مرکز تخصصی تعمیر لولا، هولدر و قاب لپ تاپ

لولا یک قطعه در درب لپ تاپ است که وظیفه باز و بسته کردن در سیستم را برعهده دارد. به دلیل باز و بسته کردن لپ تاپ، لولا همیشه در حال کردن بوده و فشار زیادی را تحمل می کند. یکی از اصلی ترین مشکلاتی که باعث می شود به تعمیر لولا و هولدر لپ تاپ نیاز داشته باشید، شل شدن آن است.

در صورتی که به لولا لپ تاپ آسیب وارد شود ممکن است صفحه نمایش و کیبورد دستگاه در معرض خطر قرار بگیرد. این قطعه با ال سی دی لپ تاپ در ارتباط است به همین دلیل اگر در تعمیر و یا تعویض لولا و هولدر لپ تاپ خطایی رخ دهد ممکناست ال سی دی سیستم آسیب ببیند.

همچنین بسیاری از تعمیرکاران هنگام سفت کردن لولا با بی دقتی باعث شکستن آن می شوند. به همین دلیل ما همیشه توصیه کردیم برای انجام تعمیرات لپ تاپ خود به مراکز معتبر مراجعه کنید. یکی دیگر از قسمت ها لپ تاپ که بیشتر در معرض خرابی قرار دارد، قاب لپ تاپ است.

سلامت قاب لپ تاپ اهمیت بسیار زیادی دارد چرا که در صورت شکستن آن ممکن است به قطعات داخلی لپ تاپ آسیب وارد شود به همین دلیل در صورت خرابی آن بهتر است برای تعمیر و تعویض قاب لپ تاپ اقدام کنید. تعمیر هولدر لپ تاپ از جمله خدماتی است در شرکت به رایا ارائه می شود.

شما می توانید علاوه بر تعمیر هولدر، تعمیر قاب و یا تعمیر هولدر لپ تاپ خود را در این مرکز انجام دهید. با مشاوران به رایا تماس بگیرید و برای تعویض هولدر لپ تاپ از آن ها مشاوره رایگان بگیرید. همچنین می توانید دستگاه خود را به آدرس شرکت به رایا ارسال کنید تا متخصصان با تجربه به رایا، دستگاه شما را به صورت رایگان عیب یابی کرده و در کم ترین زمان تعمیرات لپ تاپ شما را انجام دهند.

در ادامه مطلب می توانید با دلایلی که باعث خرابی قاب، هولدر و لولا لپ تاپ می شود آشنا شوید و همچنین مراحل تعویض آن را مطالعه کنید.

دلایل خرابی قاب و لولا لپ تاپ

نشانه های خرابی قاب لپ تاپ

شل شدن لولا لپ تاپ

شما زمانی به تعمیر لولا لپ تاپ نیاز پیدا می کنید که این قطعه شل شده و یا بیش از اندازه سفت شده باشد. زمانی که درب لپ تاپ بیش از اندازه باز می شود و یا درب لپ تاپ قبل از بستن، می افتد. همچنین اگر در لپ تاپ را به سختی باز و بسته می کنید متاسفانه لولا لپ تاپ بیش از اندازه سفت شده است.

شکستن لولا لپ تاپ قابل تشخیص بوده و تعمیر آن باید سریعا انجام شود. معمولا شل شدن لولا را می توان با ترمیم و تعویض لولا لپ تاپ حل کرد اما در زمانی که علاوه بر شل شدن، لولا آسیب ببیند و بشکند تنها راه حل شما تعویض لولا لپ تاپ است که باید حتما این تعویض را در یک مرکز معتبر انجام دهید.

همچنین بی توجهی به تعمیر آن ممکن است به فلت و ال سی دی لپ تاپ آسیب وارد کند به همین دلیل بهتر است هر چه سریع تر برای تعمیر و یا تعویض لولا لپ تاپ خود اقدام کنید.

قرارگیری نادرست ال سی دی

قاب معمولا پشت لپ تاپ قرار گرفته و وظیفه محافظت از قطعات داخلی لپ تاپ در برابر ضربه و فشار را برعهده دارد. به همین دلیل در صورت شکستگی این قطعه امکان آسیب رسیدن به قطعات داخلی لپ تاپوجود داشته و معمولا خسارت های زیادی را برعهده کاربران گذاشته است.

همچنین این قطعه از نفوذ آب و مایعات به داخل لپ تاپ جلوگیری کرده و نقش بسیار مهمی در سالم بودن دستگاه دارد. این قطعه ممکن است با گذر زمان زیبایی و شفافیت خود را از دست بدهد. در نظر بگیرید معمولا تعمیر قاب غیر ممکن بوده و باید با مراجعه به یک مرکز معتبر برای تعویض قاب لپ تاپ اقدام کنید.

شما می توانید با مشاوران ما در تلگرام در ارتباط باشید و برای تعمیر و یا تعویض قاب لپ تاپ خود از آن ها مشاوره گرفته و در صورت نیاز برای تعمیرات لپ تاپ خود اقدام کنید. همچنین در صورتی مواجه با خرابی لولا لپ تاپ می توانید دستگاه خود را به آدرس شرکت به رایا ارسال کنید تا متخصصان مجرب و با تجربه به رایا، لپ تاپ شما را به صورت رایگان عیب یابی کرده و با توجه به نقص لپ تاپ برای تعمیرات آن اقدام کنند.

هزینه تعمیر و تعویض لولا لپ تاپ

هزینه تعمیر و تعویض لولا و هولدر لپ تاپ بسیاری از کاربران را نگران کرده و باعث عقب انداختن تعمیر لپ تاپ شده است. ابتدا باید ذکر کنیم برای تعمیر لولا لپ تاپ خود به هیچ عنوان از جوشکاری استفاده نکنید. جوشکاری نه تنها مشکل شما را حل نمی کند بلکه باعث ضخیم شدن لولا می شود.

هزینه تعمیر و تعویض لولا لپ تاپ بستگی به درصد خرابی آن دارد. بعضی از خرابی ها جزئی و امکان ترمیم وجود دارد اما در بعضی از مواقع کاربر ناچار به تعویض لولا لپ تاپ بوده و باید هزینه بیشتری پرداخت کند. اگر با خرابی قاب، هولدر و لولای لپ تاپ مواجه هستید می توانید برای آگاهی از هزینه تعویض و یا تعمیر لولا لپ تاپ می توانید با مشاوران به رایا تماس بگیرید و یا با کارشناسان ما در تلگرام در ارتباط باشید.

همچنین می توانید دستگاه خود را برای عیب رایگان، به آدرس لابراتور تخصصی تعمیرات لپ تاپ به رایا ارسال کنید تا متخصصان مجرب به رایا بعد از عیب یابی، هزینه تعمیر دستگاه را برآورد کرده و در کم ترین زمان ممکن برای تعمیرلپ تاپ شما اقدام کنند.

روند تعویض قاب لپ تاپ

 

یکی از مشکلاتی که بعد از ضربه خوردن لپ تاپ ایجاد می شود شکستگی در قاب یا از بین رفتن لولا و هولدر لپ تاپ می باشد. لولا و نگهدارنده قاب لپ تاپ به صورت پیچ روی قاب و هولدر بسته می شوند و برای همین موضوع هست که آسیب پذیر می باشند. نگهدارنده و لولا وظیفه نگه داشتن قاب قسمت بالا به ال سی دی لپ تاپ می باشد.

برای تعمیر قاب و شکستگی قاب لپ تاپ نیازمند چسب مخصوص و جوش پلاستیک می باشید. در برخی موارد هنگام از بین رفتن قاب لپ تاپ جای پیچ روی قاب ار بین می رود و برای تعمیر قاب نوت بوک باید از جوش پلاستیک استفاده شود. لولا و هولدر نت بوک روی قاب کف پیچ و ال سی دی نصب می شوند.

دقت داشته باشید هنگامی که لولا از قاب لپ تاپ جدا می شود هر چه سریعتر اقدام به تعویض و تعویض لولا قاب لپ تاپ کنید تا به ال سی دی آسیبی وارد نشود. برای تعمیر قاب آسیب دیده و شکسته می توانید با بخش تعمیر و تعویض hinge کامپیوتر همراه و قاب شرکت به رایا تماس حاص فرمایید تا همکاران ما شما را راهنمایی کنند.

شکستگی لولا یکی از مشکلاتی هست که اکثرا نیازمند تعویض قاب می شود و برای اطمینان خاطر از بروز مجدد شکستگی قسمت پایین و کف لپ تاپ اقدام به تعویض لولا کنید. بعد از تعویض لولا و هولدر جای پیچ ها را محکم کنید تا بر اثر باز و بسته شدن ال سی دی لپ تاپ دوباره دچار مشکل خرابی لولا و هولدر نشوید.

بعضی از Laptop Cover دارای آلیاژ خاصی هستند و قابل تعمیر و جوش نیستند. برای اطلاع از موجودی و خرید قاب لپ تاپ می توانید با بخش فروش قاب لولا و هولدر شرکت به رایا تماس حاصل فرمایید. توجه داشته باشید حتما از کیفیت اصلی و اورجینال لولا و هولدر استفاده کنید تا قاب دچار شکستگی مجدد نشود. در این بخش برای آشنایی بیشتر شما مراحل تعویض و تعمیر قاب لولا و هولدر لپ تاپ را شرح خواهیم داد.

1


ابتدا لپ تاپ را در یک سطح صاف قرار داده و با فشردن دکمه فنری پشت لپ تاپ، باتری دستگاه را خارج می کنیم. قبل از انجام این کار دقت کنید باید جریان برق داخل مادربرد دستگاه قطع شده باشد تا هنگام تعمیر قطعات لپ تاپ با مشکل مواجه نشویم.

2


ابتدا پیچ های دستگاه را کامل باز کنید و با توجه به مشکل لپ تاپ شروع به باز کردن لپ تاپ کنید. برای تعویض لولا و هولدر ابتدا قاب دور کیبرد را کامل باز کرده و سپس اقدام به باز کردن قاب دور ال سی دی کنید تا به لولا دسترسی پیدا کنید.

3


در صورتی که لولا و هولدر را باز کردید و جای پیچ ها کامل از بین رفته بودند اقدام به تعمیر قاب لپ تاپ و یا تعویض قاب لپ تاپ کنید. می توانید در صورت داشتن دستگاه جوش پلاستیک اقدام به ترمیم جای پیچ لپ تاپ کنید.

4


اگر قاب دارای شکستگی باشد با چسب مخصوص آن را بهم بچسبانید ولی در بعضی موارد امکان جوش یا چسب وجود ندارد و باید قاب تعویض گردد. توجه داشته باشید حتما از قاب اصلی استفاده کنید تا جای پیچ ها سر جای خودش قرار گیرد.

5

بعد از تعویض لولا و هولدر، درب ال سی دی را به آرامی باز و بسته کنید. اگر لولا سفت باز و بسته می شود از روغن استفاده کنید. بعد از تست های کامل اقدام به بستن پیچ های لپ تاپ کنید و بعد قاب ها را در جای خودش قرار دهید.