مرکز تخصصی تعمیر آی سی شارژ لپ تاپ

آی سی شارژ از مهم ترین قطعات مدار شارژ است که وظیفه آن شارژ کردن لپ تاپ است. زمانی که آی سی شارژ لپ تاپ با مشکل برخورد کند باتری دستگاه شارژ می شود و یا به هیچ عنوان سیستم را نمی توانید روشن کنید. حتی ممکن است زمانی که لپ تاپ به شارژ متصل است شارژ باتری کم شود.

به همین دلیل تعمیر آی سی شارژ از تعمیرات مهم لپ تاپ حساب شده و در صورت خرابی آن باید هر چه سریع تر برای تعویض و یا تعمیر آی سی شارژ لپ تاپ اقدام شود. هنگام خرابی آی سی شارژ ابتدا باید مدار شارژ و قطعات مرتبط به آن تست شود تا با عیب یابی دقیق علت اصلی شارژ نشدن لپ تاپ مشخص شود.

برای عیب یابی تخصصی لپ تاپ حتما باید به یک مرکز معتبر در زمینه تعمیر و تعویض آی سی شارژ لپ تاپ مراجعه کنید. به دلیل ظرافت بالای مدار شارژ باید تعمیر یا تعویض آن با دقت بالایی انجام شود تا سیستم شما با مشکلات بیشتری مواجه نشود و به قطعات دیگر مدار شارژ آسیبی وارد نکند.

شرکت به رایا دارای یک تیم با تجربه و متخصص در این زمینه می باشد که تعمیر ic شارژ لپ تاپ را با استفاده از به روز ترین تجهیزات انجام می دهد. همچنین برای تعمیرات لپ تاپ می توانید از کارشناسان به رایا مشاوره ی رایگان بگیرید.

با دنبال کردن ادامه ی مطالب با دلایل خرابی آی سی شارژ لپ تاپ آشنا می شوید و می توانید مراحل تعمیر و تعویض آی سی شارژ لپ تاپ را مطالعه کنید.

دلایل خرابی آی سی شارژ لپ تاپ

نشانه های خرابی آی سی شارژ لپ تاپ

شارژ نشدن لپ تاپ

متاسفانه خرابی آی سی شارژ یکی از مشکلاتی است که بسیاری از کاربران با آن درگیر هستند. یکی از نشانه هایی که خبر از خرابی آی سی شارژ لپ تاپ شما می دهد، شارژ نشدن لپ تاپ است. بسیاری از مواقع لپ تاپ هنگ می کند و هنگام شارژ درصدی بالا نمی برد یا هنگام شارژ با خطای No charging مواجه می شوید و یا لپ تاپ شما زمانی که به شارژ متصل است درصد کم می کند.

باید در نظر بگیرید هنگامی که با این نشانه ها رو به رو شدید برای مطمئن شدن از علت شارژ نشدن لپ تاپ، باید هر چه سریع تر برای عیب یابی لب تاپ خود به یک مرکز معتبر در زمینه تعمیر و تعویض آی سی شارژ مراجعه کنید. زمانی که از خرابی آی سی شارژ لپ تاپ خود مطمئن شدید، در کم ترین زمان برای تعمیر و تعویض آی سی شارژ دستگاه خود اقدام کنید.

خاموش شدن لپ تاپ

خاموش شدن یهویی لپ تاپ شما می تواند دلایل مختلفی داشته باشد که یکی از این دلایل خرابی آی سی شارژ لپ تاپ است. شارژ نگه داشتن لپ تاپ و استفاده از آن بدون اتصال به شارژ برای کسانی که از لپ تاپ استفاده می کنند از اهمیت بالایی برخوردار است. بعضی اوقات ممکن است لپ تاپ به طور خودکار خاموش شود، شارژ آن زود خالی شود و یا فقط هنگام متصل بودن لپ تاپ به شارژ بتوان از آن استفاده کرد.

این نشانه ها باعث نگرانی بسیاری از کاربران است. به همین دلیل باید هر چه سریع تر برای عیب یابی سیستم و تعمیر یا تعویض آی سی شارژ دستگاه خود اقدام کنید. اگر لپ تاپ شما شارژ نمی شود با مراجعه به آدرس شرکت به رایا یا ارسال دستگاه به شرکت لابراتور تخصصی تعمیرات لپ تاپ به رایا می توانید از عیب یابی رایگان متخصصین ما بهره مند شوید.

کارشناسان به رایا در کم ترین زمان با بهترین تجهیزات موجود، لپ تاپ شما را عیب یابی می کنند. اگر مشکل شما از آی سی شارژ بود، اقدام به تعمیر یا تعویض آی سی شارژ لپ تاپ می کنند.

هزینه تعمیر و تعویض آی سی شارژ لپ تاپ

هزینه تعمیر یا تعویض آی سی شارژ لپ تاپ از دغدغه های افرادی است که با خرابی آی سی شارژ مواجه شدند. هزینه تعویض یا تعمیر آی سی شارژ بستگی به درصد خرابی و مدل و برند دستگاه شما دارد. هنگام تعمیر ic شارژ لپ تاپ دقت داشته باشید که این کار باید با دقت و تخصص بالا انجام شود تا موجب آسیب دیدن مدار شارژ لپ تاپ نشود.

همچنین در نظر باشید هنگام تعویض آی سی شارژ لپ تاپ خود حتما از قطعات اصل و مناسب دستگاه خود استفاده کنید. بیشتر کاربران برای پایین آوردن هزینه های تعمیر و تعویض از قطعات فیک و غیر استاندارد استفاده می کنند که ممکن است باعث خرابی قطعات دیگر دستگاه شود. اگر آی سی شارژ لپ تاپ شما با مشکل مواجه شده است می توانید با مشاوران ما در به رایا تماس بگیرید و با ذکر دقیق مدل و برند دستگاه خود، از هزینه ی دقیق تعمیر و تعویض آی سی شارژ لپ تاپ خود با خبر شوید.

همچنین می توانید با کارشناسان ما در تلگرام در ارتباط باشید تا علاوه بر با خبر شدن از هزینه ی تعویض و تعمیر مدار شارژ لپ تاپ، از راهنمایی های این افراد بهره ببرید. شما می توانید با مراجعه حضوری یا ارسال دستگاه خود به آدرس شرکت به رایا، دستگاه خود را به صورت رایگان عیب یابی کنید و از هزینه تعمیر و تعویض ic شارژ لپ تاپ با خبر شوید.

روند تعویض آی سی شارژ لپ تاپ

یکی از دلایل شارژ نشدن لپ تاپ، خرابی آی سی شارژ لپ تاپ و مدار شارژ لپ تاپ می باشد. اتصالی از طریق پورت شارژ، آب خوردگی، خرابی شارژر و قطع شدن ناگهانی برق هنگام شارژ می تواند دلایل خرابی IC Charge لپ تاپ شود که نیازمند تعویض قطعه شارژ کردن لپ تاپ باشد. اکثر ای سی شارژ لپ تاپ ها به صورت بی جی ای هستند و حتما نیازمند تعویض با دستگاه مخصوص تعمیر و تعویض قطعات روی برد می باشد.

توجه داشته باشید در بعضی از مدل های لپ تاپ ها مخصوصا سری های جدید آی سی شارژ به صورت ادغامی می باشد و از سی پی یو دستور میگیرد. برای اطلاع کافی از نوع ای سی شارژ لپ تاپ خود می توانید با همکاران ما در بخش سخت افزار تماس حاصل کنید و راهنمایی بگیرید. تعمیر ای سی شارژ نوت بوک حتما نیازمند تخصص و تسلط کافی برای کار با دستگاه تعویض ای سی لپ تاپ می باشد در غیر این صورت موجب اسیب به برد دستگاه شده و غیر قابل جبران می باشد.

در نظر داشته باشید مدت زمان تعویض و تعمیر مدار شارژ کامپیوتر همراه اصولا بین یک تا دو روز می باشد. شما می توانید مشکل شارژ نشدن لپ تاپ و خرابی ای سی شارژ لپ تاپ را با همکاران ما در بخش تکنسین تعمیرات سخت افزاری شرکت به رایا در میان بگذارید تا همکاران ما بتوانند در اسرع وقت مشکل دستگاه شما را برطرف کنند.

همکاران ما پس از عیب یابی و تعمیر ای سی شارژ، اقدامات لازم را برای رفع مشکل شارژ نشدن لپ تاپ و حل مشکل ای سی شارژ انجام می دهند. تعمیر و تعویض قطع شارژ شدن لپ تاپ و ترمیم مدار شارژ در این مرکز به صورت تخصصی و با استفاده از قطعات اورجینال انجام می شود.

1


برای انجام تعمیرات لپ تاپ، ابتدا باید شارژر دستگاه را خارج کرد تا جریان برق در مادر بورد لپ تاپ قطع شود. سپس با فشار دادن ضامن های پشت لپ تاپ، باید باتری دستگاه را خارج کنید. توجه کنید که درون لپ تاپ هیچ ولتاژی وجود نداشته باشد. برای مطمئن شدن می توانید دکمه پاور را فشار دهید تا انژی دستگاه را تخلیه کند.

2


در برخی از لپ تاپ ها یک سری قاب های کوچک در قاب کف لپ تاپ وجود دارد که برای دسترسی آسان به هارد و رم لپ تاپ می باشد. ابتدا پیچ های پنل را باز کنید و پنل ها را از قاب کف لپ تاپ خارج کنید. پس از باز کردن کامل پیچ ها برد را از دستگاه خارج می کنیم. هنگام باز کردن پیچ ها دقت کنید به اجزای داخلی آسیب وارد نشود.

3


در صورتی که لپ تاپ شارژ نمی شود و مشکل در قطعه ای سی شارژ لپ تاپ باشد شروع به تعویض ای سی شارژ می کنیم. دقت داشته باشید تعویض و تعمیر آی سی شارژ لپ تاپ نیاز به تجهیزات و تخصص کافی می باشد و اکثر آی سی ها روی برد لحیم شده اند و برای تعمیر و تعویض آن ها باید با دستگاه این کار انجام شود.

4


قبل از بستن برد روی قاب لپ تاپ حتما تست های نهایی را انجام دهید. با مولتی متر تمام پایه های خروجی آی سی شارژ را تست کنید و در صورت کار کردن شروع به بستن پیچ های لپ تاپ کنید. هر پیچ را سر جای خودش ببندید چرا که در لپ تاپ انواع پیچ ها کار می شود و هر کدام مخصوص یک قسمت می باشد.