مرکز تخصصی تعمیر یو اس بی لپ تاپ

از پورت USB برای متصل کردن فلش، لوازم جانبی، هدست و… استفاده می شود. دلیل کار نکردن یو اس بی لپ تاپ می تواند سخت افزاری یا نرم افزاری باشد. اگر پورت یو اس بی، دستگاه شما را شناسایی نمی کند نیاز به تعمیر یا تعویض یو اس بی لپ تاپ دارید. برای این کار باید به یک مرکز معتبر در زمینه تعویض و تعمیر یو اس بی لپ تاپ مراجعه کنید.

تعمیر USB لپ تاپ شما در شرکت به رایا توسط بهترین تکنسین های مجرب با بهترین ابزارآلات انجام می شود. همچنین شما می توانید با کارشناسان ما در تماس باشید و در طول تمام مراحل تعمیر پورت یو اس بی لپ تاپ، از آن ها مشاوره و راهنمایی رایگان بگیرید.

متخصصان به رایا قبل از تعمیر یو اس بی، سیستم شما را به صورت رایگان عیب یابی می کنند تا عامل اصلی این مشکل را پیدا کنند سپس در صورت خرابی یو اس بی، اقدام به تعمیر یا تعویض یو اس بی لپ تاپ می کنند. در لپ تاب ها دو نوع یو اس بی وجود دارد: USB2.0 و USB3.0. کانکتورهای USB2.0 سیاه رنگ و کانکتور های داخلی USB3.0 به رنگ آبی و قرمز هستند.

مهم ترین تفاوت آن ها در سرعت انتقال داده هاست که USB3.0 از USB2.0 دارای سرعت انتقال بیشتری است. اگر یکی از این دو درگاه خراب شد و نیاز به تعمیر یو اس بی داشتید، می توانید با ارسال دستگاه خود به آدرس به رایا از خدمات ما بهره مند شوید.

در ادامه مطالب با دلایل خرابی پورت یو اس بی لپ تاپ آشنا می شوید و می توانید مراحل تعویض و تعمیر یو اس بی لپ تاپ را مطالعه کنید.

دلایل خرابی یو اس بی لپ تاپ

ورود گرد و خاک

پورت یو اس بی محل مناسبی برای آلودگی و جمع شدن گرد و خاک است و کاربران باید همیشه سیستم خود را تمیز و از انباشته شدن آلودگی خودداری کنند. این مورد علاوه بر این که ممکن است به یو اس بی دستگاه شما آسیب وارد کند، باعث خرابی در سایر قطعات لپ تاپ نیز می شود. در صورت خرابی پورت یو اس بی لپتاپ بهتر است به یک مرکز معتبر در زمینه تعمیر و تعویض USB لپ تاپ مراجعه کنید.

استفاده نامناسب

استفاده غیر مناسب از پورت یو اس بی باعث صدمه دیدن آن می شود که به مرور زمان این آسیب خود را نشان می دهد و باعث خرابی های جدی می شود. به همین دلیل به کاربران توصیه می شود هنگام استفاده از پورت، لوازم جانبی را با ملایمت و آرام متصل کنید. همچنین استفاده از فلش نامناسب پورت یو اس بی لپ تاپ شما را از کار می اندازد که معمولا این مشکل در سیستم های قدیمی بیشتر دیده می شود. فشار زیاد به پورت یو اس بی باعث شکستن آن می شود و مجبور به تعویض پورت یو اس بی لپ تاپ خود می شوید.

نشانه های خرابی یو اس بی لپ تاپ

عدم شناسایی USB

گاهی اوقات با اتصال لوازم جانبی به لپ تاپ متوجه می شوید پورت یو اس بی خراب و دستگاه شما را شناسایی نمی کند. ابتدا فلش خود را روی پورت دیگر امتحان کنید اگر مشکل رفع شد نشان از خرابی پورت قبلی است و باید هر چه سریع تر برای تعویض یا تعمیر USB لپ تاپ خود اقدام کنید.

اگر این کار را به تعویق بندازید ممکن است یو اس بی آسیب دیده به سایر پورت ها آسیب وارد کند و باعث از کار افتادن آن ها و خسارت های بیشتر به لپ تاپ شود. قبل از تعویض پورت USB لپ تاپ، پورت را تمیز کنید شاید گرفتگی یو اس بی دلیل عدم شناسایی دستگاه شما باشد اگر با این راه مشکل شما حل نشد به یک مرکز معتبر مراجعه کنید تا تعویض یو اس بی دستگاه شما را در کم ترین زمان ممکن با استفاده از به روز ترین تجهیزات انجام دهند.

شل شدن پورت یو اس بی

یکی دیگر از مشکلاتی که هنگام خرابی پورت یو اس بی برای شما ایجاد می شود، شل شدن آن است. این مشکل به دلیل اتصال غیر مناسب فلش مموری یا لوازم جانبی ایجاد می شود که باعث فشار به برد لپ تاپ می شود و عملکرد پورت یو اس بی را با اختلال مواجه می کند.

تعویض یو اس بی لپ تاپ اصلا کار ساده ای نیست و در برخی از سیستم ها این پورت ها به برد لحیم شده اند به همین دلیل این تعمیر باید توسط متخصصین با تجربه صورت بگیرد تا مشکلات بیشتری ایجاد نشود. اگر پورت یو اس بی سیستم شما دستگاهی را شناسایی نمی کند، می توانید با مشاوران ما در به رایا تماس بگیرید تا برای تعمیر و یا تعویض یو اس بی شما را راهنمایی کنند.

همچنین می توانید دستگاه خود را به آدرس لابراتور تخصصی تعمیرات لپ تاپ به رایا ارسال کنید تا متخصصان ما با استفاده از بهترین تجهیزات موجود در زمینه تعمیر و تعویض یو اس بی، دستگاه شما را عیب یابی کنند و در صورت نیاز به تعمیر در کم ترین زمان تعمیر و تعویض USB لپ تاپ شما را انجام دهند.

پیغام های خطا

با اتصال فلش مموری به لپ تاب، اخطاری از طرف سیستم عامل دریافت می کنید که توانایی خواندن دستگاه را ندارد. معمولا این مشکل با قطع و وصل کردن اتصال یا ریستارت (Restart) لپ تاپ حل می شود همچنین می توانید با چک کردن Device Manager لپ تاپ خود پورت یو اس بی را چک کنید. اگر با انجام این راه ها مشکلتان حل نشد، بهتر است برای حل مشکلتان به یک متخصص مراجعه کنید.

خرابی یکی از پورت های یو اس بی به مرور زمان به سایر پورت ها آسیب وارد می کند و باعث خرابی بسیاری از قطعات داخلی لپ تاپ می شود. در صورتی که برای تعمیر پورت USB لپ تاپ خود نیاز به راهنمایی و یا مشاوره داشتید می توانید با کارشناسان به رایا در تلگرام در ارتباط باشید تا شما را به صورت رایگان در زمینه تعمیر و تعویض یو اس بی لپ تاپ راهنمایی کنند.

هزینه تعمیر و تعویض یو اس بی لپ تاپ

گاهی کاربران به دلیل نگرانی از هزینه های تعمیر یو اس بی لپ تاپ، تعمیر آن را به تعویق می اندازند. اما باید در نظر بگیرید به عقب انداختن تعمیرات لپ تاپ ممکن است باعث بروز مشکلات بیشتر در لپ تاپ شما شود. بعضی از مشکلات یو اس بی با تعمیر برطرف می شود و بی توجهی به آن باعث می شود مجبور به تعویض یو اس بی لپ تاپ و یا تعمیر سایر قطعات داخلی لپ تاپ شوید.

در نظر بگیرید تعمیر این قطعه کار ساده ای نیست و نیاز به یک تکنسین با تجربه و متخصص دارد. همچنین هنگام تعویض یو اس بی لپ تاپ خود مطمئن شوید از قطعات اصل استفاده می کنید و از خرید قطعات فیک و غیر مناسب پرهیز کنید.

هنگامی که با خرابی پورت USB لپ تاپ خود مواجه هستید، می توانید با مشاوران ما در تلگرام در ارتباط باشید و با ذکر مدل و برند دستگاه خود از هزینه های تعویض و یا تعمیر USB لپ تاپ خود با خبر شوید.

همچنین توصیه می کنیم دستگاه خود را به آدرس شرکت تعمیرات لپ تاپ به رایا ارسال کنید تا متخصصان مجرب و با تجربه به رایا با استفاده از به روزترین تجهیزات موجود در زمینه تعمیر و یا تعویض یو اس بی لپ تاپ، عیب یابی کنند و سپس هزینه های تعمیر و تعویض یو اس بی لپ تاپ شما را برآورد کنند.

روند تعویض یو اس بی لپ تاپ

شناسایی نکردن یو اس بی لپ تاپ و یا نشناختن یو اس بی لپ تاپ یکی از مشکلات رایجی هست که امکان دارد برای هر کسی پیش بیاید. یکی از دلایلی که فلش مموری یا رم به درگاه لپ تاپ وصل میکنید و شناسایی نمی کند خرابی پورت مستطیلی لپ تاپ می باشد.

برای تعمیر پرت لپ تاپ USB می توانید با همکاران ما در بخش تعویض پورت یو اس بی در ارتباط باشید. تعویض یو اس بی Laptop نیازمند دانش کافی برای بلند کردن پورت خراب و جایگذاری می باشد. این کار با استفاده از حرارت انجام می شود و می بایست به صورت استاندارد روی پورت USB حرارت دهید تا بلند شود و بعد با استفاده از لحیم پایه ها را کاملا احیا کنید و با استفاده حرارت مجددا پورت را بر روی مادربرد قرار دهید و نصب کنید.

دقت داشته باشید پورت های یو اس بی در لپ تاپ در بعضی از لپ تاپ ها روی برد اصلی مادربرد نصب نمی باشند و برای تعویض و تعویض یو اس بی لپ تاپ باید بردی که پورت های یو اس بی روی ان نصب هستند را کامل تعویض کنید. دقت داشته باشید اگر پورت ابی رنگ مشکل برخورده حتما برای تعویض و تعویض پورت ابی یو اس بی از پورت یو اس بی اصلی و اورجینال استفاده کنید تا سرعت انتقال آن مثل قدیم باشد.

به این نکته توجه کنید در صورتیکه پورت USB 2 به مشکل برخورده حتما برای جایگزین کردن و تعمیر پورت یو اس بی دو از پورت مشکی رنگ استفاده کنید. یو اس بی سه ابی رنگ هست و دارای سرعت بالاتری می باشد. برای تعمیر پورت یو اس بی سه آبی حتما مسیر دیتا را کاملا چک کنید تا دچار قطعی نشده باشد.

بهترین روش برای تست یو اس بی خراب لپ تاپ استفاده از مولتی متر می باشد. خروجی از پایه های USB نوت بوک را انجام دهید. در این بخش برای آشنایی بیشتر شما مراحل تعویض و تعمیر یو اس بی لپ تاپ را شرح خواهیم داد.

1


لپ تاپ را از شارژ جدا کنید تا جریان برق داخل مادربرد قطع شود. سپس با فشردن ضامن های پشت لپ تاپ، باتری را از آن خارج کنید. دقت کنید که داخل لپ تاپ هیچ ولتاژی جریان نداشته باشد.

2


برای دسترسی به پورت یو اس بی لپ تاپ باید مادربرد لپ تاپ خارج شود. دقت داشته باشید اگر درگاه یو اس بی لپ تاپ بر روی برد اصلی هست اقدام به تعمیر کنید در غیر این صورت برد پورت ها را کامل تعویض کنید.

3


با مولتی متر پایه های خروجی را ولتاژ گیری کنید شاید با لحیم کردن پایه ها اتصالی برطرف شود. با هیتر، حرارت استاندارد به پورت دهید تا قلع پایه ها آب شود و پورت جدید را جایگزین کنید.

4


بعد از تعویض USB نت بوک اقدام به تست کنید. برای تست پورت حتما پایه دیتا و داده را چک کنید. بعد از تست های کامل اقدام به بستن پیچ های لپ تاپ کنید و بعد قاب ها را در جای خودش قرار دهید.