مرکز تخصصی تعمیر اسپیکر و میکروفون لپ تاپ

شاید بارها برایتان پیش آمده هنگام گوش دادن به موسیقی یا تماشای فیلم متوجه خرابی اسپیکر و میکروفون لپ تاپ خود شده باشید. تعمیر میکروفون لپ تاپ و تعمیر اسپیکر لپ تاپ یکی از خدماتی است که در شرکت به رایا توسط متخصصین مجرب در زمینه تعمیر یا تعویض اسپیکر لپ تاپ انجام می شود. ایراد اسپیکر و میکروفون لپ تاپ شما می تواند سخت افزاری یا نرم افزاری باشد به همین دلیل باید ابتدا لپ تاپ خود را عیب یابی کنید.

اگر عیب یابی دستگاه شما به درستی انجام شود، تعمیر اسپیکر دستگاه شما در زمان کم انجام شده و مشکلات شما رفع می شود. اگر با قطعی یا کیفیت پایین صدا در لپ تاپ خود مواجه هستید، می توانید با کارشناسان به رایا تماس بگیرید تا شما را در زمینه تعمیر یا تعویض میکروفون لپ تاپ راهنمایی کنند. شما با شناخت دلایل خرابی اسپیکر و میکروفون می توانید از خرابی آن جلوگیری کنید

ما در ادامه مطالب شما را با دلایل خرابی میکروفون و اسپیکر لپ تاپ آشنا کردیم و در صورت نیاز به تعویض میکروفون لپ تاپ، می توانید مراحل تعمیر و تعویض میکروفون لپ تاپ و مراحل تعویض و تعمیر بلندگو لپ تاپ را مطالعه کنید.

دلایل خرابی اسپیکر و میکروفون لپ تاپ

قطع شدن اتصالات کارت صدا

یکی از مهم ترین دلایلی که باعث کار نکردن اسپیکر و میکروفون لپتاپ می شود، قطع شدن اتصالات کارت صدا، اسپیکر و میکروفون است. اگر مشکل از اتصالات آن باشد، می توانید برای تعمیر میکروفون لپ تاپ خود اقدام کنید.

نفوذ مایعات

به هیچ عنوان از لپ تاپ در مکان های مرطوب و خیس استفاده نکنید. نفوذ مایعات به داخل لپ تاپ می تواند اسپیکر و میکروفون لپ تاپ شما را از کار بیندازد. همچنین نفوذ گرد و خاک به داخل سیستم شما می تواند یکی دیگر از دلایل خرابی اسپیکر و میکروفون لپ تاپ شما باشد. هنگامی که لپ تاپ شما با آبخوردگی مواجه شد سریعا دستگاه را خاموش کرده و به یک مرکز معتبر مراجعه کنید تا مشکلات شما در کم ترین زمان ممکن حل شود.

نشانه های خرابی اسپیکر و میکروفون لپ تاپ

کار کردن یکی از بلندگوها

اگر فقط یکی از بلندگوهای لپ تاپ شما صدا دارد به احتمال زیاد مشکل نرم افزاری است و شما بعضی از تنظیمات مربوط به اسپیکر را تغییر دادید. با رفتن به تنظیمات این مشکل را حل کنید و یا می توانید یک هدفون به سیستم خود متصل کنید تا اسپیکر لپ تاپ را تست کنید.

اگر صدا فقط از یکی از گوشی های هدفون پخش شد ممکن است اسپیکر لپ تاپ شما خراب شده باشد و نیاز به تعمیر یا تعویض اسپیکر لپ تاپ داشته باشید. همچنین این مشکل از کارت صدا هم می تواند باشد. به همین دلیل باید ابتدا دستگاه شما توسط یک متخصص در زمینه تعویض و تعمیر اسپیکر عیب یابی شود و سپس در صورت نیاز برای تعمیر یا تعویض اسپیکر لپ تاپ اقدام شود.

خش خش کردن صدا

بعضی اوقات متوجه صداهای غیر طبیعی و خش خش از بلندگو لپ تاپ خود می شوید. این اتفاق باعث می شود تا کیفیت صدا پخش شده به شدت پایین بیاید و متوجه صدای اصلی آن نشوید. این مشکل به مرور زمان حل نمی شود و تا زمانی که اسپیکر یا میکروفون کلا از کار بیفتد این مشکل ادامه دارد به همین دلیل با اقدام به موقع می توانید از مشکلات اضافه جلوگیری کنید و با هزینه کم تعمیر بلندگو لپ تاپ خود را انجام دهید.

توجه کنید اگر مجبور به تعویض اسپیکر لپ تاپ خود شدید حتما از قطعات و اصل و اورجینال استفاده کنید تا با مشکلات بیشتری مواجه نشوید. اگر صدا از اسپیکر لپ تاپ شما پخش نمی شود می توانید با مشاوران ما در تلگرام در ارتباط باشید و از آن ها برای تعمیر و تعویض اسپیکر لپ تاپ خود مشاوره بگیرید و در صورت خرابی اسپیکر اقدام به تعویض و تعمیر اسپیکر دستگاه خود کنید.

همچنین می توانید با مراجعه حضوری یا ارسال لپ تاپ خود به آدرس شرکت به رایا، تعمیر و تعویض اسپیکر لپ تاپ خود را به یک تیم متخصص در این زمینه بسپارید تا در کم ترین زمان مشکلات شما را حل کنند. می توانید مطمئن باشید که متخصصین ماهر به رایا با استفاده از بهترین تجهیزات موجود، تعمیر و تعویض اسپیکر لپ تاپ شما را انجام می دهند.

پخش نشدن صدا

یکی از نشانه ها خرابی اسپیکر و میکروفون لپ تاپ پخش نشدن صدا یا عدم انتقال صداست. این مشکل می تواند مربوط به سخت افزار یا نرم افزار لپ تاپ شما باشد. اختلالات نرم افزاری ممکن است از ویروسی شدن، به روز نبودن درایورها، هنگ کردن سیستم و …. باشد که معمولا مشکلات نرم افزاری به راحتی به دست کاربران حل می شود.

مثلا برای خلاص شدن از دست ویروس های لپ تاپتان می توانید از آنتی ویروس های قوی استفاده کنید. همچنین مشکلات سخت افزاری ممکن است از خرابی کارت صدا، آبخوردگی، خرابی اسپیکر و … باشد که برای رفع عیب های سخت افزاری باید به یک مرکز معتبر مراجعه کنید که دستگاه شما را عیب یابی کرده و اگر با خرابی اسپیکر یا میکروفون مواجه هستید اقدام به تعمیر یا تعویض میکروفون لپ تاپ شما کنند.

هزینه تعمیر و تعویض میکروفون لپ تاپ

با توجه به هزینه های بالای تعمیرات لپ تاپ، بیشتر کاربران نگران هزینه تعمیر میکروفون لپ تاپ خود هستند. برای تعیین هزینه دقیق تعمیر یا تعویض میکروفون لپ تاپ، ابتدا باید سیستم شما به طور دقیق عیب یابی شود. گاهی چند سیم مربوط به اسپیکر یا میکروفون لپ تاپ شما قطع شده است که با ترمیم و تعمیر اسپیکر این مشکل حل می شود و زمان و هزینه زیادی نیاز ندارد اما بعضی اوقات خرابی به حدی است که نیاز به تعویض اسپیکر لپ تاپ می باشد و علاوه بر هزینه تعمیرات باید اسپیکر جدید بخرید.

توجه کنید هنگام تعویض میکروفون لپ تاپ خود هرگز از قطعات فیک و تقلبی استفاده نکنید و اقدام به خرید اسپیکر اصل و مناسب لپ تاپ خود کنید. هزینه خرید و تعویض اسپیکر لپ تاپ بستگی به مدل و برند دستگاه دارد به همین دلیل با ذکر دقیق مدل دستگاه خود می توانید هزینه تعمیر اسپیکر دستگاه خود را برآورد کنید. شما می توانید با به رایا تماس بگیرید و با ذکر دقیق مدل و برند لپ تاپ خود از هزینه تعمیر یا تعویض میکروفون لپ تاپ خود با خبر شوید.

همچنین کارشناسان ما شما را در زمینه تعمیر و تعویض میکروفون لپ تاپ راهنمایی می کنند تا با خیال راحت اقدام به تعمیر یا تعویض میکروفون لپ تاپ کنید. مشاوران ما در تلگرام در کم ترین زمان پاسخگوی شما بوده و شما می توانید با ارسال مدل و برند دستگاه خود به تلگرام شرکت به رایا از هزینه تعویض یا تعمیر میکروفون لپ تاپ خود آگاه شوید.

روند تعویض اسپیکر لپ تاپ

یکی از دلایلی که لپ تاپ صدا ندارد، بروز مشکل و یا سوختن اسپیکر لپ تاپ می باشد. همانطور که می دانید قطعاتی مانند میکروفن و اسپیکر روی ضربه حساس هستند. یکی از دلایلی که اسپیکر لپ تاپ کار نمی کند می تواند ضربه و یا آب خوردگی لپ تاپ باشد که بعد از باز کردن و تست لپ تاپ مشخص خواهد شد.

دقت داشته باشید دلیل خرابی میکروفون لپ تاپ و یا خش خش کردن اسپیکر لپ تاپ می تواند نرم افزاری باشد. ابتدا برای تعمیر بلندگو لپ تاپ و همچنین میکروفون لپ تاپ ابتدا اقدامات نرم افزاری را انجام دهید. اگر برنامه جانبی تنظیم صدای لپ تاپ و یا نویزگیر میکروفون روی لپ تاپ نصب است آن ها را پاک کنید.

درایور کارت صدای لپ تاپ و میکروفون لپ تاپ را از سایت های معتبر دانلود کرده و نصب کنید. برای تعمیر اسپیکر لپ تاپ می توانید با همکاران ما در بخش تعمیرات تخصصی لپ تاپ تماس بگیرید.

دقت داشته باشید حتما برای تعویض اسپیکر لپ تاپ از قطعات اورجینال و اصلی استفاده کنید تا کیفیت صدا بعد از تعویض اسپیکر تغییری نکند. در این بخش برای آشنایی بیشتر شما مراحل تعویض اسپیکر و میکروفون لپ تاپ را شرح خواهیم داد.

1


هنگام انجام تعمیرات لپ تاپ نباید برق، داخل مادر بورد جریان داشته باشد به همین دلیل باید دستگاه را از شارژر خارج کنید و ولتاژ ورودی را قطع کنید. سپس پشت لپ تاپ دکمه ای مخصوص جدا کردن باتری تعبیه شده است که با فشار دادن آن باطری را از قاب جدا کنید.

2


برای باز کردن لپ تاپ باید ابتدا پیچ های دستگاه را کامل باز کنید و این کار را باید با توجه به مشکل لپ تاپ انجام دهید. برای تعویض و تعمیر بلندگو لپ تاپ و میکروفون باید برد را کامل خارج کنید تا برای تعمیر یا تعویض به قطعه معیوب دسترسی داشته باشید.

3


در صورتی که صدا ضبط میکروفون ضعیف شده ابتدا اقدام به تمیز کردن گرد و غبار از روی میکروفون لپ تاپ کنید. در صورت تغییر نکردن اقدام به تعویض میکروفون لپ تاپ کنید. توجه کنید میکروفن بسیار حساس است و با دقت اقدام به تعویض آن کنید.

4


بعد از تعویض میکروفون لپ تاپ اقدام به تست کنید. حتما محل قرار گیری بلندگوهای لپ تاپ را تمیز کنید تا دوباره دچار مشکل نشود. بعد از تست های کامل اقدام به بستن پیچ های لپ تاپ کنید و بعد قاب ها را در جای خودش قرار دهید.