مرکز تخصصی تعمیر آی سی شارژ موبایل و تبلت

آی سی شارژ یکی از مهم ترین قطعات گوشی های هوشمند است که در صورت خرابی آن، دستگاه شما شارژ نمی شود به همین دلیل زمانی که با نشانه های خرابی آی سی شارژ مواجه شدید باید هر چه سریع تر برای تعمیر یا تعویض آی سی شارژ گوشی و تبلت خود اقدام کنید. تعمیر آی سی شارژ تبلت و موبایل فرآیندی حساس است که باید توسط افرادی با تجربه در زمینه تعمیر آی سی شارژ موبایل و تبلت انجام شود.

در نظر داشته باشید که در تعمیرات موبایل متخصصین علاوه بر تجربه و تخصص کافی باید از دقت بالایی برخوردار باشند که لابراتور تخصصی تعمیرات به رایا بهترین انتخاب است. در شرکت به رایا چندین متخصص در زمینه تعمیر آی سی شارژ فعالیت دارند. این تیم با پیشرفته ترین و جدید ترین ابزارآلات روز دنیا اقدام به تعمیر یا تعویض آی سی شارژ تبلت یا موبایل شما می کنند.

شما باید از نشانه ها و دلایل خرابی آی سی شارژ آگاه باشید تا در صورت بروز خرابی برای تعمیر یا تعویض آی سی شارژ تبلت یا موبایل خود اقدام کنید.

در ادامه به دلایل و علائم خرابی آی سی شارژ موبایل و تبلت اشاره کردیم و در صورت مواجه با خرابی آی سی شارژ می توانید مراحل تعویض و تعمیر آی سی شارژ را مطالعه کنید.

دلایل خرابی آی سی شارژ

جریان برق

افزایش یا کاهش جریان برق می تواند به آی سی شارژ موبایل یا تبلت شما آسیب وارد کند به همین دلیل هنگام شارژ موبایل یا تبلت خود می توانید از محافظ برق استفاده کنید تا دستگاه خود را در برابر نوسانات برق مقاوم کنید. عدم دقت در نکات ایمنی ممکن است خسارات بیشتری به شما وارد کند.

نشانه های خرابی آی سی شارژ

شارژ نشدن موبایل و تبلت

شناخت نشانه های خرابی آی سی شارژ می تواند در تعمیر آی سی شارژ به شما کمک کند. بعضی اوقات گوشی یا تبلت شما شارژ نمی شود یا وقتی به شارژ می زنید درصد آن تغییری نمی کند. این مشکلات می تواند از خرابی آی سی شارژ تلفن همراه شما باشد.

البته ممکن است باتری شما خراب شده باشد، به همین دلیل قبل از انجام تعمیر آی سی شارژ دستگاه خود بهتر است دستگاه خود را عیب یابی کنید و اگر مشکل از آی سی شارژ شماست اقدام به تعمیر یا تعویض آی سی شارژ تبلت یا موبایل خود کنید.

در تنظیمات تلفن همراه خود اگر با ارور خرابی باتری مواجه شدید باید اقدام به تعویض باتری کنید اما رایج ترین نشانه ی خرابی آی سی شارژ، شارژ نشدن موبایل و تبلت است.

شارژ شدن با شارژرهای تقلبی

یکی دیگر از نشانه های خرابی آی سی شارژ، شارژ شدن موبایل و تبلت با شارژرهای تقلبی است. عجیب است اما تلفن همراه شما با شارژرهای اصلی و مناسب دستگاه خود شارژ نمی شود اما زمانی که از شارژرهای تقلبی و غیر استاندارد اسفاده می کنید، دستگاه شما به درستی شارژ می شود.

در این صورت شما باید به سالم بودن آی سی شارژ گوشی خود شک کنید. در صورتی که با شارژ نشدن موبایل خود مواجه هستید می توانید با ارسال موبایل خود به شرکت به رایا، تلفن همراه خود را به صورت رایگان عیب یابی کنید و در صورت خرابی آی سی شارژ، اقدام به تعویض یا تعمیر آی سی شارژ گوشی خود کنید.

همچنین در صورتی که در شارژ کردن تبلت خود با مشکل مواجه شدید می توانید به شرکت به رایا مراجعه کنید تا متخصصین ما به وسیله پیشرفته ترین ابزارآلات موجود عیب یابی تبلت شما را انجام دهند و در صورت نیاز به تعویض یا تعمیر آی سی شارژ، شما را راهنمایی کرده و اقدام به تعمیر یا تعویض آی سی شارژ تبلت شما می کنند.

خاموش شدن بی دلیل موبایل و تبلت

گاهی اوقات هنگام استفاده از تلفن همراه، دستگاه شما بدون دادن اخطاری خاموش می شود و دیگر نمی توانید آن را روشن کنید وحتی زمانی که تلفن را به شارژ می زنید چیزی نمایش نمیدهد. این خاموشی می تواند دلایل مختلفی داشته باشد اما یکی از دلایل خاموشی موبایل و تبلت شما، خرابی آی سی شارژ است که برای اطمینان از آن باید به یک مرکز معتبر مراجعه کنید تا دستگاه خود را عیب یابی کنید.

اگر مشکل از آی سی شارژ گوشی و تبلت شما باشد و به آن توجهی نکنید ممکن است به مرور زمان قطعات داخلی دیگر آسیب ببیند و باعث خسارت های بیشتر به شما شود و برای این کار بهتر است به یک مرکز معتبر در زمینه تعویض و یا تعمیر آی سی شارژ مراجعه کنید.

عدم آنتن دهی

بعضی اوقات با این که در مکانی هستید که تحت پوشش کامل شبکه است اما آنتن ندارید و با عدم آنتن دهی یا ضعف آن مواجه شدید. این مشکل ابتدا میتواند به دلیل قاب نامناسب فلزی شما باشد. می توانید قاب را خارج کنید و آنتن خود را چک کنید اگر این مشکل رفع نشد ممکن است یکی از قطعات داخلی دستگاه شما مثل آی سی شارژ آسیب دیده باشد به همین دلیل برای رفع این مشکل باید تعویض و تعمیر آی سی شارژ دستگاه خود را در کم ترین زمان انجام دهید چرا که آنتن تلفن همراه از مواردی است که برای کاربر اهمیت زیادی دارد و خرابی و ضعف آن بسیاری از عملکرد های کاربران را با اختلال مواجه می کند.

هزینه تعمیر و تعویض آی سی شارژ موبایل و تبلت

به دلیل هزینه بالای تعمیرات موبایل، بسیاری از کاربران هنگام خرابی موبایل و تبلت خود از مراجعه به مرکز تعمیراتی موبایل می ترسند اما بی توجهی به خرابی موبایل و تبلت و پشت گوش انداختن آن، ممکن است باعث خرابی و هزینه های بیشتر شود.

هزینه تعمیر یا تعویض آی سی شارژ گوشی و تبلت بستگی به مدل دستگاه دارد. همچنین قبل از اقدام به تعمیر آی سی شارژ تبلت خود از درصد خرابی آن مطلع شوید. بعضی از خرابی ها جزئی و نیازی به تعویض ندارند. اگر تلفن همراه شما نیاز به تعمیر دارد، می توانید موبایل خود را به شرکت به رایا ارسال کنید تا متخصصان ما با انجام عیب یابی رایگان، هزینه تعمیرات را به شما اعلام کنند و در صورت موافق بودن با هزینه ی تعمیرات آن، اقدام به تعمیر یا تعویض آی سی شارژ گوشی شما کنند.

شما می توانید برای انجام تعمیرات تبلت خود، با مشاورین به رایا مشورت کنید و در صورتی که نیاز به تعمیر داشته باشید، غیر حضوری تبلت خود را ارسال کنید تا متخصصان با تجربه به رایا با استفاده از به روزترین تجهیزات، تعمیر آی سی شارژ تبلت شما را انجام دهند.

روند تعویض آی سی شارژ موبایل و تبلت

آی سی شارژ یکی از قطعات مهم موبایل و تبلت است که وظیفه تامین انرژی مورد نیاز موبایل و تبلت را بر عهده دارد و بیشتر بخش های مهم گوشی با این قطعه در ارتباط هستند. این آی سی دارای چهار تا پین است که این پین ها ارتباط مستقیم با باطری دارند.

ولتاژ مورد نیاز از طریق قطب مثبت باتری وارد جریان آی سی می شود و به سایر قطعات موبایل و تبلت منتقل می شود. اگر این جریان ورودی از باطری بیش از حد باشد مدار محافظ برای جلوگیری از خرابی آی سی باعث خاموش شدن لپ تاپ می شود. یکی از نشانه هایی که خبر از خرابی آی سی شارژ می دهد، خاموش شدن گوشی و تبلت است.

تعمیر آی سی شارژ گوشی و تبلت نیازمند مهارت و دانش بالایی است و هر گونه مشکل در حین تعمیر ممکن است باعث از کار افتادن موبایل و تبلت شود. در صورت مواجه با خرابی آی سی شارژ، بهتر است تعمیر و تعویض آی سی شارژ موبایل و تبلت را به متخصصین ماهر بسپارید. در این قسمت برای آشنایی بیشتر شما مراحل تعمیر و تعویض آی سی شارژ موبایل و تبلت را شرح خواهیم داد.

1


ابتدا باید موبایل یا تبلت را به طور کامل باز کنیم سپس تمام اتصالات روی برد دستگاه را به طور کامل خارج می کنیم.سپس پیچ های برد را باز کرده تا برد دستگاه را به طور کامل خارج کنید.

2


ابتدا برد موبایل یا تبلت را بر روی گیره قرار دهید و به وسیله هیتر با دمایی بین 400 و 430 به آی سی شارژ حرارت دهید. بعد از گذشت زمانی به وسیله پنس آی سی شارژ را جدا کنید.

3


سپس قلع های پایه های آی سی شارژ را به وسیله دستگاه هویه از بین ببرید. بعد از پاکسازی قلع ها محل قرارگیری آی سی شارژ را به وسیله تینر و مسواک تمیز کنید.

4


آی سی شارژ را در جای صحیح خود قرار دهید. سپس برد را در جایخود قرار دهید و تمامی کانکتورها را متصل کنید. برای مطمئن شدن حتما دستگاه را تست کنید.