مرکز تخصصی تعویض باتری لپ تاپ

باتری یکی از اجزای اساسی در لپ تاپ است که خرابی آن دردسرهای زیادی را به همراه دارد. خرابی باتری لپ تاپ معمولا به خاطر استفاده نادرست از لپ تاپ و نحوه شارژ کردن لپ تاپ می باشد. با خراب شدن باتری بهتر است که حتما برای تعمیر باتری لپ تاپ خود اقدام کرده و این کار را به متخصصین حرفه ای در این زمینه بسپارید.

در برخی موارد در زمان خرابی باتری، تعویض باتری لپ تاپ به صرفه تر از تعمیر آن است اما بعضی از مدل های لپ تاپ نیز هستند که باتری آنها در بازار نیست در آن صورت بهتر است به فکر تعمیر یا ساخت باتری باشید.

شما برای حل مشکل خود می توانید به شرکت به رایا اعتماد کنید تا تکنسین های حرفه ای به رایا به بهترین نحو شما را برای تعمیر باتری راهنمایی کرده و مشکلات باتری لپ تاپ شما را رفع کنند. در ادامه به دلایل خراب شدن باتری و همچنین چگونگی مراحل تعمیر و تعویض باتری اشاره میکنیم.

باید بدانید که برای تعمیر باتری باید بسیار محتاطانه عمل کرد و هرگونه خطا می تواند باعث اتصالی و سوختگی مدار لپ تاپ شود. در شرکت به رایا خدمات تعمیر باتری لپ تاپ، با کیفیت بالا و با مناسب ترین قیمت ارائه می شود.

ما سعی کردیم در ادامه مطالب دلایل خرابی باتری را به طور کامل بیان کنیم و شما را تا حدودی با مراحل تعمیر و تعویض باتری لپ تاپ آشنا کنیم.

دلایل خرابی باتری لپ تاپ

شارژ کردن نامناسب

هنگام استفاده از لپ تاپ نکات مختلفی است که برای پیشگیری از خرابی باتری لپ تاپ باید به آنها توجه کنید. برای مثال اجازه ندهید شارژ لپ تاپ به کم تر از بیست درصد برسد. همچنین بهتر است هنگام استفاده از لپ تاپ از حالت پیش فرض صرفه جویی در مصرف باتری استفاده کنید. این نکته را هم توجه کنید که همیشه قبل از استفاده از باتری برای بار اول، به مدت 12 ساعت آن را شارژ کامل کرده و سپس اقدام به استفاده از آن کنید.

نشانه های خرابی باتری لپ تاپ

زود خالی شدن شارژ باتری

اگر قبلا باتری لپ تاپ شما به طور مثال به مدت 2 ساعت شارژ را درون خود نگه می داشت، با گذشت زمان این تایم کم تر شده و ظرفیت باتری لپ تاپ کاهش پیدا می کند. از دلایل زود شارژ خالی کردن لپ تاپ می توان به قدیمی بودن باتری، گرمای لپ تاپ و همچنین اتصال طولانی مدت لپ تاپ به برق اشاره نمود.

همینطور اگر سیستم شما میزان شارژ باتری را به شما اشتباه نشان می دهد شما با یکی از نشانه های خرابی باتری رو به رو هستید. همچنین هرگز باتری لپ تاپ خود را بلا استفاده رها نکرده و اگر مجبور هستید برای مدت زمان طولانی از لپ تاپ خود استفاده نکنید، پک باتری را جدا کنید.

استفاده نکردن طولانی مدت از باتری باعث از بین رفتن آن و کاهش ظرفیت باتری می شود. هرگونه خرابی باتری توسط سیستم عامل به شما اخطار داده می شود. هنگامی که ظرفیت باتری کاهش پیدا کند، ویندوز لپ تاپ با دادن اخطارهای متفاوت کاربر را از این موضوع آگاه می کند.

در بعضی مواقع نیز شما ضربدر قرمز رنگی را در نوار وظیفه روی نماد باتری لپ تاپ مشاهده می کنید که باید به آن توجه کنید. شما اگر می خواهید میزان ظرفیت باتری لپ تاپ خود را بدانید، می توانید از نرم افزار BatteryinfoView استفاده کنید. این نرم افزار میزان کل ظرفیت باتری و ظرفیت فعلی باتری لپ تاپ شما را نشان می دهد.

گرم شدن لپ تاپ

هنگام استفاده از بازی های سنگین یا برنامه های گرافیکی علاوه بر این که دمای لپ تاپ بالا می رود، باتری نیز داغ می شود. با داغ شدن بیش از حد، لپ تاپ ارور داده و حتی در بعضی مواقع به طور خودکار خاموش می شود. با بالا رفتن دمای لپ تاپ بهتر است برای چند دقیقه آن را خاموش کنید تا دما به حالت اولیه بازگردد و از صدمه زدن به سایر اجزای داخلی لپ تاپ جلوگیری شود.

در این شرایط با خراب شدن باتری هرچه زودتر باید به فکر تعمیر آن باشید تا مشکلات بیش تری را برای لپ تاپ شما به وجود نیاورد.

خاموش شدن لپ تاپ

با خرابی باتری ممکن است به طور خودکار لپ تاپ شما خاموش شود یا درصورت تموم شدن شارژ باتری دیگر قادر به شارژ کردن باتری لپ تاپ خود نباشید. در این صورت حتما می بایست برای تعمیر یا تعویض باتری دستگاه خود اقدام کنید. با خرابی باتری و روشن نشدن لپ تاپ، دستگاه شما بلا استفاده خواهد شد و مجبور به تعمیر یا تعویض باتری هستید.

در نظر داشته باشید چنانچه کیفیت سلول های باتری لپ تاپ پایین باشد، مشکل دستگاه شما با تعمیر حل نخواهد شد و مجبور خواهید بود اقدام به تعویض باتری دستگاه خود کنید.

باد کردن باتری لپ تاپ

باتری های جدید در بیشتر موارد قابل تعمیر نیستند و خرابی خود را با بادکردن باتری نشان می دهند. معمولا باتری های جدید با این مشکل خیلی زیاد مواجه می شوند و باد کردن آنها می تواند به سایر قطعات داخلی لپ تاپ نیز آسیب وارد کند. خسارتی که با بادکردن باتری به لپ تاپ وارد می شود معمولا خیلی بیشتر از تعویض یک باتری است.

اگر باتری لپ تاپ بیش از حد شارژ شود، باتری لپ تاپ شما آسیب می بیند و تکرار بیش از حد آن باعث باد کردن باتری می شود. همیشه سعی کنید وقتی شارژ باتری لپ تاپ کامل می شود، آن را از برق خارج کنید. در زمانی که باتری لپ تاپ باد کرده استفاده از آن خطرناک است و اگر از باتری در این شرایط استفاده کنید، خطر آتش سوزی در لپ تاپ وجود دارد.

هزینه تعمیر و تعویض باتری لپ تاپ

سوالی که ذهن بیش تر کسانی که با باتری لپ تاپ خود مشکل دارند را درگیر می کند، قیمت تعمیر باتری لپ تاپ است. به این نکته باید توجه داشته باشید که تعویض باتری به صرفه تر از تعمیر آن است.

شما با تعمیر باتری لپ تاپ علاوه بر این که هزینه بیشتری را باید نسبت به خرید باتری لپ تاپ بپردازید، ممکن است هنگام تعمیر، دستگاه شما نیز با خطراتی رو به رو شود. انجام این کار بسیار پیچیده است و فقط متخصصان حرفه ای از عهده آن بر می آیند.

در خصوص تعویض باتری، هزینه آن متغیر بوده و بستگی به ویژگی های باتری خریداری شده و مدل و برند لپ تاپ شما دارد. هرچه سلول های تشکیل دهنده باتری بیش تر باشد، قیمت باتری لپ تاپ نیز افزایش پیدا خواهد کرد. همچنین باتری های نسل جدید و لیتیومی گران تر از سایر باتری های قدیمی تر هستند. شما برای مطلع شدن ازهزینه ها نیز می توانید با متخصصین به رایا در تماس باشید و از مشاوران ما راهنمایی رایگان دریافت کنید.

هنگام خرید باتری باید توجه داشته باشید که ولتاژ باتری خریداری شده با ولتاژ لپ تاپ شما یکسان بوده و حتما نوع و مدل لپ تاپ و عدد نوشته شده روی باتری لپ تاپ خود را بررسی کنید. نکته مهم دیگری که در قیمت باتری اثر زیادی دارد، اصل و اورجینال بودن آن است.

پیشنهاد ما این است همیشه از باتری های اورجینال استفاده کنید. باتری غیر اصلی به مرور زمان سریع آسیب می بیند و حتی ممکن است به سایر قطعات داخلی لپ تاپ هم آسیب وارد کند. برای ساخت باتری های متفرقه از سلول هایی با ظرفیت پایین استفاده می شود که تاثیر منفی زیادی روی لپ تاپ داشته و ممکن است به بورد اصلی لپ تاپ شما نیز آسیب وارد کرده و باعث افزایش هزینه ها شود.

روند تعویض باتری لپ تاپ

لپ تاپ های نسل جدید معمولا به باتری های داخلی و خارجی مجهز هستند. باتری های خارجی به راحتی جدا می شوند و قابل تعویض هستند. اما باتری های داخلی درون بدنه لپ تاپ قرار دارند و تعویض باتری های داخلی ل تاپ بسیار پیچیده تر از تعویض باتری های خارجی است.

در زمان تعویض باتری داخلی لپ تاپ هر خطایی می تواند منجر به خرابی در قطعات دیگر لپ تاپ شده و دستگاه شما را به مشکلات بیشتری دچار کند. در هنگام تعویض باتری حتما باید از خالی بودن شارژ باتری و خاموش بودن لپ تاپ اطمینان حاصل کنید. ذکر این نکته ضروری است که اینکار حتما باید توسط متخصصین با تجربه و در مراکز معتبر صورت گیرد تا باعث خرابی های دیگر و بیشتری نشود.

1


خاموش کردن لپ تاپ

 خارج کردن آداپتور برق از لپ تاپ 

باز کردن پنل پشت لپ تاپ (هنگام باز کردن آن توجه کنید سیم یا کابلی به مادربرد متصل نباشد.)

2


پیدا کردن نوار مشکی باتری در پشت لپ تاپ

 باز کردن سیم های متصل کننده باتری به مادربرد لپ تاپ 

باز کردن پیچ های متصل کننده باتری

3


خرید باتری و چک کردن همخوانی باتری با لپ تاپ 

متصل کردن و بستن باتری جدید به لپ تاپ

 بستن پنل پشت لپ تاپ

4


خرید باتری و چک کردن همخوانی باتری با لپ تاپ 

متصل کردن و بستن باتری جدید به لپ تاپ

 بستن پنل پشت لپ تاپ