مرکز تخصصی حل مشکلات نرم افزاری لپ تاپ

همان طور که می دانید مشکلات مربوط به لپ تاپ به دو دسته نرم افزاری و سخت افزاری تقسیم می شود و بسیاری از خرابی های لپ تاپ نیازی به تعمیر سخت افزاری ندارد. مشکلات نرم افزاری معمولا مربوط به ویندوز و نصب درست آن است به همین دلیل برای نصب ویندوز بهتر است به مراکز معتبر مراجعه کنید تا بعد از نصب به مشکلات بیشتری بر خورد نکنید.

شرکت به رایا علاوه بر ارائه تعمیرات سخت افزاری، مشکلات نرم افزاری شما را در کم ترین زمان ممکن حل می کند. شرکت به رایا دارای یک تیم با تجربه در زمینه تعمیرات نرم افزاری لپ تاپ می باشد که در کم ترین زمان مشکلات شما را حل می کنند.

همچنین برای حل مشکلات نرم افزاری لپ تاپ خود می توانید با کارشناسان ما در به رایا تماس بگیرید تا شما را راهنمایی کنند. همچنین میتوانید با مراجعه حضوری یا ارسال دستگاه خود به آدرس شرکت به رایا از عیب یابی رایگان متخصصین حرفه ای به رایا بهره مند شوید.

دلایل مختلفی وجود دارد که باعث می شود لپ تاپ شما با مشکلات نرم افزاری رو به رو شود که در ادامه به آن اشاره شده است و می توانید راه حل های حل مشکلات نرم افزاری لپ تاپ را مطالعه کنید.

دلایل مشکلات نرم افزاری لپ تاپ

سیستم عامل

یکی از مهم ترین دلایلی که لپ تاپ شما را با مشکلات نرم افزاری رو به رو می کند، سیستم عامل است. محبوب ترین ویندوز بین مردم ویندوز 10 است که قابلیت های بیشتری نسبت به سایر ویندوز ها دارد و همچنین ممکن است لپ تاپ را با مشکلات بیشتری مواجه کند.

سیستم عامل ویندوز 10 در طول یک ماه ممکن است چندین به روزرسانی دهد تا باگ های به وجود آمده را از بین ببرد. بسیاری از کاربران هنگام آپدیت ویندوز با مشکلات زیادی رو به رو می شوند که بهتر است برای تعمیر نرم افزاری لپ تاپ خود مراجعه کنند. همچنین پیشنهاد می کنیم هنگام آپدیت ویندوز خود از 8 یا 7 به 10 به یک متخصص مراجعه کنید چرا که ممکن است با اخطار های زیادی رو به رو شوید.

در ادامه به چندین مشکل که هنگام آپدیت ویندوز 10 با آن مواجه می شوید اشاره شده است:

1. تغییر ساعت و تاریخ لپ تاپ

2. دریافت اخطار و آپدیت نشدن ویندوز لپ تاپ

3. طولانی شدن آپدیت ویندوز

4. کند شدن ویندوز بعد از آپدیت

5. کمبود فضای دیسک در ویندوز 10

بدافزارها

یکی دیگر از دلایلی که لپ تاپ شما را با مشکلات نرم افزاری مواجه می کند، ویروس و بدافزار ها هستند به همین دلیل بسیاری از کاربران همراه نصب سیستم عامل لپ تاپ خود آنتی ویروس های(Antivirus) قوی نصب می کنند تا با مشکلات بیشتری رو به رو نشوند.

ویروس ها ممکن است بسیاری از عملکرد های ویندوز شما را با اختلال مواجه کند. همچنین ویندوز 10 (Windows 10) از فایروال قوی (Firewall) برخوردار است که از لپ تاپ شما در برابر هرگونه ویروس مراقبت می کند. اگر با مشکلات بیشتری در این زمینه رو به رو هستید می توانید با مشاوران به رایا تماس بگیرید و از راهنمایی و کمک های رایگان این افراد در زمینه تعمیر نرم افزاری لپ تاپ استفاده کنید.

درایورها

نصب صحیح درایورها روی سیستم عامل اهمیت زیادی دارد. درایور هایی که روی لپ تاپ شما نصب می شوند باید ورژن متناسبی با دستگاه شما داشته باشند. همچنین همیشه باید به روز بودن درایورهای لپ تاپ خود را چک کنید. عدم دقت در نصب درایورها عملکرد سیستم عامل را با اختلال مواجه می کند. شما می توانید درایورهای مخصوص لپ تاپ خود را ازسایت برند مربوط به لپ تاپ خود دانلود کنید و اقدام به نصب آن کنید اگر موفق نشدید می توانید کار خود را به یک متخصص تعمیرات نرم افزاری بسپارید.

نشانه های مشکلات نرم افزاری لپ تاپ

بوت نشدن لپ تاپ

بوت نشدن لپ تاپ معمولا یکی از مشکلات نرم افزاری است که به راحتی می توان آن را حل کرد. بوت شدن لپ تاپ به راه اندازی سیستم مثل نمایش سیستم عامل می گویند. معمولا لپ تاپ به دلیل ویروسی شدن، خرابی اتصالات جانبی و یا معیوب بودن برنامه و نرم افزار ها بوت نمی شوند.

شما برای حل این مشکل می توانید لوازم جانبی متصل به دستگاه خود را چک کنید و یا از طریق تنظیمات بایوس، لپ تاپ خود را در حالت ایمن (Safe mode) قرار دهید. اگر لپ تاپ بوت نشود خطایی برای راه اندازی مجدد دریافت می کنید و یا در یک صفحه آبی علت بوت نشدن سیستم عامل را متوجه می شوید. در صورتی که لپ تاپ شما بوت نمی شود بهتر است هرچه سریع تر برای تعمیر آن اقدام کنید که می توانید برای انجام این کار با مشاورانبه رایا تماس بگیرید.

عدم اتصال به wifi

یکی از کاربرد های رایانه های همراه اتصال آن به اینترنت و شبکه محلی است. بسیاری از مواقع کاربران نمی توانند دستگاه خود را به اینترنت متصل کنند و این مشکل ممکن است بسیاری از فعالیت های آن ها را دچار اختلال کند. معمولا دکمه ای برای روشن/خاموش کردن وای فای وجود دارد، ابتدا دکمه ی وای فای روی لپ تاپ خود را چک کنید تا از روشن بودن آن مطمئن شوید اگر با این کار مشکل شما حل نشد بهتر است برای آپدیت یا نصب درایور کارت شبکه مناسب لپ تاپ خود اقدام کنید.

برای این کار باید به سایت سازنده مخصوص برند لپ تاپ خود بروید و درایور های منتشر شده را دانلود کنید. اگر لپ تاپ شما با مشکلات نرم افزاری رو به رو است می توانید با مشاوران ما در به رایا تماس بگیرید و از راهنمایی کارشناسان ما در زمینه تعمیر نرم افزاری لپ تاپ استفاده کنید. همچنین در صورت نیاز می توانید دستگاه خود را به شرکت ارسال کنید تا متخصصان حرفه ای ما در زمینه تعمیرات نرم افزاری، دستگاه شما را به صورت رایگان عیب یابی کرده و در صورت وجود مشکلات نرم افزاری اقدام به حل مشکلات نرم افزاری لپ تاپ شما کنند.

مشکلات گرافیکی و نرم افزاری

بعضی از کاربران از لپ تاپ خود برای فیلم دیدن و گوش دادن موسیقی استفاده می کنند حالا ممکن است به هر دلیلی لپ تاپ شما قابلیت پخش صدا و نمایش تصویر خود را از دست بدهد و یا ممکن است اتصالات جانبی از طریق درگاه USB شناسایی نشود. این مشکلات می تواند جنبه ی سخت افزاری و نرم افزاری داشته باشد. بهتر است قبل از هزینه های زیاد تعمیرات سخت افزاری، لپ تاپ خود را عیب یابی کنید.

معمولا این مشکلات به دلیل نصب نامناسب و قدیمی بودن درایور های لپ تاپ شما ایجاد می شود. شما می توانید درایور های مناسب لپ تاپ خود را از شرکت هایی مثل گردو تهیه کنید و اقدام به نصب آن کنید. توجه کنید که درایور های نصب شده باید آپدیت و مناسب برند لپ تاپ شما باشد در غیر این صورت نصب آن بی فایده است.

اجرا نشدن سیستم عامل

سیستم عامل نرم افزار سیستمی است که که وظیفه مدیریت منابع رایانه را برعهده داشته و باعث بالا آمدن بسیاری از برنامه های سیستم می شود. سیستم عامل به طور کلی با نرم افزار و سخت افزار سیستم در ارتباط است.بالا نیامدن سیستم عامل می تواند سخت افزاری و مربوط به خرابی هارد، رم و یا منبع تغذیه باشد.

اما ممکن است این مشکلات از نرم افزار و مربوط به نصب برنامه های مخرب باشد. نصب برنامه های زیاد و همچنین نصب غیر مناسب آن ها در بسیاری از مواقع باعث بالا نیامدن ویندوز لپ تاپ شما می شود. همچنین بعضی از ویروس ها با وارد شدن به دستگاه می توانند از عملکرد مناسب بسیاری از برنامه ها جلو گیری کنند.

شما حتما باید برای عیب یابی نرم افزاری لپ تاپ خود به یک مرکز معتبر در زمینه تعمیرات نرم افزاری لپ تاپ مراجعه کنید تا عیب یابی دستگاه شما را در کم ترین زمان ممکن انجام دهند.

هزینه تعمیر مشکلات نرم افزاری لپ تاپ

یکی از بزرگ ترین دغدغه های کاربران هزینه تعمیرات نرم افزاری لپ تاپ است. هزینه آن از بسیاری از تعمیرات سخت افزاری ارزان تر است و هزینه های آن بستگی به مشکل پیش آمده در لپ تاپ شما دارد به همین دلیل بدون عیب یابی درست و دقیق نمی توان هزینه ی دقیقی برای آن برآورد کرد.

شما می توانید برای برآورد هزینه های تعمیرات نرم افزاری خود با مراجعه حضوری یا ارسال دستگاه خود به آدرس شرکت به رایا، ابتدا دستگاه خود را عیب یابی کنید سپس با مراجعه به کارشناسان به رایا می توانید از هزینه های دقیق تعمیر نرم افزاری لپ تاپ خود با خبر شوید. همچنین توصیه می کنیم با مشاوران ما در تلگرام در ارتباط باشید تا ضمن استفاده از راهنمایی های رایگان این افراد، هزینه های تعمیر نرم افزاری لپ تاپ خود را برآورد کنید.