مرکز تخصصی تعمیر آی سی پاور لپ تاپ

آی سی پاور یا همان آی سی تغذیه لپ تاپ است که در بسیاری از لوازم الکترونیکی استفاده شده است. آی سی پاور لپ تاپ وظیفه تامین ولتاژ قطعات لپ تاپ را برعهده دارد و برای حفاظت از مدار به آی سی ها کمک می کند. این آی سی توسط پین های مخصوص به باتری لپ تاپ متصل شده است.

آی سی تغذیه جزء قطعات مهم لپ تاپ حساب می شود که در صورت خرابی آن باید هر چه سریع تر برای تعمیر آی سی تغذیه لپ تاپ اقدام کنید همچنین بسیاری از مواقع کاربران با روشن نشدن لپ تاپ خود مواجه می شوند که این مشکل معمولا از خرابی آی سی پاور لپ تاپ است.

همان طور که می دانید روشن نشدن لپ تاپ برای بسیاری از کاربران مشکل بزرگی است به همین دلیل سالم نگه داشتن آی سی پاور اهمیت زیادی دارد و باید از این قطعه در برابر نوسان برق و ضربه مراقبت کنید. همچنین بی توجهی به خرابی آن به مرور زمان باعث خسارات بیشتر می شود. تعمیر و یا تعویض آی سی پاور لپ تاپ از جمله خدماتی است که در شرکت به رایا ارائه می شود.

این تعمیر نیازمند دقت و تخصص بالایی دارد به همین دلیل باید برای انجام آن به یک مرکز معتبر مراجعه کنید. شرکت به رایا دارای یک تیم حرفه ای در زمینه تعمیر و تعویض آی سی پاور لپ تاپ می باشد که تعویض یا تعمیر آی سی پاور لپ تاپ شما را با استفاده از به روزترین ابزارآلات موجود در این زمینه انجام می دهند و در کم ترین زمان تعمیرات لپ تاپ شما را انجام می دهند. می توانید با کارشناسان به رایا در ارتباط باشید و برای تعویض و یا تعمیر آی سی تغذیه لپ تاپ خود از آن ها مشاوره رایگان بگیرید.

در ادامه مطلب می توانید با دلایل خرابی آی سی پاور لپ تاپ آشنا شوید و مراحل تعمیر و یا تعویض آی سی پاور لپ تاپ را مطالعه کنید.

دلایل خرابی آی سی پاور لپ تاپ

نشانه های خرابی آی سی پاور لپ تاپ

خاموش و ریستارت شدن لپ تاپ

از شایع ترین نشانه های خرابی منبع تغذیه خاموش شدن لپ تاپ است. بعضی اوقات ممکن است در صفحه ی نمایش صفحه ی آبی یا مرگ را مشاهده کنید یا هنگام بازی و یا استفاده از برنامه های سنگین لپ تاپ به صورت خودکار ریستارت شود. اگر با این نشانه ها رو به رو هستید و سیستم شما به صورت ناگهانی کرش های عجیب انجام می دهد متاسفانه باید به سالم بودن منبع تغذیه یا آی سی پاور لپ تاپ خود شک کنید.

قبل از اقدام به تعمیر و یا تعویض آی سی تغذیه لپ تاپ بهتر است دستگاه خود را عیب یابی کنید چرا که خاموش شدن لپ تاپ ممکن است صدها دلیل سخت افزاری داشته باشد که فقط بعد از عیب یابی می توان برای تعمیر آن اقدام کرد. در نظر بگیرید در حالت عادی یک منبع تغذیه اگر اصل و اورجینال باشد باید بین دو الی ده سال برای کاربر کار کند و مشکلی ایجاد نکند به همین دلیل همیشه تاکید داریم از قطعات اصل و اورجینال استفاده کنید.

صدای بوق پاور

صدای بوق پاور یکی دیگر از نشانه خرابی آی سی پاور لپ تاپ شماست. بعضی اوقات هنگام کار با لپ تاپ از پاور سیستم صدای بوق می شنوید و یا زمانی که لپ تاپ را خاموش می کنید، فن پاور همچنان کار کرده و خاموش نمی شود. بهتر است به این نشانه ها توجه کنید و برای تعمیر آی سی پاور اقدام کنید تا به قطعات دیگر لپ تاپ آسیب وارد نشود.

اگر با خرابی آی سی پاور مواجه شدید می توانید با کارشناسان به رایا تماس بگیرید و برای تعمیر و یا تعویض آی سی تغذیه لپ تاپ خود از آن ها مشاوره ی رایگان بگیرید. همچنین می توانید در طول تعمیر و یا تعویض آی سی تغذیه لپ تاپ خود از مشاوران به رایا در تلگرام راهنمایی بگیرید.

پیشنهاد می کنیم برای تعویض و یا تعمیر آی سی پاور، دستگاه خود را به آدرس شرکت به رایا ارسال کنید تا متخصصان حرفه ای به رایا به صورت رایگان عیب یابی دستگاه را انجام داده و تعمیر لپ تاپ را انجام دهند.

هزینه تعمیر و تعویض آی سی پاور لپ تاپ

می دانیم که همیشه هزینه تعمیرات لپ تاپ شما را نگران می کند و کسانی که با خرابی آی سی پاور رو به رو هستند نگران هزینه های تعمیر و یا تعویض آی سی پاور لپ تاپ هستند. هزینه تعویض و یا تعمیر آی سی تغذیه لپ تاپ بستگی به درصد خرابی و یا مدل و برند دستگاه دارد. به همین دلیل ابتدا باید عیب یابی دستگاه شما صورت بگیرد تا حد الامکان با تعمیر آی سی پاور مشکل حل شود و در صورتی که خرابی قطعه با تعمیر حل نشد، برای تعویض آی سی تغذیه لپ تاپ اقدام شود.

اگر نیاز به تعمیر و تعویض آی سی پاور دارید می توانید برای با خبر شدن از هزینه آن، لپ تاپ خود را به لابراتورهای تخصصی تعمیرات لپ تاپ به رایا ارسال کنید تا متخصصان مجرب به رایا با استفاده از به روزترین و پیشرفته ترین ابزارآلات، عیب یابی دستگاه شما را انجام دهند و با توجه به عیب سیستم هزینه تعمیر و یا تعویض آی سی پاور لپ تاپ شما را برآورد و اعلام کنند.

همچنین می توانید با ذکر مدل و برند دستگاه خود به مشاوران به رایا در تلگرام علاوه بر با خبر شدن از هزینه تعمیر، مشاوره رایگان بگیرید و با مراحل تعویض و یا تعمیر آی سی پاور لپ تاپ آشنا شوید.

روند تعویض آی سی پاور لپ تاپ

یکی از دلایل خاموش شدن لپ تاپ هنگام کار و روشن نشدن آن خرابی آی سی پاور و تغذیه می باشد. ای سی پاور قطعه ی مهمی در مادربرد لپ تاپ می باشد که وظیفه برق رسانی به قطعات اصلی را دارد. برای تعمیر ای سی تغذیه و Power لپ تاپ حتما نیازمند تجربه کافی برای بلند کردن ای سی لپ تاپ از روی برد لپ تاپ می باشید. دقت داشته باشید برای تعویض ای سی پاور و تغذیه نوت بوک حتما از قطعه اصلی و اورجینال استفاده کنید.

در صورتی که که قصد تعمیر ایسی پاور لپ تاپ را دارید حتما از هم شماره بودن ایسی جدید با قبلی مطمئن شوید در غیر این صورت لپ تاپ بعد از تعمیر آیسی تغذیه روشن نخواهد شد. برای اطلاع از قیمت تعمیر ای سی پاور و راهنمایی برای تعویض ایسی پاور لپ تاپ می توانید با همکاران ما در بخش تعمیر ای سی لپ تاپ تماس حاصل فرمایید. در این بخش برای آشنایی بیشتر شما مراحل تعویض و تعمیر ای سی پاور و تغذیه لپ تاپ را شرح خواهیم داد.

1


ابتدا با خارج کردن شارژر از لپ تاپ، جریان داخل مادربرد را قطع کنید تا از خطرات احتمالی جلوگیری شود. سپس برای جدا کردن باتری از قاب لپ تاپ، ضامن های پشت دستگاه را بکشید. قبل از هرکاری دکمه پاور را نگه دارید تا انرژی ذخیره شده داخل دستگاه خارج شود.

2


برای دسترسی به ای سی لپ تاپ باید مادربرد لپ تاپ خارج شود به همین دلیل باید با باز کردن پیچ های لپ تاپ، قاب دستگاه را خارج کنید.. برای تعمیر به دانش و تجهیزات مناسب نیاز دارید اگر حرارت غیر استاندارد به ایسی بدهید امکان دارد برد آسیب دیده و غیر قابل تعمیر شود.

3


حتما پایه های ورودی و خروجی ای سی تغذیه و پاور لپ تاپ را با مولتی متر ولتاژگیری کنید. هنگام بلند کردن ای سی لپ تاپ حتما از دمای استاندارد استفاده کنید و حرارت را به صورت منظم و مناسب روی ای سی لپ تاپ بگیرید تا تمامی پایه های ای سی پاور بلند شود.

4


پایه های آی سی را تست کنید و برد لپ تاپ را بعد از شستشو و خشک کردن داخل قاب قرار دهید و پیچ های باز شده را بسته و قاب را به بدنه دستگاه متصل می کنیم. در این مرحله بستن پیچ ها اهمیت زیادی دارد و بی دقتی در آن ممکن است به برد آسیب وارد کند.