مرکز تخصصی تعمیر io بایوس لپ تاپ

چیپست IO یکی از مهم ترین قطعات لپ تاپ است که تمام قطعات مربط به لپ تاپ در مسیر عملکردشان به این قطعه وابسته هستند. تشخصی دمای لپ تاپ و کنترل میزان چرخش فن از وظایف این قطعه به شمار می رود. در سیستم های امروزه دو نوع IO تعبیه شده که هر IO دارای یک شماره فنی مخصوص می باشد.

یک مدل IO به وسیله چیپ بایوس برنامه ریزی می شود و مدل دیگر قابلیت پروگرام شدن دارند و با دستگاه های مخصوص برنامه ریزی می شوند. تعمیر IO بایوس لپ تاپ از تعمیرات مهمی است که نیازمند تخصص و مهارت بالایی می باشد. بایوس از اجزای قدیم کامپیوتر ها حساب می شود که کنترل ورود و خروج سیستم بر عهده این قطعه می باشد و هیچ لپ تاپی بدون این قطعه کار نمی کند.

با روشن کردن لپ تاپ، BIOS قبل از سیستم عامل بارگذاری می شود و قبل از بارگذاری سیستم عامل از هارد و یا دستگاه های دیگر، از بایوس بارگذاری می شود. تعمیر IO لپ تاپ و تعمیر آی سی بایوس لپ تاپ از خدماتی است که در شرکت به رایا توسط باتجربه ترین متخصصان ارائه می شود.

شما می توانید دستگاه خود را به آدرس شرکت به رایا ارسال کنید تا تعمیرکاران به رایا با استفاده از تجهیزات به روز، سیستم شما را عیب یابی کرده و برای تعمیر و یا تعویض IO لپ تاپ شما اقدام می کنند. همچنین می توانید با مشاوران به رایا تماس بگیرید و برای تعمیر بایوس لپ تاپ خود از آن ها مشاوره رایگان بگیرید.

در ادامه مطلب می توانید دلایل خرابی چیپستIO و بایوس لپ تاپ را مطالعه کنید و با مراحل تعمیر و تعویض IO لپ تاپ آشنا شوید.

دلایل خرابی بایوس لپ تاپ

نشانه های خرابی بایوس لپ تاپ

روشن نشدن لپ تاپ

یکی از اصلی ترین علائم خرابی IO لپ تاپ، روشن نشدن سیستم است. از آنجایی که عملکرد بسیاری از قطعات داخلی لپ تاپ به این چیپست بستگی دارد ممکن است با خرابی این قطعه لپ تاپ شما روشن نشود و یا در حین کار با سیستم، لپ تاپ خاموش شود.

البته این نشانه های گفته شده ممکن است دلایل مختلفی داشته باشد و این قطعه سالم بوده و دلیل روشن نشدن سیستم خرابی یکی دیگر از قطعات داخلی باشد. برای مطمئن شدن از خرابی این قطعه و دلیل روشن نشدن لپ تاپ، بهتر است ولتاژ موجود در مادربرد را اندازه گیری کنید. اگر ولتاژ مادربرد کافی نبود، از خرابی این قطعه مطمئن باشید. ابتدا برای عیب یابی دستگاه خود اقدام کنید سپس تعمیر و یا تعویض IO را انجام دهید.

کار نکردن کیبورد و فن

از وظایف IO کنترل عملکرد کیبورد و چرخش فن است. با خرابی این چیپست ممکن است در عملکرد این دو اختلال ایجاد شود. اگر کیبورد دستورات شما را متوجه نمی شود و نمی توانید از آن استفاده کنید ممکن است از خرابی IO لپ تاپ باشد.

می دانید که فن لپ تاپ یکی از قطعات مهم است که وظیفه خنک کردن قطعات داخلی را برعهده دارد و خرابی آن باعث خسارات زیادی می شود. بعضی اوقات با خرابی چیپست IO ممکن است چرخش فن با اختلال مواجه شود به همین دلیل باید هر چه سریع تر برای تعمیر و تعویض IO لپ تاپ اقدام کنید.

اگر نیاز به تعمیر آی سی بایوس لپ تاپ دارید می توانید با کارشناسان ما تماس بگیرید و از مشاوره رایگان این افراد استفاده کنید همچنین می توانید با مشاوران ما در تلگرام در ارتباط باشید. پیشنهاد می کنیم دستگاه خود را به آدرس شرکت به رایا ارسال کنید تا متخصصان ما با استفاده از پیشرفته ترین ابزارآلات، دستگاه شما را عیب یابی کرده و مشکلات لپ تاپ را اعلام کنند و در صورت نیاز برای تعویض و یا تعمیر IO لپ تاپ اقدام کنند.

هزینه تعمیر و تعویض برد لپ تاپ

شاید هزینه تعمیر و یا تعویض IO لپ تاپ باعث نگرانی بسیاری از کاربران شود. متاسفانه نمی توان قیمت دقیقی گفت. هزینه تعویض و یا تعمیر IO لپ تاپ بستگی به درصد خرابی، مدل و برند دستگاه دارد. پروگرام bios لپ تاپ از اهمیت زیادی برخوردار است و به عقب انداختن آن ممکن است خسارت های بیشتری را به دستگاه شما وارد کند پس بهتر است هر چه زودتر برای پروگرام bios لپ تاپ خود اقدام کنید.

البته بهتر است قبل از انجام تعمیرات لپ تاپ، عیب یابی دستگاه خود را انجام دهید. حتما دقت کنید اگر نیاز به تعویض داشتید حتما از قطعات اصل و اورجینال استفاده کنید و برای انجام تعمیرات به یک مرکز معتبر مراجعه کنید. برای با خبر شدن از هزینه تعویض و یا تعمیر IO لپ تاپ، ابتدا دستگاه خود را به آدرس شرکت به رایا ارسال کنید تا دستگاه شما توسط متخصصین به رایا عیب یابی شده و هزینه تعمیرات لپ تاپ شما اعلام شود.

همچنین برای تعمیر بایوس لپ تاپ خود می توانید با کارشناسان به رایا تماس بگیرید و از آن ها مشاوره رایگان بگیرید. حتی می توانید با مشاوران ما در تلگرام در ارتباط باشید و با ارسال مدل و برند لپ تاپ خود از هزینه های تعمیر دستگاه خود با خبر شوید.

روند تعویض io لپ تاپ

یکی از مشکلاتی که ممکن است برای بیشتر کاربران اتفاق بیفتد، خرابی چیپست IO و بایوس لپ تاپ است. این مشکلات معمولا جنبه سخت افزاری دارد و باید هر چه سریع تر برای تعمیر آن اقدام کنید. تعمیر بایوس لپ تاپ نیاز به تخصصص و دانش کافی دارد و هرگونه خطا در انجام آن ممکن است باعث خرابی بیشتر قطعات لپ تاپ شود.

معمولا IO لپ تاپ در کنار بایوس قرار گرفته و به وسیله BIOS برنامه ریزی می شود به همین دلیل همیشه با هم در ارتباط هستند. همچنین در نظر بگیرید حتما برای تعمیر و یا تعویض IO لپ تاپخود به یک مرکز معتبر مراجعه کنید تا بعد از تعمیر با مشکلات بیشتری مواجه نشوید. در ادامه برای آشنایی بیشتر شما، مراحل تعمیر و تعویض IO و بایوس لپ تاپ را شرح دادیم.

1


برای تعمیر بایوس و آی او لپ تاپ می بایست برد را از داخل قاب کف لپ تاپ خارج کنید. ابتدا پیچ ها را باز میکنید و در مرحله بعد قاب دور کیبورد و در نهایت قاب زیر لپ تاپ را با احتیاط از آن خارج کنید.

2


قبل از تعویض ای سی بایوس ابتدا بایوس را با استفاده از پروگرمر برنامه ریزی کنید. در برخی از مواقع نوسان برق داخل مادربرد باعث ایجاد اتصالی می شود و برنامه بایوس به مشکل بر می خورد.

3


با استفاده از حرارت استاندارد و روغن فلکسی اقدام به جدا کردن ای سی ای او و بایوس کنید. توجه داشته باشید حرارت بیش از حد باعث از بین رفتن پایه های زیر ای سی می شود و باعث از بین رفتن برد لپ تاپ می شود.

4


بعد از تعویض Bios لپ تاپ مادربرد را با تینر شستشو دهید تا روغن فلکسی باعث اتصالی برد نشود. بعد از نصب مادربرد روی قاب زیر به ترتیب قابهای لپ تاپ را روی قاب کف نصب کنید و پیچ های دستگاه را نصب کنید.