مرکز تخصصی تعمیر وایرلس لپ تاپ

کارت وایرلس (Wireless) با نام اختصاری WNIC یک ماژول الکترونیکی است که امکان ارتباط بی سیم با اینترنت را برای انواع کامپیوتر و لب تاپ ها فراهم می کند. این قطعه روی برد لپ تاپ قرار داشته و ممکن است با خرابی هایی روبه رو شود. تعمیر یا تعویض وایرلس لپ تاپ به دقت و تجربه بالایی نیاز دارد تا به برد دستگاه آسیبی وارد نشود.

هنگامی که لپ تاپ شما به اینترنت متصل نمی شود، می توانید با کارشناسان ما در به رایا تماس بگیرید تا شما را برای تعمیر یا تعویض وایرلس راهنمایی کنند. همچنین می توانید با ارسال دستگاه خود به آدرس شرکت به رایا، از عیب یابی رایگان و دقیق متخصصان با تجربه ما بهره مند شوید تا اگر لپ تاپ شما به تعمیر یا تعویض کارت وایرلس لپ تاپ نیاز داشته باشد، در کم ترین زمان ممکن مراحل تعمیر یا تعویض وایرلس شما انجام شود.

البته خرابی های مربوط به کارت وایرلس معمولا نرم افزاری است و خرابی سخت افزاری این قطعه احتمال پایینی دارد و در این موارد نیز اتصالات آن به مادربرد دچار مشکل می شود.

در ادامه مطلب به دلایل خرابی کارت شبکه وایرلس لپ تاپ اشاره شده است و می توانید مراحل تعمیر و تعویض کارت وایرلس لپ تاپ را مطالعه کنید.

دلایل خرابی وایرلس لپ تاپ

نفوذ مایعات

معمولا بیشتر قطعات لپ تاپ به دلیل ضربه یا نفوذ مایعات به داخل لپ تاپ می سوزند و از بین می روند. ورود مایعات یا گرد و خاک به داخل لپ تاپ باعث اکسیده شدن محل اتصال کارت شبکه و اختلال در عملکرد آن می شود. برای حل این مشکل باید کارت وایرلس خارج شود و محل اتصال تمیز شود. اگر قادر به انجام این کار نیستید بهتر است به یک مرکز معتبر در زمینه تعویض و تعمیر Wireless لپ تاپ مراجعه کنید. تعمیر کارت وایرلس لپ تاپ نیاز به تخصص و مهارت بالایی دارد به همین دلیل باید توسط متخصصانی مجرب و حرفه ای انجام گیرد.

نشانه های خرابی وایرلس لپ تاپ

عدم اتصال به اینترنت

امروزه با توجه به استفاده ی روز افزون از اینترنت و شبکه های مجازی، خرابی و عدم اتصال لپ تاپ به اینترنت از مشکلات بزرگ کاربران حساب می شود و نگرانی های زیادی برای آن ها ایجاد می کند. عدم اتصال به اینترنت عملا بسیاری از کاربرد های لپ تاپ را با اختلال مواجه می کند.

یکی از دلایلی که از اتصال لپ تاپ شما به اینترنت جلوگیری می کند، خرابی کارت شبکه است و در صورتی که مشکل شما نرم افزاری نباشد، باید هر چه سریع تر برای تعویض یا تعمیر Wireless لپ تاپ خود اقدام کنید. قبل از تعویض و تعمیر وای فای لپ تاپ، از سالم بودن مودم اینترنت خود مطمئن شوید.

اتصالات مربوط به مودم را چک کنید گاهی اوقات دلیل متصل نشدن لپ تاپ به اینترنت، قطعی کابل مودم می باشد. زمانی که از سالم بودن مودم خود مطمئن شدید به یک مرکز معتبر در زمینه تعمیر و تعویض کارت وایرلس لپ تاپ برای عیب یابی سیستم خود مراجعه کنید.

عدم نمایش کارت شبکه بی سیم

بسیاری از مواقع لپ تاب، کارت شبکه بی سیم را نشان نمی دهد و با مراجعه به قسمت Device Manager هیچ کارت شبکه ای مشاهده نمی کنید. اگر به تازگی اقدام به تعویض کارت وایرلس لپ تاپ کرده باشید ممکن است کارت شبکه به درستی قرار نگرفته باشد و لپ تاپ شما آن را شناسایی نکرده باشد.

تعویض یا تعمیر وایرلس کار دشواری نیست اما به دلیل قرارگیری کارت شبکه نزدیک قطعات حساس، تعمیر و تعویض وایرلس شبکه دقت و تخصص بالایی نیاز دارد به همین دلیل است که پیشنهاد می کنیم حتما به مراکز معتبر در زمینه تعویض و تعمیر کارت وایرلس مراجعه کنید تا هنگام تعویض وایرلس با مشکلات و خسارات بیشتری مواجه نشوید.

اگر لپ تاپ شما به اینترنت متصل نمی شود و از سالم بودن کارت شبکه لپ تاپ خود مطمئن نیستید می توانید با مراجعه حضوری یا ارسال دستگاه خود به آدرس لابراتور تخصصی تعمیرات لپ تاپ به رایا، ابتدا سیستم خود را به صورت رایگان عیب یابی کنید و در صورت تایید خرابی کارت شبکه، برای تعویض و تعمیر کارت وایرلس لپ تاپ خود اقدام کنید.

همچنین می توانید با مشاوران ما در تلگرام در ارتباط باشید و در حین تعمیر و یا تعویض کارت وایرلس لپ تاپ خود از راهنمایی و مشاوره های رایگان این افراد استفاده کنید.

هزینه تعمیر و تعویض فن لپ تاپ

یکی از پرتکرارترین سوال بین کاربران، هزینه تعمیر لپ تاپ می باشد. قابل به ذکر است بیشتر مشکلات مربوط به وایرلس، نرم افزاری بوده و با هزینه ی ناچیزی این مشکل رفع می شود اما در صورتی که با مشکلات سخت افزاری رو به رو شده باشید باید ابتدا دستگاه خود را عیب یابی کنید.

هزینه تعمیر کارت وایرلس لپ تاپ بستگی به درصد خرابی، مدل و برند دستگاه شما دارد و در صورتی که مشکل شما با تعمیر وای فای لپ تاپ حل نشود مجبور به تعویض کارت وایرلس لپ تاپ می شوید. تعمیر کارت وایرلس لپ تاپ نیاز به تخصص بالایی دارد به همین دلیل باید حتما توسط متخصصین حرفه ای انجام گیرد.

هر گونه خطا در تعمیر Wireless لپ تاپ ممکن است به سایر قطعات داخلی سیستم آسیب وارد کند و باعث هزینه های بیشتری شود. اگر هنگام کار با لپ تاپ متوجه شدید سیستم شما به اینترنت متصل نمی شود می توانید ابتدا دستگاه خود را به آدرس شرکت به رایا ارسال کنید تا متخصصان مجرب و حرفه ای به رایا با استفاده از به روزترین تجهیزات موجود، دستگاه شما را به صورت رایگان عیب یابی کنند و هزینه ی تعمیر و یا تعویض وایرلس شبکه را به شما اعلام کنند و در صورت تایید شما در کم ترین زمان اقدام به تعمیر و یا تعویض وایرلس دستگاه شما کنند.

همچنین می توانید با ارسال مدل و دستگاه خود به کارشناسان به رایا در تلگرام از هزینه های تعویض و یا تعمیر وایرلس دستگاه خود با خبر شوید و از مشاوره رایگان کارشناسان به رایا بهره ببرید.

روند تعویض وایرلس لپ تاپ

یکی از مشکلات شایعی که در بین کاربران لپ تاپ وجود دارد وصل نشدن لپ تاپ به اینترنت می باشد. متصل نشدن لپ تاپ به مودم وایرلس می توانید هم جنبه نرم افزاری داشته باشد و هم سخت افزاری. قبل از باز کردن و چک کردن سخت افزاری لپ تاپ پیشنهاد میشود حتما درایور وایرلس لپ تاپ را کامل بررسی کنید و در صورت نیاز دوباره نصب کنید.

در صورتیکه مشکل وصل نشدن لپ تاپ به اینترنت حل نشد سراغ تعمیر وایرلس لپ تاپ به صورت سخت افزاری می رویم. اکثر لپ تاپ ها دارای کارت وایرلس هستند و برای حل مشکل وصل نشدن لپ تاپ به مودم می بایست اقدام به تعویض کارت وای فای لپ تاپ کنیم. در صورت خراب شدن وای فای لپ تاپ می توانید با همکاران ما در بخش تعمیر وای فای لپ تاپ تماس حاصل فرمایید.

در نظر داشته باشید در صورت خراب شدن چیپ وایرلس لپ تاپ و یا کارت wireless لپ تاپ می توانید با دانش کافی و تجهیزات پیشرفته کارت وای فای لپ تاپ را تعمیر کنید. در این بخش برای آشنایی شما مراحل تعمیر و تعویض وایرلس لپ تاپ را شرح خواهیم داد.

1


برای دسترسی به کارت وایرلس لپ تاپ ابتدا دستگاه را باید کامل باز کنیم. به این نکته توجه داشته باشید وای فای لپ تاپ به دو صورت کارت وایرلس و چیپ وایرلس روی لپ تاپ ها نصب می شوند.

2


در صورتی که وایرلس به صورت چیپ روی لپ تاپ باشد با استفاده از مولتی متر می توانید پایه های خروجی را ولتاژ گیری کرده و در صورت قلع مردگی پایه های چیپ، اقدام به احیا کردن پایه های چیپ Wifi کنید.

3


اگر دستگاه شما دارای کارت وایرلس می باشد منطقی ترین راه تعویض کارت وایرلس بوده و تعمیر کارت وایرلس وقت شما را گرفته و ممکن است مجبور به پرداخت هزینه های بالا شوید.

4


قبل از بستن مادربرد روی قاب لپ تاپ سیستم خنک کنندگی لپ تاپ را چک کرده و بعد اقدام به بستن پیچ ها کنید. دقت داشته باشید پیچ ها را سرجای خودش ببیندید که موجب آسیب به برد لپ تاپ نشود.