مرکز تخصصی تعمیر فلت ال سی دی لپ تاپ

از کاربرد کابل فلت(Flat Cable) ال سی دی می توان به انتقال داده از مادر برد به صفحه ال سی دی و ال ای دی اشاره کرد. سازندگان لپتاپ در بعضی از مدل ها از صفحه نمایش LED با کابل فلت ال ای دی و در بعضی از سیستم ها از صفحه نمایش LCD با کابل فلت ال سی دی استفاده می کنند. کابل فلت ال سی دی به دلیل قرارگیری در لولای لپ تاپ در معرض آسیب و فشار های زیادی است، به همین دلیل تعویض و تعمیر فلت ال سی دی لپ تاپ از اهمیت زیادی برخوردار است.

تعمیر یا تعویض کابل فلت لپ تاپ از جمله خدماتی است که در شرکت به رایا توسط مجرب ترین متخصصان در زمینه تعمیر یا تعویض فلت ال سی دی لپ تاپ انجام می شود. متخصصان به رایا با استفاده از به روز ترین تجهیزات موجود در زمینه تعویض یا تعمیر فلت ال سی دی، عیب یابی دستگاه شما را انجام داده و سعی می کنند در کم ترین زمان تعمیر و تعویض کابل فلت لپ تاپ شما را انجام دهند.

همچنین می توانید با کارشناسان ما در به رایا تماس بگیرید و برای تعویض یا تعمیر کابل فلت لپ تاپ خود، از آن ها مشاوره بگیرید.

شما با مطالعه ادامه مطلب با دلایل خرابی فلت ال سی دی و مراحل تعمیر و تعویض فلت ال سی دی لپ تاپ آشنا می شوید.

دلایل خرابی فلت ال سی دی

نشانه های خرابی فلت ال سی دی لپ تاپ

عدم نمایش تصویر در صفحه نمایش

دلایل زیادی وجود دارد که باعث می شود تصاویر در ال سی دی لپ تاپ نمایش داده نشود که یکی از این دلایل پارگی فلت ال سی دی لپ تاپ می باشد. با پاره شدن فلت ال سی دی لپ تاپ، ارتباط بین صفحه نمایش با برد لپ تاپ قطع شده و باعث می شود با روشن شدن لپ تاپ، تصویری در صفحه نمایش نشان داده نشود. در این صورت لپ تاپ دیگر کاربردی ندارد و بسیاری از فعالیت های کاربران را با اختلال مواجه می کند.

این مشکل ممکن است با تکان دادن لپ تاپ حل شود در غیر این صورت باید ابتدا دستگاه خود را عیب یابی کنید تا بعد از پیدا کردن علت این مشکل، برای رفع آن اقدام کنید.

پایین آمدن کیفیت تصویر

بعضی اوقات کیفیت تصاویری که در ال سی دی نمایش داده می شود تا حد زیادی پایین می آید. یکی از دلایلی که باعث این اتفاق می شود خرابی در کابل فلت ال سی دی لپ تاپ است. البته ممکن است این مشکل به دلیل خرابی در کارت گرافیک لپ تاپ نیز باشد به همین دلیل است که همیشه پیشنهاد می کنیم قبل از انجام تعمیرات، برای عیب یابی آن اقدام کنید.

بعضی اوقات به همراه کیفیت تصاویر، نور صفحه نمایش به شدت پایین می آید در صورتی که تنظیمات صفحه نمایش در ویندوز تغییری نکرده است. این مشکلات نشان از خرابی جزئی در فلت ال سی دی است که بی توجهی به آن ممکن است باعث بروز مشکلات بیشتری شود. اگر در صفحه نمایش خود تصویری مشاهده نمی کنید می توانید با کارشناسان به رایا در تلگرام در ارتباط باشید تا برای تعمیرات لپ تاپ خود از آن ها مشاوره بگیرید.

همچنین در صورت نیاز به تعمیر و یا تعویض فلت ال سی دی، می توانید دستگاه خود را به آدرس لابراتور تخصصی تعمیرات لپ تاپ به رایا ارسال کنید تا لپ تاپ شما توسط متخصصین به رایا عیب یابی و سپس تعمیر شود.

قطع و وصل شدن تصویر صفحه نمایش

چشمک زدن و قطع و وصل شدن تصویر در ال سی دی لپ تاپ یکی از نشانه های خرابی فلت ال سی دی لپ تاپ است. این مشکل به دلیل خرابی بخش هایی از کابل فلت به وجود می آید و ممکن است با تکان دادن لپ تاپ به طور موقت حل شود. نمایش تصویر در صفحه نمایش برای کاربران اهمیت زیادی دارد به همین دلیل هنگام مواجه با این مشکل باید هر چه سریع تر برای تعمیر آن اقدام کنید.

بی توجهی به آن ممکن است به مرور زمان باعث آسیب رسیدن به مادربرد و ال سی دی لپ تاپ شود.

نمایش خطوط رنگی

نمایش خطوط رنگی در صفحه نمایش یکی از مشکلاتی است که دلایل بسیاری دارد. یکی از این دلایل ممکن است خرابی کابل فلت ال سی دی لپ تاپ باشد. در صورت خرابی کابل فلت، شما خطوط رنگی افقی و عمودی در ال سی دی مشاهده می کنید که رفع آن هیچ راه حلی ندارد. نمایش خطوط رنگی ممکن است از خرابی کارت گرافیک، ال سی دی، اختلال در نور زمینه و … باشد.

به همین دلیل است که پیشنهاد می کنیم ابتدا دستگاه خود را در یک مرکز معتبر عیب یابی کنید سپس برای تعمیر و تعویض فلت ال سی دی اقدام کنید.

هزینه تعمیر و تعویض فلت ال سی دی لپ تاپ

یکی از سوالات کاربران هزینه تعمیر یا تعویض فلت ال سی دی لپ تاپ می باشد. قبل از عیب یابی دستگاه نمی توان هزینه دقیقی اعلام کرد. این هزینه بستگی به مدل، برند و ابزار های استفاده شده حین تعمیر بستگی دارد.

برای تعمیر کابل فلت لپ تاپ ابتدا باید لولای لپ تاپ باز شود به همین دلیل این تعمیر، نیاز به دانش و تخصص بالایی دارد و حتما برای تعویض و یا تعمیر کابل فلت رابط ال سی دی لپ تاپ خود باید به یک شرکت معتبر مراجعه کرد. برای با خبر شدن از هزینه تعمیرات لپ تاپ می توانید لپ تاپ خود را به شرکت به رایا ارسال کنید تا توسط متخصصین حرفه ای و باتجربه به رایا به صورت رایگان عیب یابی شود سپس هزینه تعمیر آن اعلام شود و در صورت تایید مشتری در کم ترین زمان تعمیرات لپ تاپ انجام شده و تحویل داده می شود.

همچنین می توانید با مشاوران به رایا در تلگرام در ارتباط باشید و با ارسال مدل و برند دستگاه خود از هزینه تعمیر و تعویض فلت ال سی دی باخبر شویدو برای تعمیرات لپ تاپ خود از آن ها مشاوره رایگان بگیرید.

روند تعویض کابل فلت لپ تاپ

یکی از دلایل خط افتادن داخل ال سی دی لپ تاپ و قطع و وصل شدن هنگام باز کردن صفحه نمایش لپ تاپ، خراب شدن فلت ال سی دی می باشد. فلت ال سی دی به دلیل نازک بودن زود از بین می رود. برای تعمیر فلت ال سی دی Laptop میبایست تمامی مسیرهای فلت را با مولتی متر چک کنید تا در صورت قطعی در سیم فلت LCD لپ تاپ، با استفاده از سیم بتوان مسیر قطع شده را تعمیر و ترمیم کرد. در صورت قطع شدن کانکتور فلت ال سی دی لپ تاپ می توان کانکتور را تعویض کرد.

اگر امکان تعمیر فلت لپ تاپ وجود ندارد می توانید با همکاران ما در بخش فروش قطعات سخت افزاری به رایا تماس حاصل فرمایید تا از قیمت فلت ال سی دی لپ تاپ مطلع شوید همچنین می توانید برای تعمیر فلت رابط بین ال سی دی لپ تاپ و مادربرد به تعمیرگاه شرکت به رایا مراجعه کنید و در صورت امکان همکاران ما در بخش تعمیر فلت ال سی دی لپتاپ با کمترین هزینه فلت را تعمیر و ترمیم کنند. در این قسمت برای آشنایی بیشتر شما مراحل تعویض فلت ال سی دی لپ تاپ را شرح خواهیم داد.