مرکز تخصصی ریبال چیپ لپ تاپ

توپ های قلع وظیفه اتصال چیپ به برد لپ تاپ را برعهده دارند در صورتی که این اتصال بر اثر ضربه و یا استفاده بیش اندازه از برد از بین برود باید با لحیم کاری توپ های قلع را نو کنیم. برای انجام این کار باید با ریبال چیپ لپ تاپ، توپ های قلع قدیمی را پاک کرده و توپ های جدیدی جایگزین کنیم. معمولا ریبال چیپ روی مادر برد لپ تاپ، کامپیوتر و کنسول های بازی انجام می شود که چیپ گرافیک این سیستم ها بیشتر دچار خرابی می شوند و به ریبال چیپ نیاز پیدا می کنند.

البته در نظر بگیرید این فرآیند باید بسیار دقیق و با دانش بالا انجام شود در غیر این صورت باعث آسیب رساندن به سایر قطعات لپ تاپ می شوید. می توانید برای انجام ریبال چیپ گرافیک لپ تاپ به یک مرکز معتبر مراجعه کنید تا با خیال راحت تعمیرات لپ تاپ خود را انجام دهید.

تعمیر چیپ گرافیک در شرکت به رایا توسط بهترین و مجرب ترین متخصصان صورت می گیرد. متخصصان ما برای ریبال چیپ از پیشرفته ترین تجهیزات موجود در این زمینه استفاده می کنیم. یکی از خدمات تخصصی تعمیر لپ تاپ، ریبال کردن چیپ لپ تاپ میباشد که می توانید با مشاوران به رایا تماس بگیرید و از آن ها مشاوره ی رایگان بگیرید.

درادامه مطلب می توانید دلایلی که باعث می شود به ریبال چیپ گرافیک لپ تاپ نیاز داشته باشید را بخوانید و همچنین با مراحل ریبال چیپ آشنا شوید.

دلایل ریبال چیپ لپ تاپ

بالا رفتن دما تراشه

اگر دمای تراشه ی گرافیک برای زمان زیادی بالا برود توپ های قلع بیشتر در معرض آسیب دیدگی قرار می گیرند. همان طور که می دانید دمای لپ تاپ هنگام استفاده از بازی و برنامه های سنگین بالا می رود و زمانی که چیپ گرم شود ممکن است توپ های قلع سست شده و محل قرارگیری آن ها تغییر کند با این اتفاق یک پل قلع ایجاد شده که سیستم شما را در معرض خطر قرار می دهد. در این صورت سیستم نیاز به ریبال چیپ لپ تاپ دارد که باید هر چه سریع تر برای انجام آن اقدام کنید. همچنین بعضی اوقات ممکن است بر اثر استفاده ی زیاد از سیستم اتصال بین چیپست و PCB سست شود و مشکلاتی مربوط به صفحه نمایش در لپ تاپ مشاهده کنید.

نشانه های خرابی چیپ لپ تاپ

خاموش شدن لپ تاپ

هنگامی که نیاز به تعمیر چیپ وجود داشته باشد، دستگاه نشانه هایی مثل خرابی کارت گرافیک دارد. در این صورت ابتدا باید دستگاه شما عیب یابی شود. چرا که ممکن است مشکل لپ تاپ شما با تعمیر کارت گرافیک حل شود و نیازی به ریبال چیپ گرافیک لپ تاپ نباشد. خاموش شدن لپ تاپ ممکن است از خرابی پایه های کارت گرافیک باشد که با انجام ریبال چیپ می توانید این مشکل را حل کنید.

البته خاموش شدن لپ تاپ دلایل مختلفی دارد به همین علت ما همیشه پیشنهاد می کنیم قبل از انجام تعمیرات لپ تاپ، دستگاه خود را عیب یابی کنید. ریبال چیپ از جمله تعمیراتی است که حساسیت بالایی دارد و هرگونه خطا حین انجام این کار ممکن است به سایر قطعات لپ تاپ آسیب وارد کند.

خطوط رنگی عمودی و برفکی شدن تصویر

بعضی اوقات در صفحه نمایش لپ تاپ، خطوط رنگی عمودی، افقی و یا تصویر برفک دار مشاهده می کنید که می خواهید هر چه سریع تر برای تعمیر آن اقدام کنید. در بعضی از مواقع و با توجه به خرابی دستگاه، می توان این مشکل را با تعمیر چیپ لپ تاپ حل کرد اما بادی در نظر بگیرید تمام مشکلات رایج در لپ تاپ دلایل مختلفی دارد.

به طور مثال نمایش خطوط رنگی ممکن است از خرابی ال سی دی و یا کارت گرافیک باشد به همین دلیل نمی توان علت نمایش خطوط رنگی را فقط نیاز چیپ به ریبال دانست. اگر در صفحه نمایش لپ تاپ خطوط رنگی مشاهده می کنید می توانید با کارشناسان ما در به رایا تماس بگیرید و برای ریبال چیپ دستگاه خود از آن ها مشاوره بگیرید و یا می توانید با مشاوران ما در تلگرام ارتباط باشید.

همان طور که گفتیم همیشه قبل از انجام تعمیرات لپ تاپ بهتر است سیستم به طور دقیق عیب یابی شود به همین دلیل می توانید دستگاه خود را به لابراتور تخصصی تعمیرات لپ تاپ به رایا ارسال کنید تا متخصصان به رایا با استفاده از به روز ترین تجهیزات ممکن دستگاه شما را عیب یابی کنند و بعد از مطمئن شدن از علت خرابی لپ تاپ، اقدام به تعمیر کنند.

هزینه تعمیر چیپ لپ تاپ

بسیاری از کاربران اسم ریبال چیپ لپ تاپ را نشنیده و زمانی که به آن نیاز پیدا می کنند، نگران هزینه آن هستند. هزینه ـن از 300 تا 600 هزار تومان متغیر است و بستگی به درصد خرابی چیپ لپ تاپ دارد به همین دلیل با یک عیب یابی ساده می توان هزینه دقیق آن را اعلام کرد.

در نظر بگیرید تعمیر چیپ لپ تاپ یک تعمیر تخصصی است که خطا در انجام آن به برد و سایر قطعات لپ تاپ آسیب وارد می کند به همین دلیل بدون دانش و مهارت کافی نمی توان ریبال چیپ گرافیک لپ تاپ را انجام داد. برای اطلاع از هزینه ریبال چیپ لپ تاپ، می توانید لپ تاپ خود را به آدرس شرکت به رایا ارسال کنید تا متخصصان مجرب و با تجربه به رایا با استفاده از به روزترین تجهیزات لپ تاپ شما را عیب یابی کرده و هزینه های آن را اعلام کنند.

همچنین با مراجعه به شرکت به رایا می توانید مطمئن باشید که تعمیرات لپ تاپ شما توسط با تجربه ترین متخصصان و در کم ترین زمان انجام می شود. به شما توصیه می کنیم به کارشناسان ما در تلگرام پیام دهید تا از هزینه ریبال چیپ گرافیک لپ تاپ باخبر شوید و برای تعمیرات لپ تاپ از آن ها مشاوره و راهنمایی بگیرید.

روند ریبال چیپ لپ تاپ

در برخی از موارد وقتی لپ تاپ خاموش می شود و یا تصویر پرش دارد یا رنگی می شود با ریبال ای سی لپتاپ می شود مشکل را برطرف کرد ولی همیشه ریبال کردن جواب نمی دهد. دقت داشته باشید انجام ریبال هنگامی موثر می باشد که خود چیپست لپ تاپ به مشکل بر نخورده باشد.

برای ریبال کردن چیپ لپ تاپ نیازمند تخصص و تجهیزات می باشد. تعمیر ریبال Laptop با استفاده از دستگاه بی جی ای انجام می شود و به اصطلاح احیاء قلع مردگی پایه های زیر ای سی و چیپ نوت بوک انجام میگیرد. برای اطلاع از قیمت ریبال گرافیک لپ تاپ و راهنمایی برای ریبال لپ تاپ می توانید با همکاران ما در بخش فنی و تعمیر ریبال تماس حاصل فرمایید.

به این نکته توجه کنید تمامی چیپ ها قابلیت ریبال کردن را ندارد. انجام ریبال بیشتر روی کارت گرافیک لپ تاپ جواب می دهد. به دلیل گرمای بیش از حد گرافیک لپ تاپ هنگام کار باعث از بین رفتن قلع های زیر و ایجاد قلع مردگی در زیر پایه ها می شود. در این بخش برای آشنایی بیشتر شما مراحل ریبال ای سی و چیپست لپتاپ را شرح خواهیم داد.

1


برای جدا کردن باتری از لپ تاپ باید ابتدا لپ تاپ را از شارژ خارج کنید تا جریان ورودی به مادربرد قطع شود سپس با فشار دادن دکمه فنری پشت لپ تاپ، باتری را از قاب دستگاه خارج کنید تا ولتاژی داخل قطعات لپ تاپ نباشد.

2


برای باز کردن لپ تاپ باید تمام پیچ های متصل شده به قاب را باز کرده و قاب روی کیبورد را خارج کنید. برای دسترسی به چیپ لپ تاپ نیاز به خارج کردن کامل برد لپتاپ می باشید. اکثر چیپ ها دارای خنک کننده و شیلد محافظ هستند.

3


قبل از ریبال با مولتی متر از پایه های چیپ خروجی بگیرید و از سلامت چیپ لپتاپ مطلع شوید. در صورت آشنایی با دستگاه بی جی ای می توانید حرارت به دستگاه را انتخاب کنید و با اطمینان کامل و با دقت بالا چیپ را بلند کنید. این کار را با احتیاط انجام دهید.

4


بعد از بلند کردن ای سی با استفاده از توپ قلع جاهایی که قلع وجود ندارد را پر کنید تا با حرارت دستگاه بی جی ای قلع ها آب شده و پایه های چیپ به برد لحیم شود. با دقت این کار را انجام دهید تا حرارت زیاد باعث از بین رفتن کامل برد نشود.

5

بعد از تست کامل پایه های چیپ اقدام به بستن لپ تاپ کنید. قاب لپتاپ را در سر جای خودش قرار دهید و تمامی پیچ ها را ببندید. در بستن پیچ ها دقت کافی را داشته باشید تا بلند بودن پیچ باعث اسیب رساندن به برد نشود.