برای کاربران تبلت هیچی بدتر از این نیست که شارژ تبلتشان تمام شده باشد و درست زمانی که به آن احتیاج دارند، شارژ نشود. شارژ نشدن تبلت می تواند دلایل متعددی داشته باشد، از قطعی کابل شارژر تبلت گرفته تا خرابی شارژر، سوکت شارژ و به پایان رسیدن عمر باتری. اگر شما هم با چنین مشکلی دست و پنجه نرم می کنید و به دنبال دلیل آن می گردید، بهتر است ادامه این مطلب را دنبال کنید تا بیشتر با عواملی که باعث شارژ نشدن تبلت میشود، آشنا شوید.
قطعی کابل شارژر

در زمان نشدن تبلت، بهتر است اول از همه کابل شارژ آن را بررسی کنید و مطمئن شوید که در سلامت کامل به سر می برد. چرا که امکان دارد کابل شارژ از داخل دچار قطعی شده و همین مسئله موجب شارژ نشدن تبلت شما شود. برای اینکه مطمئن شوید کابل شارژ تبلت شما سالم است، بهتر است از یک کابل شارژ دیگر برای شارژ کردن این دستگاه استفاده کنید. اگر تبلت شما با کابل شارژ دیگری شارژ شد یعنی اینکه مشکل از کابل شارژش بوده است و نیاز به تعویض دارد. در غیر این صورت مشکل می تواند از جای دیگری باشد.

به همین دلیل پیشنهاد می کنیم، سایر عواملی که مانع شارژ شدن تبلت می شوند را که در ادامه به آن ها اشاره کرده ایم، بررسی کنید.

اگر تبلت شما شارژ نمی شود، با ما تماس بگیرید تا شما را راهنمایی کنیم

61 667 665  – 8136 6691 (021)

خرابی شارژر تبلت

دومین عاملی که می تواند در شارژ نشدن تبلت نقش داشته باشد، خراب شدن شارژر این دستگاه است؛ که برای اطمینان از سلامت آن بهتر است تبلت خود را با شارژر دیگری شارژ کنید یا اینکه گوشی هوشمند دیگری را به شارژر تبلت متصل کنید و ببینید که تبلت آن گوشی با شارژر تبلت شما شارژ می شود یا خیر. اگر تبلت شما با شارژر دیگری شارژ می شود یعنی اینکه مشکل از شارژر آن است و نیاز به تعویض دارد؛ اما اگر تبلت شما با شارژر دیگری هم شارژ نمی شود یا اینکه شارژر شما به راحتی گوشی های دیگر را شارژ می کند، یعنی اینکه مشکل از جای دیگریست.

خراب شدن سوکت شارژ تبلت

اگر هم کابل شارژ و هم شارژر تبلت شما در سلامت کامل هستند، امکان دارد دلیل اصلی شارژ نشدن تبلت، خراب شدن سوکت شارژ آن باشد. مهم ترین عاملی که در خرابی سوکت شارژ تبلت دست دارد، وارد شدن رطوبت به داخل آن است. با این وجود بهتر است از نفوذ رطوبت به سوکت شارژ تبلت خود خودداری کنید تا از کار نیفتد و دست شما را توی پوست گردو نگذارد. درصورت سالم بودن شارژر و کابل آن برای اطمینان از این مسئله که سوکت شارژ تبلت به مشکل برخورده است یا خیر، بهتر است تبلت خود را جهت عیب یابی به مرکز معتبر در این زمینه بسپارید.

به پایان رسیدن عمر باتری
آخرین عاملی که در شارژ نشدن تبلت دست دارد، به پایان رسیدن عمر باتری این دستگاه است که البته مسئله کاملا بدیهی است و به مرور زمان خودش را نشان می دهد. اگر مدت ها قبل از بروز مشکل شارژ نشدن تبلت خود شاهد زود خالی شدن شارژ باتری آن بوده اید، به این معناست که باتری تبلت شما مدت هاست که خراب شده و اکنون که شارژ نمی شود یعنی اینکه عمرش به پایان رسیده است. در این صورت راهی جز تعویض باتری تبلت وجود ندارد و توصیه می شود که تبلت خود را به نمایندگی تعمیر تبلت بسپارید تا تکنسین های شرکت به رایا باتری آن را تعویض کنند.

برای خرید باتری اصلی موبایل و تبلت، به فروشگاه به رایا مراجعه نمایید.

یکی از بزرگ ترین مشکلات کاربران، شارژ نشدن باتری موبایل یا تبلتشان است. شارژ نشدن تبلت دلایل مختلف سخت افزاری زیادی دارد که در این مقاله به آن اشاره شده است. به راحتی می توانید عیب تبلت خود را پیدا کنید و برای رفع مشکل آن اقدام کنید. بهتر است هرچه زودتر اقدام به تعمیر تبلت خود کنید تا با مشکلات و هزینه های بیشتری رو به رو نشوید. اگر موفق به درست کردن آن نشدید می توانید به متخصصین حرفه ای در زمینه تعمیر تبلت مراجه کنید تا به شما در عیب یابی کمک کنند.