آی سی شارژ یکی از مهم ترین قطعات گوشی های هوشمند است که در صورت خرابی آن، دستگاه شما شارژ نمی شود به همین دلیل زمانی که با نشانه های خرابی آی سی شارژ مواجه شدید باید هر چه سریع تر برای تعمیر یا تعویض آی سی شارژ گوشی و تبلت خود اقدام کنید. تعمیر آی سی شارژ تبلت و موبایل فرآیندی حساس است که باید توسط افرادی با تجربه در زمینه تعمیر آی سی شارژ موبایل و تبلت انجام شود. 

در نظر داشته باشید که در تعمیرات موبایل متخصصین علاوه بر تجربه و تخصص کافی باید از دقت بالایی برخوردار باشند که لابراتور تخصصی تعمیرات به رایا بهترین انتخاب است. در شرکت به رایا چندین متخصص در زمینه تعمیر آی سی شارژ موبایل و تبلت فعالیت دارند. این تیم با پیشرفته ترین و جدید ترین ابزارآلات روز دنیا اقدام به تعمیر یا تعویض آی سی شارژ تبلت یا موبایل شما می کنند. شما باید از نشانه ها و دلایل خرابی آی سی شارژ آگاه باشید تا در صورت بروز خرابی برای تعمیر یا تعویض آی سی شارژ تبلت یا موبایل خود اقدام کنید.

در ادامه به دلایل و علائم خرابی آی سی شارژ موبایل و تبلت اشاره کردیم و در صورت مواجه با خرابی آی سی شارژ می توانید مراحل تعویض و تعمیر آی سی شارژ موبایل و تبلت را مطالعه کنید.

افزایش یا کاهش جریان برق می تواند به آی سی شارژ موبایل یا تبلت شما آسیب وارد کند به همین دلیل هنگام شارژ موبایل یا تبلت خود می توانید از محافظ برق استفاده کنید تا دستگاه خود را در برابر نوسانات برق مقاوم کنید. عدم دقت در نکات ایمنی ممکن است خسارات بیشتری به شما وارد کند.

متاسفانه بسیاری از افراد برای پایین آوردن هزینه ها از شارژر های تقلبی استفاده می کنند. اگر ولتاژ دریافتی از شارژر با ولتاژ مورد استفاده توسط موبایل یا تبلت هماهنگی نداشته باشد متاسفانه به بسیاری از قطعات داخلی موبایل از جمله آی سی شارژ آسیب وارد می کند و باید مشکل خود را با تعویض آی سی شارژ تبلت یا موبایل حل کنید.

بسیاری از افراد از تلفن همراه و تبلت خود زمانی که به شارژ است از آن استفاده می کنند که این کار تاثیر زیادی در خرابی آی سی شارژ موبایل شما دارد به همین دلیل همیشه صبر کنید تا شارژ دستگاه شما کامل شود سپس از آن استفاده کنید و در صورتی که با خرابی آی سی شارژ مواجه شدید هر چه سریع تر به یک مرکز معتبر در زمینه تعمیر و تعویض آی سی شارژ تبلت و موبایل مراجعه کنید.

بسیاری از افراد به دلیل استفاده زیاد از موبایل و تبلت، به یک پاور بانک به عنوان منبع شارژ خود نیاز دارند اما استفاده مداوم از پاوربانک و خرید پاور بانک تقلبی به آی سی شارژ موبایل شما آسیب وارد می کند. همجنین اگر از فندکی ماشین به عنوان شارژر استفاده می کنید بهتر است به مارک و اصل بودن آن توجه کنید تا آی سی شارژ گوشی و تبلت شما آسیبی نبیند و نیازی به تعمیر و یا تعویض آی سی شارژ تبلت و موبایل نداشته باشید.

شناخت نشانه های خرابی آی سی شارژ می تواند در تعمیر آی سی شارژ موبایل یا تبلت به شما کمک کند. بعضی اوقات گوشی یا تبلت شما شارژ نمی شود یا وقتی به شارژ می زنید درصد آن تغییری نمی کند. این مشکلات می تواند از خرابی آی سی شارژ تلفن همراه شما باشد. 

البته ممکن است باتری شما خراب شده باشد، به همین دلیل قبل از انجام تعمیر آی سی شارژ موبایل خود بهتر است دستگاه خود را عیب یابی کنید و اگر مشکل از آی سی شارژ شماست اقدام به تعمیر یا تعویض آی سی شارژ تبلت یا موبایل خود کنید. در تنظیمات تلفن همراه خود اگر با ارور خرابی باتری مواجه شدید باید اقدام به تعویض باتری کنید اما رایج ترین نشانه ی خرابی آی سی شارژ، شارژ نشدن موبایل و تبلت است.

یکی دیگر از نشانه های خرابی آی سی شارژ، شارژ شدن موبایل و تبلت با شارژرهای تقلبی است. عجیب است اما تلفن همراه شما با شارژرهای اصلی و مناسب دستگاه خود شارژ نمی شود اما زمانی که از شارژرهای تقلبی و غیر استاندارد اسفاده می کنید، دستگاه شما به درستی شارژ می شود. در این صورت شما باید به سالم بودن آی سی شارژ گوشی خود شک کنید.

در صورتی که با شارژ نشدن موبایل خود مواجه هستید می توانید با ارسال موبایل خود به شرکت به رایا، تلفن همراه خود را به صورت رایگان عیب یابی کنید و در صورت خرابی آی سی شارژ، اقدام به تعویض یا تعمیر آی سی شارژ موبایل خود کنید.

همچنین در صورتی که در شارژ کردن تبلت خود با مشکل مواجه شدید می توانید به شرکت به رایا مراجعه کنید تا متخصصین ما به وسیله پیشرفته ترین ابزارآلات موجود عیب یابی تبلت شما را انجام دهند و در صورت نیاز به تعویض یا تعمیر آی سی شارژ، شما را راهنمایی کرده و اقدام به تعمیر یا تعویض آی سی شارژ تبلت شما می کنند.

گاهی اوقات هنگام استفاده از تلفن همراه، دستگاه شما بدون دادن اخطاری خاموش می شود و دیگر نمی توانید آن را روشن کنید وحتی زمانی که تلفن را به شارژ می زنید چیزی نمایش نمیدهد. این خاموشی می تواند دلایل مختلفی داشته باشد اما یکی از دلایل خاموشی موبایل و تبلت شما، خرابی آی سی شارژ است که برای اطمینان از آن باید به یک مرکز معتبر مراجعه کنید تا دستگاه خود را عیب یابی کنید. 

 اگر مشکل از آی سی شارژ گوشی و تبلت شما باشد و به آن توجهی نکنید ممکن است به مرور زمان قطعات داخلی دیگر آسیب ببیند و باعث خسارت های بیشتر به شما شود و برای این کار بهتر است به یک مرکز معتبر در زمینه تعویض و یا تعمیر آی سی شارژ موبایل و تبلت مراجعه کنید. 

بعضی اوقات با این که در مکانی هستید که تحت پوشش کامل شبکه است اما آنتن ندارید و با عدم آنتن دهی یا ضعف آن مواجه شدید. این مشکل ابتدا میتواند به دلیل قاب نامناسب فلزی شما باشد. 

می توانید قاب را خارج کنید و آنتن خود را چک کنید اگر این مشکل رفع نشد ممکن است یکی از قطعات داخلی دستگاه شما مثل آی سی شارژ آسیب دیده باشد به همین دلیل برای رفع این مشکل باید تعویض و تعمیر آی سی شارژ موبایل وتبلت خود را در کم ترین زمان انجام دهید چرا که آنتن تلفن همراه از مواردی است که برای کاربر اهمیت زیادی دارد و خرابی و ضعف آن بسیاری از عملکرد های کاربران را با اختلال مواجه می کند.

به دلیل هزینه بالای تعمیرات موبایل، بسیاری از کاربران هنگام خرابی موبایل و تبلت خود از مراجعه به مرکز تعمیراتی موبایل می ترسند اما بی توجهی به خرابی موبایل و تبلت و پشت گوش انداختن آن، ممکن است باعث خرابی و هزینه های بیشتر شود. هزینه تعمیر یا تعویض آی سی شارژ گوشی و تبلت بستگی به مدل دستگاه دارد. همچنین قبل از اقدام به تعمیر آی سی شارژ موبایل خود از درصد خرابی آن مطلع شوید. بعضی از خرابی ها جزئی و نیازی به تعویض ندارند.

اگر تلفن همراه شما نیاز به تعمیر دارد، می توانید موبایل خود را به شرکت به رایا ارسال کنید تا متخصصان ما با انجام عیب یابی رایگان، هزینه تعمیرات را به شما اعلام کنند و در صورت موافق بودن با هزینه ی تعمیرات آن، اقدام به تعمیر یا تعویض آی سی شارژ گوشی شما کنند.

شما می توانید برای انجام تعمیرات تبلت خود، با مشاورین به رایا مشورت کنید و در صورتی که نیاز به تعمیر داشته باشید، غیر حضوری تبلت خود را ارسال کنید تا متخصصان با تجربه به رایا با استفاده از به روزترین تجهیزات، تعمیر آی سی شارژ تبلت شما را انجام دهند.

آی سی شارژ یکی از قطعات مهم موبایل و تبلت است که وظیفه تامین انرژی مورد نیاز موبایل و تبلت را بر عهده دارد و بیشتر بخش های مهم گوشی با این قطعه در ارتباط هستند. این آی سی دارای چهار تا پین است که این پین ها ارتباط مستقیم با باطری دارند. ولتاژ مورد نیاز از طریق قطب مثبت باتری وارد جریان آی سی می شود و به سایر قطعات موبایل و تبلت منتقل می شود.

اگر این جریان ورودی از باطری بیش از حد باشد مدار محافظ برای جلوگیری از خرابی آی سی باعث خاموش شدن لپ تاپ می شود. یکی از نشانه هایی که خبر از خرابی آی سی شارژ می دهد، خاموش شدن گوشی و تبلت است. تعمیر آی سی شارژ موبایل و تبلت نیازمند مهارت و دانش بالایی است و هر گونه مشکل در حین تعمیر ممکن است باعث از کار افتادن موبایل و تبلت شود.

 در صورت مواجه با خرابی آی سی شارژ، بهتر است تعمیر و تعویض آی سی شارژ موبایل و تبلت را به متخصصین ماهر بسپارید.

در این قسمت برای آشنایی بیشتر شما مراحل تعمیر و تعویض آی سی شارژ موبایل و تبلت را شرح خواهیم داد.

ابتدا جریان داخل مادربرد را با خارج کردن شارژر از لپ تاپ قطع کنید. سپس ضامن های پشت لپ تاپ را به طرف هم بکشید تا باتری دستگاه را خارج کنید. توجه کنید که داخل دستگاه نباید هیچ برقی وجود داشته باشد.

پیچ های لپ تاپ را باز کنید تا به مادبرد دسترسی داشته باشید. برای دسترسی به آی سی شارژ باید مادربرد را از دستگاه خارج کنید. اینکار را با دقت انجام دهید تا حین جدا کردن مادربرد، به دیگر قطعات داخلی آسیبی وارد نکنید.

هنگام بلند کردن ای سی شارژ لپ تاپ از دمای استاندارد استفاده کنید و حرارت را به صورت منظم و مناسب روی ای سی لپ تاپ بگیرید تا تمامی پایه های ای سی شارژ بلند شود. این کار را حتما با دقت و تخصص بالا انجام دهید.

حتما پایه های آی سی شارژ را تست کنید و مادربرد لپ تاپ را سرجای خود قرار دهید. بعد از انجام تست و مطمئن شدن از تعمیر می توانید پیچ های قاب لپ تاپ را ببندید. دقت کنید غیر استاندارد بستن پیچ ها ممکن است به برد آسیب وارد کند.