مرکز تخصصی تعمیر دوربین موبایل و تبلت

دوربین از اصلی ترین قطعات موبایل و تبلت می باشد که بیشتر کاربران هنگام خرید دستگاه به کیفیت دوربین آن توجه زیادی می کنند. حال اگر دوربین موبایل یا تبلت آسیب دیده و به هر دلیلی کار نکند دستگاه جذابیت خود را برای این افراد از دست خواهد داد. در این شرایط باید برای تعمیر دوربین موبایل و یا تبلت خود به مرکزی تخصصی در این زمینه مراجعه کرد.

تعمیر دوربین گوشی و تبلت می بایست از مواردی است که باید توسط افراد با تجربه و ماهر در این زمینه انجام شود تا بتواند به کیفیت اولیه خود بازگردد. در لابراتورهای تخصصی به رایا حرفه ای ترین متخصصان در زمینه تعمیر دوربین فعالیت دارند و با عیب یابی دقیق در کم ترین زمان تعمیر دوربین تبلت و یا موبایل شما را انجام داده و مشکل آن را رفع می کنند.

شما می توانید با کارشناسان به رایا تماس گرفته و برای تعمیر مشکلاتی مانند سیاه شدن دوربین تبلت و موبایل خود از آنها مشاوره بگیرید و در صورت نیاز دستگاه خود را به آدرس شرکت ارسال کنید تا توسط متخصصان با تجربه ما در زمینه تعمیر و تعویض دوربین گوشی و تبلت عیب یابی رایگان روی آنها با استفاده از تجهیزات لازم صورت گیرد.

در ادامه این مطلب دلایل خرابی دوربین دستگاه شما را بیان کرده و همچنین شما را با مراحل و چگونگی تعمیر و تعویض دوربین تبلت و موبایل آشنا می کنیم.

دلایل خرابی دوربین

بدافزارها

گاهی کاربران برای بالا بردن کیفیت عکس و فیلم های خود از نرم افزار هایی استفاده می کنند. بعضی از این نرم افزارها نه تنها باعث بهبودی عملکرد دوربین نمی شوند، بلکه باعث پایین آمدن کارایی و کیفیت دوربین نیز می شوند که با حذف این گونه برنامه ها دوربین شما به حالت اولیه باز می گردد.

فلش کردن غیر استاندارد

اگر تبلت و یا موبایل شما بعد از فلش کردن با خرابی دوربین مواجه شده است مشکل از فلش کردن دستگاه است. اگر هنگام فلش کردن گوشی و تبلت از رام نامناسب استفاده شود، عملکرد دوربین دستگاه شما دچار مشکل می شود. برای رفع این مشکل رام مناسب با دستگاه خود را تهیه کرده و برای تعمیر دوربین دستگاه خود اقدام کنید.

نشانه های خرابی دوربین

خرابی لنز دوربین

تار شدن عکس هایی که توسط تبلت یا موبایل گرفته شده می تواند دلایل مختلفی داشته باشد که اصلی ترین دلیل آن معمولا لرزش دست هنگام عکاسی است. اما بعضی از کاربران از نبودن لرزش دست خود هنگام گرفتن عکس مطمئن هستند که در این صورت امکان دارد روی لنز دوربین شما خط افتاده باشد و باعث تاری در تصاویر دوربین دستگاه شما شود.

برخورد اجسام تیز به لنز دوربین باعث خط و خش افتادن روی آن شده و باعث بی کیفیت شدن تصاویر دوربین شما می شود. در چنین شرایطی برای بالا آمدن کیفیت تصاویر می بایست اقدام به تعویض دوربین گوشی و یا تبلت خود کنید تا بتوانید تصاویر با کیفیتی را توسط دستگاه خود ثبت کنید.

عملکرد اشتباه فوکوس

در مواردی کاربران با فوکوس دوربین مشکل داشته و نمیتوانند از این قابلیت استفاده کنند. در بعضی از مدل های سامسونگ این مشکل زیاد مشاهده می شود و با تنظیم کردن تنظیمات فوکوس میتوان آن را حل کرد. اما این همیشه جواب نداده و در بیشتر موارد باید اقدام به تعویض دوربین گوشی و تبلت کرد. یکی دیگر از نشانه های خراب شدن دوربین موبایل و تبلت، فوکوس های خود به خود دوربین است.

دوربین یکی از پرکاربردترین بخش های موبایل و تبلت است که تعمیر و تعویض آن باید توسط افراد با تجربه و متخصص صورت گیرد. به رایا در این زمینه دارای برترین متخصصان و ابزارآلات می باشد که میتوانید برتی تعمیر دوربیت تبلت و موبایل خود به آن مراجعه نمایید.

صدا دادن لنز دوربین

اگر هنگام عکسبرداری و یا فیلم برداری با صداهای مختلفی از لنز مواجه می شوید، یکی از علائم این است که لنز دوربین دستگاه شما خراب شده است و برای حل این مشکل معمولا می بایست اقدام به تعویض دوربین موبایل یا تبلت کرد. این مشکلات غالبا زمانی رخ می دهد که دوربین موبایل و تبلت شما با آب برخورد داشته باشد و رطوبت روی دستگاه باقی مانده باشد. در این شرایط عملکرد لنز دوربین موبایل و تبلت شما دارای مشکلات زیادی خواهد بود.

نمایش تصویر سیاه در دوربین

چنانچه دوربین موبایل و یا تبلت شما با مشکل نمایش تصویر سیاه در دوربین مواجه شده است، سخت افزار دوربین ایراد پیدا کرده است و با تعمیر دوربین مشکل آن حل نخواهد شد. هنگامی که با این پدیده رو به رو شدید، دستگاه خود را برای چند دقیقه خاموش کرده و سپس روشن کنید.

اگر با این اقدام مشکل دوربین دستگاه شما حل نشد و هنگام عکسبرداری، دوربین خود به خود بسته می شد، اقدام به ریست فکتوری (factory reset) موبایل و تبلت خود کنید. در صورت حل نشدن مشکل، برنامه های متفرقه که امکان دسترسی به دوربین موبایل یا تبلت شما دارند پاک کنید.

هزینه تعمیر دوربین تبلت و موبایل

متاسفانه با بالا رفتن قیمت قطعات موبایل و تبلت، بیشتر کاربران نگران هزینه تعمیرات گوشی و تبلت خود هستند و هنگامی که با خرابی دستگاه خود مواجه می شوند، دوست دارند هزینه های آن را بدانند و کمترین هزینه را برای آن بپردازند. هزینه تعمیر دوربین نیز از این قاعده مستثنی نیست. بعضی اوقات خرابی دوربین به میزانی است که با تعمیر دوربین گوشی و تبلت حل نمی شود و باید اقدام به تعویض دوربین تبلت و یا موبایل نمود.

قیمت تعویض دوربین موبایل . تبلت بستگی به مدل و برند دستگاه داشته و متغیر است. اگر دوربین موبایل و یا تبلت شما دچار مشکل شده برای اطلاع از هزینه دقیق تعمیر دوربین دستگاه خود می توانند از طریق تماس با همکاران ما از آن مطلع شوند.

همچنین شما میتوانید از طریق تلگرام ما با کارشناسان ما در ارتباط باشید و با گفتن مدل دقیق موبایل یا تبلت خود از قیمت دقیق تعویض یا تعمیر دوربین گوشی و تبلت خود آگاه شوید. همچنین میتوانید از مشاوره رایگان متخصصان این مرکز بهره ببرید تا شما را از علت دقیق خرابی دوربین و چگونگی تعمیر آن مطلع کنند.

همین طور شما می توانید گوشی و تبلت خود را برای ما به آدرس شرکت به رایا ارسال کنید تا از خدمات مشاوره و عیب یابی رایگان ما استفاده نمایید. متخصصین ما در لابراتورهای به رایا موبایل و تبلت شما را به طور کاملا رایگان توسط پیرفته ترین تجهیزات عیب یابی می کنند و برای تعمیر یا تعویض دوربین تبلت و یا موبایل شما برآورد قیمت دقیقی می دهند.

روند تعویض دوربین تبلت و موبایل

هنگامی که دوربین تبلت و موبایل به مشکل خورده و یا سیاه می شود، در اکثر موارد باید اقدام به تعویض دوربین تبلت یا گوشی کرد. برای آشنایی با چگونگی تعویض دوربین گوشی و تبلت به موارد زیر دقت نمایید. در نظر داشته باشید تعویض دوربین موبایل و تبلت بسیار حساس بوده نیازمند دانش و تخصص کافی برای باز نمودن و تعویض دوربین می باشد.

چرا که ممکن است هنگام باز کردن گوشی یا تعویض دوربین، علاوه بر آسیب به دوربین به قسمت های دیگر نیز آسیب وارد شود. پیشنهاد می شود تعویض دوربین تبلت و موبایل حتما توسط تکنسین متخصص صورت گیرد. در این قسمت مراحل تعویض دوربین تبلت و موبایل را برای آشنایی بیشتر شما بیان می کنیم.

1


در ابتدا باید اقدام به باز نمودن درب پشت دستگاه کنیم. بعد از باز کردن درب پشت، باتری را از دستگاه خارج کرده و تمامی فلت های متصل به برد دستگاه را جدا می کنیم. سپس تمام پیچ های برد را باز کرده و برد را از دستگاه جدا میکنیم.

2


برای بعضی از دستگاه ها باید کامل برد باز شود تا بتوان به کابل فلت دوربین رسید. بعد از باز کردن فلت دوربین اقدام به باز کردن دوربین کنید. (توجه داشته باشید به خاطر چسبی که اطراف دوربین قرار دارد، هنگام بلند کردن آن خیلی دقت کنید)

3


پس از جدا کردن دوربین، دوربین جدید را در جای خود نصب کرده و آن را می چسبانیم (سعی کنید دوربین کاملا در جای خود باشد تا نور و گرد و غبار به لنز نفوذ نکند). سپس کابل فلت دوربین را به برد وصل نموده و برد را در جای خود قرار می دهیم.

4


بعد از قرار دادن برد روی قاب موبایل یا تبلت کلیه پیچ های آن را بسته و کابل های فلت جدا شده از برد را دوباره به آن متصل می کنیم. سپس باتری را در جای خود قرار داده و درب پشت دستگاه را به طور کامل و درست می بندیم.

فروشگاه به رایا

شما هنگام تعویض دوربین گوشی و تبلت خود، برای اینکه دوربین دستگاه کیفیت بالاتری داشته باشد و زود خراب نشود، باید از قطعات اورجینال برای تعویض دوربین تبلت و موبایل خود استفاده کنید. دوربین های اصلی و اورجینال مشکلات شما را به طور کامل رفع کرده و کیفیت آنها افت نمیکند.

برای خرید دوربین اورجینال و اصلی موبایل و تبلت باید به مرکزی دارای سابقه خوب و معتبر در این زمینه مراجعه کرد تا اصل بودن و کیفیت دوربین خریداری شده را ضمانت کند.

فروشگاه به رایا دوربین های اصلی و اورجینال موبایل و تبلت را در همه برندهای موجود در بازار، به مشتریان خود ارائه کرده و به مشتریان خود گارانتی کیفیت و اصالت کالا ارائه می دهد تا مشتریان اطمینان داشته باشند که دوربین خریداری شده اصل و با کیفیت می باشد. برای خرید دوربین تبلت و موبایل و استعلام قیمت آن میتوانید به فروشگاه به رایا مراجعه کنید و با خیال راحت دوربین مورد نظر گوشی و تبلت خود را خریداری و ضمانت دریافت کنید.