مرکز تخصصی تعمیر ال سی دی موبایل

ال سی دی از مهم ترین قطعات تلفن همراه است که خرابی آن باعث اختلال در کارکرد موبایل می شود. خرابی ال سی دی ها اغلب بر اثر ضربه اتفاق افتاده و باعث شکستگی ال سی دی می شود.در این شرایط حتما باید اقدام به تعمیر یا تعویض ال سی دی موبایل کرد.

برای دقت بالا در تعمیر ال سی دی گوشی باید این کار توسط افراد با تجربه و با استفاده از به روز ترین ابزارآلات انجام شود. شرکت به رایا بهترین مرکز تعمیر ال سی دی موبایل می باشد که دارای تجهیزات پیشرفته برای تعمیر و تعویض ال سی دی گوشی بوده و از باتجربه ترین متخصصان در این زمینه بهره می برد.

متخصصین به رایا در هر زمان و در صورت بروز مشکل برای ال سی دی دستگاهتان برای آشنایی با تعمیر و تعویض ال سی دی گوشی به شما مشاوره رایگان داده و در صورت اعتماد به لابراتور به رایا برای تعمیرات ال سی دی موبایل خود، تکنسین های ما تمام مشکلات شما را در زمینه تعمیر و تعویض ال سی دی گوشی رفع می کنند.

ما در ادامه شما را با دلایل خرابی ال سی دی آشنا کرده و سپس شما را در جهت تعمیر ال سی دی گوشی خود راهنمایی کرده و به چگونگی تعمیر و تعویض ال سی دی گوشی می پردازیم تا شما را با پروسه تعمیرات ال سی دی موبایل آشنا نماییم.

دلایل خرابی ال سی دی

نشانه های خرابی ال سی دی

از کار افتادن تاچ موبایل

شکستن ال سی دی موبایل 

روشن نشدن صفحه نمایش دستگاه 

پرش تصویر و سیاهی ال سی دی 

خطوط رنگی روی صفحه نمایش 

بلند شدن ال سی دی موبایل

از کار افتادن تاچ موبایل

بعضی اوقات تاچ گوشی به درستی کار نمی کند و دستورات شما را انجام نمی دهد. در ابتدا باید برای تعمیر ال سی دی موبایل تست کنیم تا متوجه شویم خرابی آن ناشی از یک ایراد نرم افزاری است یا نه. برای این کار بهتر است دستگاه خود را ریست فکتوری (Factory Reset) کنید، چنانچه مشکل رفع نشد احتمالا ایراد به وجود آمده از خرابی ال سی دی دستگاه شما ناشی می شود.

اغلب اوقات با ضربه سنگینی که به ال سی دی وارد می شود تاچ گوشی از کار می افتد. با ضربه به موبایل ممکن است فقط ال سی دی دستگاه شما صدمه دیده و تاچ آن به درستی کار کند. در این موارد استفاده از دستگاه باعث صدمه به تاچ موبایل شما می شود و بهتر است در چنین مواردی حتما اقدام به تعمیر ال سی دی موبایل خود کنید.

شکستن ال سی دی موبایل

شکستن ال سی دی موبایل از موارد شایع خرابی موبایل است که کاربران برای جلوگیری و مراقبت بیشتر از ال سی دی دستگاه خود از گلس های محافظ استفاده می کنند. گاهی با افتادن گوشی یا وارد شدن ضربه، یک شکستگی روی ال سی دی دستگاه خود مشاهده می کنید که ممکن است این شکستگی فقط از گلس موبایل شما باشد.

در این مواقع می توانید با برداشتن گلس متوجه شوید که به ال سی دی دستگاه آسیب رسیده یا نه. اگر ترک و خورد شدن مربوط به ال سی دی دستگاه شما باشد به احتمال زیاد مجبور به تعویض ال سی دی گوشی خود خواهید بود. برای تعویض ال سی دی موبایل خود می توانید با متخصصان ما در به رایا تماس گرفته و از مشاوره رایگان ما بهره مند شوید.

روشن نشدن صفحه نمایش دستگاه

ممکن است در بعضی از موارد، کاربر نتواند دستگاه خود را روشن کند. روشن نشدن موبایل ممکن است دلایل بسیاری زیادی از جمله نداشتن شارژ، سوختن برد و یا سوختن قطعات دیگر باشد اما بعضی اوقات با سوختن ال سی دی، قادر به روشن کردن تلفن همراه نمی باشیم. در چنین مواردی قبل از تصمیم گیری برای انجام هر نوع تعمیری، بهتر است هرچه سریع تر برای عیب یابی دستگاه اقدام شود تا با گذر زمان به قطعات دیگر نیز آسیبی وارد نشود.

اگر مشکل از ال سی دی باشد متاسفانه تنها راه حل این مشکل تعویض ال سی دی موبایل می باشد. ال سی دی یکی از قطعات حساس تلفن همراه به شمار می رود که در صورت خرابی، تلفن همراه هیچ کارکردی ندارد. همچنین همیشه تعمیرات ال سی دی دستگاه خود را حتما در نمایندگی های معتبر انجام دهید تا با استفاده از ال سی دی های اصل و شرکتی، کیفیت دستگاه شما به حالت اول باز گردد.

پرش تصویر و سیاهی ال سی دی

دیدن لکه های سیاه روی صفحه نمایش نشان از خرابی ال سی دی شما می دهد. در چنین زمان هایی با بی توجهی به تعمیرات ال سی دی موبایل ممکن است محدوده سیاهی بیشتر شود. معمولا این سیاهی بر اثر ضربه و سوختن پیکسل های ال سی دی شما ایجاد می شود.

همچنین بعضی اوقات هنگام کار با گوشی متوجه پرش تصویر یا رفتن تصویر می شوید. کاربران باید با دیدن این نشانه ها هر چه سریع تر برای تعمیرات ال سی دی گوشی خود اقدام کنند. زیرا با گذشت زمان و بی توجهی به این نشانه ها ممکن است ال سی دی دستگاه شما به طور کامل بسوزد و مجبور به تعویض ال سی دی موبایل خود شوید. 

خطوط رنگی روی صفحه نمایش

ممکن است در بعضی نقاط صفحه نمایش تغییر رنگ، هاله های رنگی و خطوط رنگی مشاهده کنید، پیکسل های ال سی دی با ضربه خوردگی تغییر رنگ داده و ممکن است به رنگ های سیاه یا سفید یا بنفش در بیایند و به تعیر رنگ خط پیکسل ها منجر شود که معمولا این خطوط به صورت عمودی یا افقی روی ال سی دی نمایش داده می شوند.

بی توجهی و فشار به ال سی دی باعث افزایش محدوده پیکسل سوختگی و از بین رفتن ال سی دی شما می شود و متاسفانه تنها راه از بین رفتن این خطوط رنگی، تعویض ال سی دی موبایل می باشد. نکته مهمی که هنگام تعویض ال سی دی موبایل باید به آن توجه کنید، اصل و اورجینال بودن ال سی دی می باشد.

بلند شدن ال سی دی موبایل

استفاده از قاب های نامناسب یکی از دلایل مهمی است که باعث جدا شدن ال سی دی از فریم دستگاه شده و بی توجهی به آن باعث خرابی فلت موبایل شما می شود. برخی اوقات با ضربه دیدن ال سی دی، فاصله ای بین LCD و بدنه ایجاد می شود که باید به آن توجه کرد. البته لازم به ذکر است که دلیل بلند شدن ال سی دی فقط از ضربه نیست و با خرابی و باد کردن باتری و بی توجهی به آن باعث بلند شدن ال سی دی می شود.

باتری ها به مرور زمان و با استفاده نادرست از بین می روند و باد می کنند. با افزایش حجم باتری، فشار زیادی به ال سی دی وارد می شده و باعث بلند شدن ال سی دی و در بعضی مواقع شکستگی آن می شود. برای این منظور شما می توانید به صفحه تعویض باتری موبایل مراجعه کرده و با خرابی های باتری آشنا شده و در مورد آن بیشتر بدانید.

هزینه تعمیر و تعویض ال سی دی موبایل

از مهمترین دغدغه ها و سوالات افرادی که ال سی دی دستگاه آنها دچار مشکل شده، هزینه و قیمت تعمیر ال سی دی موبایل است. هزینه تعمیر یا تعویض ال سی دی موبایل بستگی به عوامل مختلفی از جمله مدل و برند دستگاه شما دارد. در صورت آسیب شدید به ال سی دی و نیاز به تعویض آن، ال سی دی های اصل و اورجینال برند سامسونگ نسبت به سایر برند ها معمولا گران تر هستند.

البته قیمت ال سی دی های فیک و غیر اصل موجود در بازار پایین تر از قیمت ال سی دی اصل و اورجینال است که ممکن است به همین دلیل مشتری تمایل به ال سی دی های با قیمت پایین تر پیدا نماید، اما باید در نظر گرفت که خرید ال سی دی فیک و با کیفیت پایین یک مدت زمان کوتاهی مشکل شما را رفع کرده و همچنین کیفیت تصویر خیلی پایین تری دارند.

همیشه پیشنهاد ما این است که از ال سی دی های اصل و اورجینال در زمان تعویض ال سی دی موبایل خود استفاده کنید تا خیالتان آسوده باشد. چنانچه ال سی دی موبایل شما مشکل پیدا کرده می توانید با کارشناسان ما در لابراتور تخصصی به رایا تماس بگیرید تا به شما کمک کنند و هزینه دقیق تعمیر و یا تعویض ال سی دی موبایل خود را از همکاران ما بپرسید.

همینطور برای استعلام قیمت ال سی دی دستگاه خود میتوانید مدل دستگاه خود را به تلگرام شرکت به رایا ارسال کنید تا ما در سریع ترین زمان ممکن قیمت ال سی دی و هزینه تعمیر آن را به شما اعلام کنیم. همچنین شما می توانید موبایل خود را به آدرس شرکت به رایا ارسال کرده تا از خدمات رایگان ما استفاده کنید.

کارشناسان ما در لابراتور به رایا دستگاه شما را به طور دقیق و کاملا رایگان با استفاده از بروزترین تجهیزات پیشرفته عیب یابی کرده و برای تعمیر و یا تعویض ال سی دی موبایل شما برآورد هزینه دقیقی به شما می دهند.

روند تعویض ال سی دی موبایل

برای تعمیر ال سی دی موبایل در زمان هایی که دچار شکستگی و یا ترک خوردگی می شوند، معمولا در بیشتر موارد باید اقدام به تعویض ال سی دی موبایل کرد. به همین منظور برای آشنایی شما با پروسه و روند تعویض ال سی دی موبایل در ادامه به مراحل و چگونگی تعویض ال سی دی موبایل می پردازیم.

نکته مهمی که باید آن را تذکر دهیم، عدم تعویض ال سی دی موبایل توسط افرادی است که تجربه و تخصص کافی در این زمینه نداشته باشند. چرا که ممکن است علاوه بر آسیب به ال سی دی، به موبایل و قطعات آن نیز آسیب وارد می شود. توصیه و پیشنهاد ما این است تعویض ال سی دی موبایل حتما توسط متخصصان این حوزه صورت گیرد. در اینجا روند و مراحل تعویض ال سی دی موبایل را برای آشنایی بیشتر شما بیان می کنیم.

1


باز کردن پیچ های متصل کننده ال سی دی به بدنه موبایل

گرم کردن ال سی دی و جدا کردن ال سی دی از قاب دستگاه

جداسازی فلت های متصل کننده ال سی دی به بورد دستگاه

2


جدا کردن چسب های قبلی از روی فریم ال سی دی

جایگزین کردن چسب جدید روی فریم برای نصب LCD

جداسازی نوارهای محافظ ال سی دی جدید و آماده سازی آن

3


وصل کردن کابل های ال سی دی به بورد دستگاه

روشن نمودن ال سی دی موبایل

تست کردن کامل تاچ و ال سی دی دستگاه برای اطمینان از سلامت کامل ال سی دی

4


قرار دادن ال سی دی دستگاه روی قاب برای چسباندن آن

بستن پیچ های دستگاه

چسباندن چسب های نواری برای نگهداری ال سی دی تا زمانی که چسب آن خشک شود

فروشگاه به رایا

در هنگام تعویض ال سی دی موبایل، برای آنکه ال سی دی دستگاه شما عمر بیشتری داشته باشد و همچنین کیفیت تصویر ال سی دی دستگاه شما پایین نیاید، باید از ال سی دی اصلی و اورجینال موبایل برای جایگزین کردن آن استفاده نمود. برای خرید ال سی دی اصل و اورجینال موبایل، مراجعه به مرکزی معتبر و دارای سابقه ضروری است تا کیفیت و اصالت ال سی دی خریداری شده را گارانتی نماید.

شرکت به رایا در این رابطه با واردات بدون واسطه انواع ال سی دی های اصلی و اورجینال در تمامی مدل ها و برند های موبایل موجود در بازار، نیاز همکاران و مشتریان گرامی را در زمینه خرید ال سی دی اصلی موبایل برآورده نموده و کیفیت و اصالت ال سی دی های موبایل فروخته شده به مشتریان را گارانتی و ضمانت می کند تا خریداران عزیز نگرانی ای در این زمینه نداشته باشند.

برای این منظور و استعلام قیمت و همچنین خرید ال سی دی موبایل می توانید با مراجعه به فروشگاه به رایا، با خیال آسوده و دریافت ضمانت، ال سی دی موبایل خود را خریداری کنید.