مرکز تخصصی تعمیر تاچ پد لپ تاپ

تاچ پدها صفحات لمسی هستند که در لپ تاپ های امروزی به جای ماوس استفاده می شوند که نوع و عملکرد این صفحات با توجه به مدل و برند لپ تاپ با یکدیگر تفاوت هایی دارند. بعضی از این صفحات لمسی دارای تنظیمات خاصی هستند که می توانید با کشیدن دو انگشت روی تاچ پد کنترل نوار پیمایش را در دست بگیرید اما بعضی از تاچ پدها این قابلیت را نداشته و حرکت دادن انگشت روی صفحه نمایش به حرکت مکان نما تبدیل می شود.

تاچ پد (Touch pad) جزو قطعات حساس لپ تاپ به شمار می رود که با وارد شدن کم ترین ضربه دچار اختلال شود و کار کردن با لپ تاپ را برای کاربران دشوار می کند. البته این مشکل را به طور موقتی و با استفاده از ماوس می توان حل کرد تا در فرصت مناسب برای تعویض و یا تعمیر تاچ پد لپ تاپ اقدام شود. برای انجام تعمیرات لپ تاپ می توانید به شرکت به رایا مراجعه کنید.

بهترین متخصصان در زمینه تعمیر و تعویض تاچ پد لپ تاپ در شرکت به رایا فعالیت کرده که در کم ترین زمان با استفاده از به روزترین تجهیزات، تعمیرات لپ تاپ شما را انجام می دهند. همچنین شما می توانید با کارشناسان ما در به رایا تماس بگیرید تا برای تعمیر و تعویض تاچ پد از آن ها مشاوره رایگان بگیرید و یا دستگاه خود را برای عیب یابی رایگان به آدرس شرکت به رایا ارسال کنید.

در ادامه مطلب با دلایل خرابی تاچ پد لپ تاپ آشنا شده و مراحل تعمیر و تعویض تاچ پد لپ تاپ را مطالعه کنید.

دلایل خرابی تاچ پد

نشانه های خرابی تاچ پد لپ تاپ

کار نکردن تاچ پد

همان طور که می دانید در لپ تاپ های امروزی از تاچ پد به عنوان جایگزین ماوس استفاده می کنند. بعضی اوقات تاچ پد دستورات را نمی خواند و کاربرد خود را از دست می دهد. کار نکردن تاچ پد و دکمه های مربوط به صفحه لمسی لپ تاپ، دلایل سخت افزاری و نرم افزاری مختلفی دارد که با عیب یابی دقیق، دلایل خرابی تاچ پد لپ تاپ را شناخته و با تعمیر به موقع از بروز خرابی های بیشتر جلوگیری کنید.

مهم ترین دلیلی که باعث خرابی سخت افزاری تاچ پد می شود، وارد شدن ضربه به این قطعه است. همچنین بعضی اوقات سیستم عامل لپ تاپ از عملکرد درست تاچ پد جلوگیری می کند. بهتر است هر چه سریع تر تعمیر و یا تعویض تاچ پد را انجام دهید همچنین در نظر بگیرید به دلیل حساس بودن این قطعه باید به یک متخصص مراجعه کنید تا از بروز مشکلات بیشتر جلوگیری کنید.

کند شدن عملکرد تاچ پد

بعضی اوقات تاچ پد لپ تاپ عملکرد خود را از دست نداده و فقط دستورات شما را دیرتر می خواند. این نشانه اخطاری برای خرابی تاچ پد لپ تاپ می باشد و بی توجهی به آن ممکن است شما را مجبور به تعویض تاچ پد لپ تاپ کند. اگر کند شدن عملکرد تراک پد لپ تاپ را جدی بگیرید، می توانید با تعمیر تاچ پد این مشکلات را با هزینه کم رفع کنید.

اگر تاچ پد لپ تاپ شما به درستی کار نمی کند می توانید با کارشناسان ما تماس گرفته و برای تعویض و یا تعمیر تاچ پد از آن ها مشاوره بگیرید. همچنین می توانید با مشاوران ما در تلگرام در ارتباط باشید تا برای تعمیرات لپ تاپ خود اقدام کنید.

در صورت نیاز به تعمیر و یا تعویض تاچ پد لپ تاپ به شما توصیه می کنیم، دستگاه خود را به آدرس لابراتور تعمیرات لپ تاپ به رایا ارسال کنید تا متخصصان حرفه ای و با تجربه ما عیب یابی لپ تاپ شما را به صورت رایگان انجام داده و خرابی دستگاه را اعلام کنند و در کم ترین زمان تعمیر و تعویض تاچ پد لپ تاپ را انجام دهند.

هزینه تعمیر و تعویض تاچ پد لپ تاپ

از نگرانی های کاربران، هزینه تعمیر و یا تعویض تاچ پد لپ تاپ می باشد. هزینه تعمیر یا تعویض تاچ پد بستگی به مدل و برند دستگاه شما دارد. البته قبل از عیب یابی دستگاه نمی توان هزینه دقیقی برای تعویض یا تعمیر تاچ پد لپ تاپ اعلام کرد. متخصصان مجرب به رایا ابتدا سعی می کنند برای پایین آوردن هزینه ها، مشکلات مربوط تراک پد را با تعمیر حل کنند و در صورتی که موفق به انجام این کار نشدند اقدام به تعویض تاچ پد لپ تاپ شما کنند.

در نظر بگیرید هنگام تعویض تاچ پد لپ تاپ حتما از قطعات اصل و اورجینال لپ تاپ خود استفاده کنید چرا که قطعات فیک کیفیت بسیار پایینی دارند و مشکلات مربوط به تاچ پد را فقط برای مدت کوتاهی رفع می کنند. همچنین حتما برای تعویض و یا تعمیر تاچ پد دستگاه خود به متخصصین حرفه ای مراجعه کنید تا با هزینه و خسارات بیشتری رو به رو نشوید.

برای با خبر شدن از هزینه تعمیر یا تعویض تاچ پد لپ تاپ، می توانید ابتدا دستگاه خود را به آدرس شرکت به رایا ارسال کنید تا توسط متخصصین مجرب به رایا به صورت رایگان عیب یابی شود، سپس هزینه دقیق تعمیر و تعویض تاچ پد لپ تاپ به شما اعلام شود. همچنین می توانید با مشاوران ما در تلگرام در ارتباط باشید و با ارسال مدل و برند دستگاه خود از هزینه تعویض و تعمیر تراک پد لپ تاپ باخبر شده و از کارشناسان ما مشاوره رایگان دریافت کنید.

روند تعویض تاچ پد لپ تاپ

کار نکردن تاچ پد ممکن است برای بسیاری از کاربران آزاردهنده باشد به ویژه اگر کار ضروری داشته باشید و دسترسی به ماوس نداشته باشید. کارنکردن تاچ پد ممکن است مشکل نرم افزاری نیز باشد که می توانید به راحتی آن را رفع کنید اما در صورتی که مشکل شما سخت افزاری باشد بهتر است با مراجعه به یک مرکز معتبر برای تعمیر تاچ پد اقدام کنید.

لابراتور تخصصی تعمیرات لپ تاپ به رایا مجهز به پیشرفته ترین ابزارآلات در زمینه تعمیر تاچ می باشد که با مراجعه به آن می توانید مطمئن باشید دستگاه خود را به افراد کار بلد می سپارید.