مرکز تخصصی تعمیر گرافیک لپ تاپ

کارت گرافیک (Graphic) از قطعاتی است که بروز خرابی در آن رایج بوده و با خرابی آن شما تصویری در صفحه مشاهده نمی کنید و باید هر چه سریع تر برای تعمیر یا تعویض کارت گرافیک لپ تاپ خود اقدام کنید. در شرکت به رایا یک تیم حرفه ای و متخصص در زمینه تعویض یا تعمیر گرافیک لپ تاپ فعالیت می کند که با استفاده از بهترین و به روز ترین تجهیزات موجود در کم ترین زمان تعمیر و تعویض کارت گرافیک لپ تاپ شما را انجام می دهند.

برای تعمیر یا تعویض کارت گرافیک لپ تاپ باید به مراکز معتبری مراجعه کنید که بتوانید با خیال راحت تعویض و تعمیر کارت گرافیک لپ تاپ خود را به این شرکت بسپارید. همچنین شما می توانید با کارشناسان ما در به رایا تماس بگیرید و برای تعمیر و تعویض گرافیک لپ تاپ خود از آن ها کمک و مشاوره بگیرید.

تعمیر کارت گرافیک لپ تاپ از تعمیراتی ست که نمی توان آن را به تعویق انداخت به همین دلیل بهتر است در صورت خرابی کارت گرافیک برای تعمیر آن در کم ترین زمان اقدام کنید.

اگر با خرابی گرافیک لپ تاپ خود مواجه هستید می توانید در ادامه مطالب دلایل و مراحل تعمیر و تعویض کارت گرافیک لپ تاپ را مطالعه کنید تا اطلاعات کافی به دست آورید.

دلایل خرابی گرافیک لپ تاپ

بالا رفتن دمای لپ تاپ

هنگام استفاده از بازی و برنامه های سنگین به دلیل حجم بالای پردازش، دمای لپ تاپ بالا می رود و اگر فن قادر به پایین آوردن دمای لپ تاپ نباشد بسیاری از قطعات داخلی دستگاه از جمله کارت گرافیک آسیب می بیند. اگر لب تاپ شما بیش از اندازه داغ شد بهتر است چند ساعت آن را خاموش کنید تا دمای آن به حالت اولیه باز گردد.

فرسوده شدن قطعه

تمام قطعات لپتاپ یک طول عمر مفید دارند که با اتمام این دوره قطعات فرسوده شده و از بین می روند. با فرسوده شدن کارت گرافیک باید اقدام به تعویض یا تعمیر کارت گرافیک لپ تاپ خود کنید. سعی کنید سیستم خود را طولانی مدت روشن نگه ندارید و به آن استراحت دهید. شما با هر بار استفاده از لپ تاپ، باعث پایین آمدن طول عمر مفید قطعات آن می شوید.

نشانه های خرابی کارت گرافیک لپ تاپ

خاموش شدن لپ تاپ

یکی از نشانه هایی که ممکن است خبر از سوختن یا خرابی کارت گرافیک شما بدهد، خاموش شدن لپ تاپ است. گاهی لپ تاپ بعد از روشن شدن و خوشامدگویی خاموش می شود و نمی توانید تصویری روی صفحه مشاهده کنید. علت این مشکل معمولا سوختگی و خرابی یکی از قطعات مرتبط با کارت گرافیک است.

شما باید به یک مرکز معتبر مراجعه کنید تا بعد از عیب یابی دقیق و تخصصی، اقدام به تعمیر یا تعویض کارت گرافیک لپ تاپ کنید. گاهی تعمیر گرافیک دستگاه شما با ریبال کردن حل می شود. شاید بسیاری از کاربران معنی ریبال کردن را نمی دانند.

متخصصان با تعویض و جایگزین کردن توپ های قلعی چیپ (Chip) اصطلاحا با ریبال کردن مشکل چیپست گرافیک (Chipset Graphic) لب تاپ شما را حل می کنند و تعمیر گرافیک دستگاه شما را انجام می دهند.

کیفیت پایین و نشان ندادن تصاویر

گاهی ممکن است با روشن کردن لپ تاب شما هیچ تصویری مشاهده نکنید یا بعد از بازی و اجرای برنامه های سنگین کیفیت تصویر نمایش شده به شدت پایین بیاید و یا به طور کل لپ تاپ شما روشن نشود. دلیل این نشانه ها ممکن است از خرابی کارت گرافیک لپ تاپ شما باشد و نیاز به تعویض یا تعمیر کارت گرافیک لپ تاپ داشته باشید. نشانه هایی که در صفحه نمایش مشاهده می کنید را باید جدی بگیرید و در کم ترین زمان برای تعمیر آن اقدام کنید.

بی توجهی به آن ممکن است باعث خسارت و هزینه های بیشتری شود. اگر تصویری در لپ تاب خود مشاهده نمی کنید باید برای عیب یابی دقیق به یک مرکز معتبر در زمینه تعویض یا تعمیر گرافیک مراجعه کنید. شما با ارسال دستگاه خود به آدرس شرکت لابراتور تخصصی تعمیرات لپ تاپ به رایا، می توانید از عیب یابی رایگان متخصصین ما بهره مند شوید و اگر مشکل شما خرابی کارت گرافیک است اقدام به تعمیر یا تعویض کارت گرافیک لپ تاپ خود کنید.

همچنین برای استفاده از مشاوره ی رایگان کارشناسان ما می توانید به تلگرام شرکت پیام دهید تا شما را برای تعمیر و تعویض کارت گرافیک لپ تاپ راهنمایی کنند تا هر چه سریع تر برای تعمیرات لپ تاپ خود اقدام کنید.

نمایش خطوط رنگی

نمایش خط های راه راه عمودی، هنگ کردن لپ تاپ و نشان دادن مربع های رنگی روی صفحه نمایش ممکن است هشدار برای خرابی کارت گرافیک لپ تاپ یا چیپ گرافیک شما باشد. شما باید هر نشانه ای که در لپ تاپ شما بروز می دهد را جدی بگیرید و هر چه سریع تر برای تعمیر آن اقدام کنید.

بی توجهی به خرابی کارت گرافیک لپ تاپ و عدم تعمیر یا تعویض کارت گرافیک لپ تاپ ممکن است باعث خرابی های بیشتری در لپتاپ شما شود و مجبور به پرداخت هزینه های بالایی شوید. همچنین توصیه می کنیم برای تعمیرات لپ تاپ خود حتما به مراکز معتبر مراجعه کنید که به افراد متخصص آن اعتماد داشته باشید.

صدای بوق

هر صدای غیر عادی در لپ تاپ نشان دهنده خرابی یکی از قطعات لپ تاپ است. اگر از لپ تاپ خود صدای بوق می شنوید و با روشن کردن آن هیچ تصویری مشاهده نمی کنید، ممکن است مشکل شما از خرابی چیپ گرافیک لپ تاپ باشد. البته یکی دیگر از دلایل صدای لپ تاپ شما، خرابی رم (Ram) لپ تاپ است.

اگر کارت گرافیک لپ تاپ خود را به درستی روی برد نصب نکنید با مشکلات زیادی رو به رو می شوید و حتی ممکن است این صدای بوق را بشنوید. به طور مثال اگر هنگام کار با لپ تاپ دل(DELL) ، شش بوق از سیستم خود بشنوید، کارت گرافیک لپ تاپ شما معیوب شده است. شما می توانید با کارشناسان به رایا تماس بگیرید و برای تعمیر یا تعویض چیپ گرافیک لپ تاپ خود از آن ها راهنمایی بگیرید.

هزینه تعمیر و تعویض گرافیک لپ تاپ

با خرابی کارت گرافیک لپ تاپ، کاربران نگران هزینه های تعمیر آن هستند. اگر با خرابی کارت گرافیک رو به رو هستید می توانید با مراجعه حضوری به شرکت به رایا برای تعمیر یا تعویض چیپ گرافیک لپ تاپ خود اقدام کنید. متخصصان با تجربه و مجرب به رایا با استفاده از بهترین و به روزترین تجهیزات موجود در زمینه تعمیر و تعویض گرافیک لپ تاپ، عیب یابی دستگاه شما را انجام می دهند.

در صورتی که مشکل شما با تعمیر گرافیک حل شود، هزینه تعمیر کارت گرافیک لپ تاپ شما با توجه به مدل دستگاه بین پانصد هزار تومان تا یک میلیون و ششصد هزار تومان متغیر است و متخصصان ما بعد از عیب یابی هزینه دقیق تعمیر گرافیک دستگاه شما را برآورد می کنند.

اگر نیاز به تعویض کارت گرافیک لپ تاپ داشته باشید، باید علاوه بر خرید یک کارت گرافیک اصل و مناسب دستگاه هزینه تعویض کارت گرافیک لپ تاپ را نیز پرداخت کنید. اگر با خرابی کارت گارافیک لپ تاپ خود مواجه هستید می توانید با ارسال دستگاه خود به آدرس لابراتور تخصصی تعمیرات لپ تاپ به رایا، عیب یابی دستگاه خود را توسط با تجربه ترین متخصصان انجام دهید و از هزینه های تعمیر و تعویض کارت گرافیک لپ تاپ خود مطلع شوید.

همچنین می توانید با مشاوران به رایا در تلگرام در ارتیاط باشید و با ارسال مدل و برند دستگاه خود علاوه بر مشاوره رایگان، هزینه تعمیر و تعویض گرافیک لپ تاپ خود را برآورد کنید.

روند تعویض کارت گرافیک لپ تاپ

یکی از دلایل تصویر ندادن لپ تاپ، پرش تصویر و رنگی شدن صفحه نمایش لپتاپ خرابی چیپ گرافیک می باشد. چیپ گرافیک لپ تاپ روی گرما بسیار حساس می باشد و توصیه می شود بعد از تعویض و تعمیر چیپ گرافیک لپ تاپ حتما موارد دیگر مانند هیت سینک و خمیر سیلیکون را چک کنید.

برای تعمیر Graphic لپ تاپ نیازمند تجهیزات و تخصص می باشد. برای تعویض قطعه چیپ کارت گرافیک لپ تاپ حتما باید از دستگاه بی جی ای استفاده کرد. دستگاه BGA پایه های قلع چیپ گرافیک را با استفاده از حرارت مستقیم آب می کند و می توان به راحتی چیپست را تعویض کرد. دقت داشته باشید هنگام استفاده از دستگاه حرارت استاندارد روی دستگاه انتقال دهید تا برد و پایه های چیپ گرافیک به مشکل بر نخوردند.

تعمیر چیپ گرافیک لپتاپ یکی از حساس ترین امور تعمیراتی در لپ تاپ می باشد و اگر تخصص کافی در تعویض کارت گرافیک لپ تاپ ندارید می توانید با همکاران ما در بخش تعمیرات تخصصی تعمیر چیپ گرافیک لپ تاپ تماس حاصل فرمایید تا همکاران ما شما را راهنمایی کنند. دقت داشته باشید بعضی از مدل های چیپ گرافیک در سری های لپ تاپ باهم مشترک هستند و می توان در سری های مشابه استفاده کرد.

برای تعمیر چیپ گرافیک نوت بوک همیشه لازم به تعویض چیپ گرافیک نیست و امکان دارد با ریبال کردن چیپست گرافیک مشکل حل شود. برای تعویض گرافیک حتما از چیپ های استاندارد و اصلی استفاده کنید تا طول عمر بیشتری داشته باشند. برای خرید گرافیک Laptop میتوانید با همکاران ما در بخش فروش چیپ گرافیک تماس بگیرید و از قیمت روز کارت گرافیک لپ تاپ مطلع شوید. در این بخش برای آشنایی بیشتر شما مراحل تعمیر و تعویض کارت گرافیک لپ تاپ را شرح خواهیم داد.

1


ابتدا پیچ های دستگاه را کامل باز کنید و قاب روی کیبرد را باز کنید. برای دسترسی به چیپ گرافیک باید برد را کامل از قاب دستگاه خارج کنیم تا بتوانیم مادربرد را زیر دستگاه BGA قرار دهیم. هنگام باز کردن قاب دقت کنید به قطعات داخلی آسیبی وارد نشود.

2


حتما قبل از تعویض گرافیک پایه های زیر و مسیر کامل چیپ گرافیک را مورد بررسی قرار دهید. در اکثر موارد به دلیل گرمای بیش از حد لپ تاپ امکان قلع مردگی در پایه ها وجود دارد که با ریبال کردن چیپ گرافیک این مشکل حل می شود.

3


برد را زیر دستگاه بی جی ای قرار می دهیم و بعد مایع فلکسی را روی چیپ ریخته و با حرارت استاندارد به چیپ حرارت می دهیم تا به مرور زمان پایه ها و قلع های زیر چیپ ذوب شوند و چیپ را با دستگاه وکیوم چیپ به آرامی بر می داریم.

4


برای احیا توپ قلع ها را بر روی پایه ها قرار می دهیم تا پایه سازی انجام شود. چیپ را بر روی پایه ها قرار می دهیم و با دستگاه بی جی ای به چیپست حرارت می دهیم تا پایه ها و قلع ها کامل ذوب شوند و چیپ ست روی برد قرار بگیرد.

5

بعد از تست کامل پایه های چیپ اقدام به بستن لپ تاپ کنید. قاب لپتاپ را در سر جای خودش قرار دهید و تمامی پیچ ها را ببندید. در بستن پیچ ها دقت کافی را داشته باشید تا بلند بودن پیچ باعث اسیب رساندن به برد نشود.