مرکز تخصصی تعمیر آنتن دهی موبایل و تبلت

ضعف یا عدم آنتن دهی گوشی و تبلت مشکل رایجی است که ممکن است به دلایل متعددی پیش بیاید. چنانچه این مشکل ادامه دار باشد و دفعات بیشتری تکرار شود باید آن را جدی گرفته و برای حل مشکل آنتن دهی تبلت و موبایل خود اقدام کنید.

برای حل مشکل آنتن دهی موبایل و تبلت خود حتما به مرکزی تخصصی و معتبر مراجعه کنید تا با مشکل دستگاه شما آشنایی داشته و بتواند در سریع ترین زمان ممکن تعمیر آنتن دهی موبایل و تبلت شما را انجام دهد. متخصصان زبده و با تجربه لابراتورهای به رایا با استفاده از برترین تجهیزات روز دنیا، در کم ترین زمان تعمیر آنتن دهی تبلت و موبایل شما را انجام داده و با مناسبترین قیمت مشکل آنتن دهی آن را برطرف میکنند.

قبل از مراجعه برای تعمیر آنتن دهی گوشی و تبلت خود، بهتر است سیم کارت خود را روی دستگاه دیگری تست کنید و در صورتی که مطمئن شدید ایراد از اپراتور نیست، برای حل مشکل آنتن دهی گوشی و تبلت خود اقدام کنید. اگر با مشکل آنتن دهی موبایل و تبلت خود مواجه هستید با همکاران ما در شرکت به رایا تماس بگیرید و آن را با ما در میان بگذارید تا تکنسین های به رایا شما را راهنمایی کنند.

همچنین میتوانید تبلت و موبایل خود را به آدرس ما ارسال کنید تا کارشناسان ما ان را به صورت رایگان با استفاده از تجهیزات خاص عیب یابی نمایند.

برای شناخت دلایل ضعف و عدم آنتن دهی موبایل و تبلت خود و همچنین برای آشنایی با چگونگی تعمیر آنتن دهی موبایل و تبلت می توانید این مطلب را دنبال کنید.

دلایل خرابی آنتن

مشکلات مربوط به اپراتور

بیشتر مواقع دلیل پرش آنتن گوشی یا تبلت شما از اپراتور می باشد. همیشه در صورت بروز چنین مشکلی سیم کارت خود را روی گوشی یا تبلت دیگری امتحان کنید و در صورتی که آنتن دستگاه شما برنگشت با اپراتور سیم کارت خود تماس بگیرید. در صورت پابرجا بودن مشکل آنتن دهی، خرابی می تواند دلیل سخت افزاری داشته باشد و باید برای تعمیر آنتن دهی تبلت و موبایل خود اقدام کنید.

آبخوردگی یا ضربه

آنتن هوایی بین آنتن اصلی موبایل و سوییچ آنتن قرار دارد. اگر رطوبت به آن نفوذ کند یا ضربه ای ببیند باعث پرش آنتن و ضعف آنتن می شود که در این صورت باید برای تعمیر آنتن دهی موبایل و تبلت اقدام کرد.

نشانه های خرابی آنتن موبایل

آنتن دهی لحظه ای

یکی از نشانه های خرابی آنتن گوشی و تبلت شما، آنتن دهی لحظه ای آن است. اگر با روشن کردن موبایل یا تبلت خود آنتن دارید اما بعد از گذشت چند دقیقه آنتن ضعیف می شود و نمی توانید تماسی بگیرید یا تماسی دریافت کنید، موبایل یا تبلت شما دچار آنتن دهی لحظه ای شده است. 

اگر دوباره اقدام به خاموش و روشن کردن موبایل یا تبلت خود کنید متوجه می شوید که فقط در دقایق اولیه آنتن دارید. با بروز این مشکل به احتمال فراوان سخت افزار دستگاه شما دچار مشکل شده است. بعضی اوقات این مشکل از آی سی بیس باند (IC Baseband) می تواند باشد که برای تعمیر آنتن ندادن موبایل خود باید برای تعویض آی سی بیس باند گوشی یا تبلت خود می بایست اقدام کنید.

آنتن دهی کاذب

در حالت آنتن دهی کاذب یا آنتن دهی ظاهری تلفن همره یا تبلت، دستگاه خطوط مربوط به شبکه را دارد و از نظر ظاهری در شبکه گوشی و تبلت شما هیچ مشکلی وجود ندارد، اما اگر تماسی برقرار کنید یا پیامکی ارسال کنید متوجه ضعف آنتن می شوید. معمولا این مشکل در دستگاه های برند سامسونگ بیشتر دیده می شود.

برای عیب یابی دستگاه خود می توانید #06#* را برای دریافت کد IMEI شماره گیری کنید اگر پاسخی دریافت نکردید مشکل شما از آی سی PF است و اگر سریال نال (Null) بود مشکل از آی سی بیس باند موبایل شماست. آی سی پی اف یا همان PA (Power Amplifier) جزو آی سی های مهم موبایل و تبلت حساب می شود که وظیفه ی تقویت سیگنال های TX را برعهده دارد و نقش مهمی در آنتن دهی دستگاه شما دارد.

البته این آی سی به ندرت دچار خرابی می شود و زمانی که مطمئن شدید مشکل شما از این آی سی است می توانید با تعمیر یا تعویض آی سی این مشکل را حل کنید. زمانی که این آی سی دچار خرابی می شود شما پیام و تماس ها را به سختی دریافت می کنید و به مرور زمان با از کار افتادن آی سی پی ای، موبایل یا تبلت شما هیچ آنتنی نخواهد داشت.

 البته در دستگاه های برند نوکیا (NOKIA) این مشکل را می توان با تعمیرات نرم افزاری نیز حل نمود. شما می توانید برای حل مشکل آنتن دهی تبلت یا موبایل خود به یک مرکز معتبر مراجعه کنید تا در کم ترین زمان مشکل آنتن دهی دستگاه شما را رفع کنند.

آنتن آفلاین

در این حالت موبایل یا تبلت شما هیچ سیم کارتی را شناسایی نمی کند و با اخطار NO SIM رو به رو می شوید. چنانچه با اخطار Searching مواجه شدید یعنی سیم کارت را شناسایی می کند اما ساعت و تاریخ تلفن همراه یا تبلت به درستی تنظیم نشده است. در این حالت صد در صد مشکل از آی سی بیس باند است.

اگر می خواهید برای تعمیر آنتن ندادن گوشی خود اقدام کنید بهتر است به دنبال یک مرکز معتبر در زمینه تعمیر آنتن دهی تبلت و موبایل باشید. اگر گوشی شما با ضعف آنتن دهی مواجه است و می خواهید برای حل مشکل آنتن گوشی خود اقدام کنید، می توانید موبایل خود را به آدرس شرکت به رایا ارسال کنید تا توسط افراد با تجربه ی به رایا به صورت رایگان عیب یابی شود.

همچنین اگر شما نیاز به تعمیر آنتن دهی تبلت خود دارید، تبلت خود را برای شرکت به رایا ارسال کنید تا متخصصین ما در کم ترین زمان ممکن برای حل مشکل آنتن دهی تبلت شما اقدام کنند.

هزینه تعمیر مشکل آنتن موبایل و تبلت

پرتکرارترین سوال بین افرادی که نیاز به حل مشکل آنتن دهی موبایل و تبلت خود دارند، هزینه تعمیر آنتن دهی تبلت و موبایل است. پرش آنتن دهی و ضعف در آنتن دهی می تواند دلایل بسیاری داشته باشد به همین دلیل دشتگاه شما باید به صورت تخصصی عیب یابی شود. در صورتی که مشکل به صورت نرم افزاری برطرف شود هزینه به مراتب کمتری خواهد داشت.

برای حل مشکل آنتن دهی گوشی یا تبلت خود می توانید دستگاه خود به متخصصان ما در شرکت به رایا بسپارید. ما موبایل یا تبلت شما را به صورت رایگان عیب یابی می کنیم و هزینه حل مشکل آنتن دهی تبلت و موبایل شما را به شما اطلاع می دهیم. همچنین برای استعلام قیمت تعمیر مشکل پریدن آنتن موبایل خود میتوانید از طریق تلگرام با همکاران ما در ارتباط باشید.

پیشنهاد ما این است برای تعمیر آنتن موبایل یا تبلت، دستگاه خود را برای ما ارسال کنید تا متخصصین ما با استفاده از بهترین تجهیزات روز دنیا موبایل و تبلت شما را به صورت رایگان عیب یابی کنند و برآورد هزینه دقیقی به شما اعلام کنند.