خرابی این قطعه می تواند به سایر قطعات داخلی لپ تاپ نیز آسیب وارد کند به همین دلیل باید هر چه سریع تر برای تعویض یا تعمیر سوکت شارژ لپ تاپ خود اقدام کنید. یکی از نشانه های خراب شدن سوکت شارژ، روشن نشدن لپ تاپ است به همین دلیل اگر اقدام به تعمیر یا تعویض سوکت شارژ لپ تاپ خود نکنید نمی توانید از آن استفاده کنید. 

توجه داشته باشید به دلیل تاثیر مستقیمی که سوکت شارژ روی سایر قطعات لپ تاپ دارد، تعمیر سوکت شارژ لپ تاپ باید با دقت و توسط متخصصین ماهر در زمینه تعویض و تعمیر سوکت شارژ لپ تاپ انجام شود. در شرکت به رایا یک تیم حرفه ای و متخصص در زمینه تعمیر و تعویض سوکت شارژ لپ تاپ فعالیت می کند که برای تعمیر و تعویض سوکت شارژ لپ تاپ شما از بهترین و به روزترین تجهیزات موجود استفاده می کنند. 

برای بهره مند شدن از خدمات به رایا می توانید با کارشناسان ما در به رایا تماس بگیرید و از راهنمایی آن ها در زمینه تعمیر سوکت شارژ لپ تاپ کمک بگیرید. در ادامه مطالب به دلایلی که باعث خرابی سوکت شارژ می شود اشاره شده و می توانید با مراحل تعویض و تعمیر سوکت شارژ لپ تاپ آشنا شوید.

این شارژرها معمولا از کیفیت کمی برخوردارند. هر لپ تاب با جریان و ولتاژ خاصی کار می کند و ممکن است این شارژرهای فیک و تقلبی ولتاژ مورد نیاز شما را تامین نکنند. استفاده از این شارژر ها در مواقع ضروری مشکلی ندارد اما استفاده مداوم از این شارژرها به سوکت شارژ لپ تاپ شما آسیب وارد می کند و شما را مجبور به تعویض سوکت شارژ لپتاپ می کند به همین دلیل است که ما همیشه تاکید داریم از لوازم جانبی اصل و مناسب دستگاه خود استفاده کنید.

همان طور که می دانید ورودی برق و قطعات لپ تاپ دارای یک ولتاژ خاص می باشند و نوسان برق باعث وارد شدن شوک به قطعات و سوختن آن ها می شود. شارژرهای لپ تاپ مدار محافظ دارند که در برابر نوسان برق مقاوم هستند البته بعضی از این نوسانات به راحتی از شارژر عبور می کنند و حتی به آداپتور شارژر لپ تاپ نیز آسیب وارد می کند به همین دلیل برای محافظت بیشتر، شارژر لب تاپ را به محافظ برق متصل کنید.

یکی از دلایلی که باعث بسیاری از خرابی ها در لپ تاپ می شود وارد شدن ضربه است. وارد شدن ضربه به سوکت شارژ باعث شکستن آن می شود اگر شدت ضربه زیاد باشد ممکن است باعث شکستن مغزی سوکت شارژ شود که در این صورت کاربر باید هر چه سریع تر برای تعویض سوکت شارژ لپ تاپ اقدام کند. همچنین ریختن آب روی لپ تاپ باعث سوختن بسیاری از قطعات آن می شود. در صورت آبخوردگی سوکت شارژ، باید لپ تاپ را خاموش کرده و به یک مرکز معتبر در زمینه تعویض و تعمیر سوکت شارژ لپ تاپ مراجعه کنید.

یکی از اصلی ترین دلیلی که به سوکت شارژ لپ تاپ شما آسیب وارد می کند، اتصال غیر استاندارد شارژر به لپ تاپ است. بعضی از کاربران با عجله و بدون دقت، شارژر لپ تاپ را قطع و وصل می کنند که این کار به مرور زمان باعث خرابی جک پاور می شود. در صورتی که سوکت شارژ لپ تاپ شما به این دلیل خراب شده باشد، تنها راه حل مشکل شما تعویض سوکت شارژ لپ تاپ می باشد.

قطعات لب تاپ دارای یک طول عمر مفید هستند. شما با هر بار وصل و قطع کردن شارژر لپ تاپ، عمر سوکت شارژ را کم و باعث از بین رفتن آن می شوید. در صورت خرابی سوکت شارژ می توانید با مراجعه به شرکت به رایا هر چه سریع تر تعویض یا تعمیر سوکت شارژ لپ تاپ خود را انجام دهید.

یکی از نشانه های خرابی سوکت شارژ و جک پاور، شارژ نشدن لپ تاپ است. بسیاری از مواقع لپ تاپ خاموش شده و دیگر نمی توانید آن را شارژ کنید. این مشکل می تواند دلایل مختلفی داشته باشد که یکی از آن دلایل، خراب شدن سوکت شارژ لپ تاپ است. از دلایل دیگر روشن نشدن لپ تاپ، خرابی باتری و یا شارژر لپ تاپ می تواند باشد. 

برای عیب یابی دقیق دستگاه خود می بایست با مولتی متر ولتاژ ورودی و خروجی کابل شارژ را اندازه گیری کنید. اگر جریان ثابت باشد، باتری و شارژر لپ تاپ شما مشکلی نداشته و به احتمال زیاد مشکل از سوکت شارژ لپ تاپ است. در این مواقع باید برای تعمیر و یا تعویض سوکت شارژ لپ تاپ خود اقدام نموده تا با مشکلات بیشتری مواجه نشوید.

در لپ تاپ ها دو نوع سوکت شارژ وجود دارد، یکی سوکت شارژهایی که با به قاب لپ تاپ و توسط کابل فلت به مادربرد متصل شده اند و دومی سوکت شارژهایی که پایه های آن با لحیم به برد متصل هستند. بعضی اوقات اتصال پایه های سوکت شارژ به مادر برد به دلیل ضربه یا فرسودگی شل شده و باعث کار نکردن سوکت شارژ و در نتیجه شارژ نشدن لپ تاپ می شود. تعمیر و تعویض سوکت شارژ لپ تاپ از اهمیت بالایی برخوردار است که باید در کم ترین زمان ممکن انجام بگیرد.

هنگامی که با شارژ نشدن لپ تاپ خود مواجه هستید می توانید دستگاه خود را به آدرس شرکت به رایا ارسال کنید تا متخصصان با تجربه به رایا در زمینه تعمیر و تعویض سوکت شارژ لپ تاپ، دستگاه شما را به صورت رایگان عیب یابی کرده و در صورت نیاز تعمیر و تعویض سوکت شارژ لپ تاپ شما را انجام دهند. همچنین می توانید با مشاوران به رایا در تلگرام در ارتباط باشید تا در طول تعمیر و تعویض سوکت شارژ لپ تاپ، شما را راهنمایی کنند.

گاهی اوقات لپ تاپ را فقط در حالت های محدودی و فقط با تکان دادن سیم شارژر و پیدا نمودن موقعیت خاص می توان لپ تاپ را شارژ نمود و شارژر در حالت های دیگر لپ تاپ را شارژ نمیکند. در چنین حالتی باید از سالم بودن سوکت شارژ لپ تاپ خود مطمئن شده و بعد از عیب یابی، اقدام به تعویض و یا تعمیر سوکت شارژ لپ تاپ خود کنید. 

حتما هنگام تعویض سوکت شارژ لپ تاپ به اصل بودن قطعه خریداری شده دقت کنید تا بعد از تعویض سوکت شارژ با شارژ نشدن سیستم مواجه نشوید چرا که کیفیت قطعات فیک به اندازه کیفیت قطعات اصل و اورجینال لپ تاپ نبوده و ممکن است دوباره با خرابی سوکت شارژ مواجه شوید.

یکی از دلایل شل شدن سوکت شارژ لپ تاپ، استفاده از شارژرهای تقلبی و غیر استاندارد می باشد. استفاده از شارژرهای تقلبی به صورت مداوم، علاوه بر سوکت شارژ به باتری لپ تاپ نیز آسیب وارد می کند. هنگامی که اقدام به شارژ لپ تاپ میکنید و شارژر لپ تاپ به درستی متصل نمی شود و یا بدون دلیل شارژر از سوکت شارژ خارج شده و یا همچنین لپ تاپ شارژر شما را شناسایی نمی کند، می تواند از جمله مواردی باشد که از شل شدن سوکت شارژ شما ناشی می شود. 

به همین دلیل مراقبت از سوکت شارژ لپ تاپ از اهمیت زیادی برخوردار بوده و هر گونه بی دقتی خسارات زیادی را به دستگاه شما وارد می کند. در چنین شرایطی بهتر است به یک مرکز معتبر در زمینه تعمیر و تعویض سوکت شارژ لپ تاپ مراجعه کنید تا مشکل دستگاه شما را شناسایی و برطرف کنند.

بیشتر کاربران نگران هزینه ی تعویض یا تعمیر سوکت شارژ لپ تاپ خود هستند. هزینه تعمیر سوکت شارژ لپ تاپ بستگی مقدار خرابی آن دارد. ممکن است مشکل شما جزئی و با تعمیر سوکت شارژ لپ تاپ حل شود اما بعضی اوقات درصد خرابی بالا و نیاز به تعویض سوکت شارژ لپ تاپ دارید. البته به دلیل قیمت پایین سوکت شارژ، تعویض سوکت شارژ لپ تاپ به صرفه تر از تعمیر سوکت شارژ لپ تاپ است. همچنین مدل دستگاه شما نیز در قیمت تعویض سوکت شارژ لپ تاپ نیز تاثیر دارد.

اگر با خرابی سوکت شارژ لپ تاپ مواجه شدید و به تعمیر و تعویض سوکت شارژ احتیاج دارید می توانید با مشاوران ما در تلگرام در ارتباط باشید و با ذکر مدل دستگاه خود از هزینه ی دقیق تعمیر و تعویض سوکت شارژ لپ تاپ خود مطلع شوید و همچنین درباره ی تعمیر و تعویض سوکت شارژ لپ تاپ از آن ها مشاوره بگیرید.

توصیه می کنیم در صورت نیاز به تعویض و یا تعمیر سوکت شارژ لپ تاپ، دستگاه خود را به آدرس لابراتور تخصصی تعمیرات لپ تاپ به رایا ارسال کنید تا متخصصان با تجربه به رایا با استفاده از پیشرفته ترین ابزارآلات موجود در زمینه تعمیر و تعویض سوکت شارژ، دستگاه شما را عیب یابی کنند و هزینه های آن را به شما اعلام کنند.

یکی از دلایل روشن نشدن لپ تاپ و شارژ نشدن لپ تاپ کار نکردن سوکت شارژ و یا خرابی سوکت شارژ لپ تاپ می باشد. خرابی پورت شارژر لپ تاپ یکی از دلایل خرابی پورت شارژ لپ تاپ می باشد. برای تعمیر و تعویض درگاه شارژ لپ تاپ حتما باید دانش کافی و لوازم داشته باشد. بعضی از پورت های لپ تاپ ها به صورت لحیم شده روی برد لپ تاپ نصب هستند و بعضی به صورت کانکتوری و از طریق فلت روی مادربرد لپ تاپ نصب می شوند. تعمیر سوکت شارژ نیازمند دقت است به دلیل وجود پایه هایی که روی برد نصب می شوند. 

برای تعمیر درگاه لپ تاپ نیازمند هویه و لحیم و دانش کافی برای سیم کشی و پایه سازی هستید. همکاران ما در بخش تعمیرات تخصصی سوکت شارژ لپ تاپ و تعویض پورت نت بوک آماده خدمت رسانی به شما می باشند. برای مشاوره رایگان برای تعمیر و تعویض سوکت شارژ لپ تاپ می توانید به بخش تماس با شرکت به رایا مراجعه کنید و استعلام موجودی قطعه سوکت شارژ لپ تاپ و نوت بوک و همچنین هزینه تعمیر درگاه شارژر لپ تاپ را مطلع شوید. 

به این نکته توجه کنید برای تعویض سوکت شارژر لپ تاپ حتما از مدل دقیق همان مدل برای تعویض اقدام کنید. در این بخش برای آشنایی بیشتر شما مراحل تعمیر و تعویض پورت شارژر لپ تاپ را شرح خواهیم داد.

برای جلوگیری از ورود ولتاژوبرق به داخل لپ تاپ، ابتدا دستگاه را از شارژ خارج کنید سپس با فشار دادن دکمه ای که در پشت لپ تاپ قرار دارد، باتری دستگاه را از قاب آن خارج کنید تا به قاب دسترسی کامل داشته باشید و جریان برق قطع شود.

برای دسترسی به برد لپ تاپ، پیچ های دستگاه را کامل باز کرده و قاب های لپ تاپ را باز کنید. توجه کنید سوکت شارژ امکان دارد مستقیم روی برد و یا توسط فلت به برد متصل باشد. چنانچه به برد متصل باشد، شروع به باز کردن برد کنید.

با استفاده از مولتی متر پایه های خروجی را تست کنید. در بعضی موارد امکان دارد سوکت شارژ خراب نشده و فقط نیازمند لحیم کاری و پایه سازی برای سوکت شارژ لپ تاپ باشد. در این مرحله پایه ها را با لحیم احیا کرده و قلع مردگی را از بین ببرید.

با استفاده از خمیر فلکسی سوکت شارژ را پوشش داده و توسط هیتر به صورت مستقیم و با درجه حرارت استاندارد به آرامی شروع به بلند کردن سوکت شارژ کنید. پایه های پورت شارژر لپ تاپ بسیار حساس بوده و نیاز به دقت دارند.

بعد از تعویض درگاه پورت شارژر لپ تاپ حتما با مولتی متر خروجی بگیرید تا از رسیدن برق به برد و سر باتری مطمئن شوید. بعد از تست اقدام به بستن پیچ های لپ تاپ کرده و بعد قاب ها را در جای خودش قرار دهید.