مرکز تخصصی تعمیر آی سی تغذیه موبایل و تبلت

آی سی تغذیه (Power IC) یکی از قطعات حساس در موبایل و تبلت می باشد که وظیفه تامین ولتاژ مورد نیاز سایر قطعات را بر عهده دارد. در زمان بروز اشکال و خرابی، برای تعمیر آی سی تغذیه موبایل و تبلت باید از بهترین متخصصان و پیشرفته ترین تجهیزات استفاده شود.

اگر تعمیر آی سی تغذیه تبلت یا موبایل توسط افراد بدون تخصص کافی انجام شود ممکن است گوشی یا تبلت دیگر روشن نشده و از کار بی افتد، به همین منظور برای تعمیر آی سی تغذیه گوشی یا تبلت خود باید به مرکزی معتبر مراجعه کنید که دانش و تخصص لازم برای تعمیر و تعویض آی سی تغذیه موبایل یا تبلت شما را داشته باشند.

 لابراتورهای تخصصی شرکت به رایا از با تجربه ترین افراد و بهترین ابزارآلات روز دنیا در زمینه تعمیر و تعویض آی سی تغذیه تبلت و گوشی بهره می برد که با دقت بالا اقدام به تعمیر یا تعویض آی سی تغذیه گوشی و تبلت شما می کنند. شما می توانید برای تعمیر آی سی تغذیه تبلت یا موبایل خود با متخصصین به رایا تماس بگیرید و علاوه بر استفاده از مشاوره و عیب یابی رایگان، تعمیر آی سی تغذیه دستگاه خود را در این مجموعه انجام دهید.

ما در ادامه با ذکر دلایل خرابی آی سی تغذیه و مراحل تعمیر و تعویض آی سی تغذیه موبایل و تبلت، شما را با حساسیت این قطعه در تلفن های همراه و تبلت آشنا می کنیم.

دلایل خرابی آی سی تغذیه

استفاده از شارژر های نامناسب

شارژرهای نامناسب و تقلبی کیفیت بسیار پایینی داشته و ولتاژهای استانداردی و یکسانی را به دستگاه منتقل نمیکنند. در صورتی که آمپر ورودی به دستگاه شما با ولتاژ مورد نیاز موبایل و تبلت هماهنگ نبوده و یکی نباشند، باعث خرابی دستگاه شما می شود. هرگز برای پایین آوردن هزینه ها از شارژر غیر اصل و نامناسب برای شارژ نمودن موبایل و تبلت خود استفاده نکنید.

نشانه های خرابی آی سی تغذیه

خاموش شدن ناگهانی گوشی و تبلت

خاموش شدن ناگهانی موبایل یا تبلت شما می تواند دلایل مختلفی داشته باشد که یکی از آنها خرابی آی سی تغذیه گوشی یا تبلت شماست. با خرابی آی سی تغذیه ولتاژ مورد نیاز به قطعات و مدارها نمی رسد و باعث خاموشی دستگاه شما می شود. باید قبل از هر کاری به یک مرکز معتبر مراجعه کنید تا دلیل اصلی خاموشی موبایل یا تبلت شما را تشخیص دهد و در صورتی که از خرابی آی سی تغذیه بود، می بایست هر چه سریع تر برای تعمیر یا تعویض آی سی تغذیه تبلت یا موبایل خود اقدام کنید.

عدم آنتن دهی دستگاه

اگر شما از نشانه های خرابی آی سی تغذیه با خبر باشید می توانید هر چه سریع تر برای تعمیر آی سی تغذیه اقدام کنید. از دیگر نشانه های خرابی آی سی تغذیه، ضعف یا عدم آنتن دهی موبایل و تبلت است. اگر با وجود کیفیت بالای آنتن دهی و شبکه منطقه، با اختلال در آنتن دهی مواجه هستید متاسفانه ممکن است آی سی تغذیه دستگاه شما با مشکل مواجه شده باشد.

اگر موبایل شما با ضعف آنتن دهی مواجه شده است می توانید موبایل خود را به آدرس به رایا ارسال کنید تا توسط متخصصین مرکز به صورت رایگان عیب یابی شود. برای تعمیر آی سی تغذیه تبلت خود نیز می توانید به شرکت به رایا مراجعه کنید تا در کم ترین زمان ممکن تعمیر آی سی تغذیه دستگاه شما انجام شود.

خراب شدن باتری

همان گونه که گفتیم وظیفه آی سی تغذیه موبایل و تبلت، تامین ولتاژ مورد نیاز سایر قطعات است. آی سی تغذیه ولتاژ مورد نیاز را از طریق باتری موبایل دریافت می کند و با مدار محافظ جریان داخلی، این ولتاژ را به سایر قطعات می رساند. پس می توان گفت با خرابی آی سی تغذیه موبایل ممکن است باتری نیز درگیر شده و خراب شود. بنابراین قبل از خرابی های بیشتر بهتر است برای تعمیر یا تعویض آی سی تغذیه تبلت و موبایل خود اقدام کنید.

هزینه تعمیر و تعویض آی سی تغذیه موبایل و تبلت

یکی از سوالات پر تکرار مشتریان، هزینه تعمیر آی سی تغذیه تبلت یا موبایل است. برای پاسخگویی به این سوال، ابتدا باید دستگاه به صورت دقیق عیب یابی شده و درصد خرابی آی سی تغذیه تعیین گردد. بعضی از خرابی های آی سی تغذیه جزئی بوده و با تعمیر آی سی تغذیه گوشی یا تبلت حل می شود اما بعضی از این خرابی ها به حدی است که باید برای تعویض آی سی تغذیه تبلت یا موبایل اقدام شود.

همچنین هزینه تعویض آی سی تغذیه گوشی و تبلت بستگی به مدل و برند دستگاه شما دارد. از عوامل دیگری که در قیمت تعویض آی سی تغذیه موبایل و تبلت اثرگذار است، اصل بودن و یا فیک بودن آن است. اگر گوشی یا تبلت شما با مشکل آی سی تغذیه رو به رو شده،با متخصصین ما در شرکت به رایا تماس بگیرید تا آنها هزینه دقیق تعمیر و تعویض منبع تغذیه تبلت و موبایل را به شما اعلام نمایند.

همچنین برای استعلام قیمت می توانید به تلگرام ما پیام داده و با ذکر برند و مدل دستگاه، از هزینه تعمیر و تعویض آی سی تغذیه گوشی یا تبلت خود با خبر شوید. همکاران ما در سریع ترین زمان ممکن شما را راهنمایی خواهند کرد. همچنین برای تعمیر یا تعویض آی سی تغذیه تبلت و موبایل خود می توانید به آدرس لابراتورهای تخصصی شرکت به رایا مراجعه کرده و یا دستگاه خود را ارسال کنید. تا متخصصان ما دستگاه شما را به صورت رایگان عیب یابی کنند و قیمت دقیق تعمیر و یا تعویض آی سی تغذیه موبایل و تبلت شما را اعلام نمایند.

روند تعویض آی سی تغذیه موبایل و تبلت

یکی از اصلی ترین دلایل خاموش شدن موبایل و تبلت، خرابی آی سی تغذیه یا ای سی پاور (IC Power) دستگاه می باشد. برای حل مشکل آی سی تغذیه دستگاه معمولا باید اقدام به تعویض آی سی تغذیه گوشی و یا تبلت نمود. برای تعویض آی سی پاور موبایل و تبلت توجه داشته باشید که تعویض آی سی تغذیه بسیار حساس بوده و نیاز به تخصص و دانش زیادی برای تعویض آن می باشد.

چرا که در هنگام بلند کردن آی سی Power از روی برد تبلت و موبایل امکان دارد به قطعات دیگر برد نیز آسیب وارد شود. توصیه ما این است که تعویض آی سی تغذیه موبایل و تبلت حتما توسط فردی مجرب و با تجهیزات پیشرفته صورت گیرد. در اینجا مراحل تعویض آی سی پاور تبلت و گوشی تلفن همراه را برای آشنایی بیشتر شما بیان می کنیم.

1


ابتدا باید اقدام به باز نمودن دستگاه کنیم. فلت های مرتبط به برد را به طور کامل خارج می کنیم. در انتها پیچ های متصل کننده برد را کامل باز میکنیم تا برد از داخل فریم دستگاه خارج شود. این کار را با دقت انجام دهید تا به اجزای برد آسیبی وارد نکنید.

2


اکثر آی سی های تغذیه با چسب مخصوص به برد چسبیده اند. برای جدا کردن آی سی تغذیه باید با حلال چسب، چسب های اطراف را با دقت جدا کنیم. (استفاده بیش از حد حلال باعث آسیب رساندن به قسمت های دیگر برد خواهد شد)

3


در این مرحله با توجه به نوع آی سی تغذیه باید به صورت استاندارد به آی سی حرارت دهیم. حرارت بیش از حد باعث از بین رفتن پایه های زیر آی سی می شود. به آرامی و با استفاده از ابزار مخصوص آی سی تغذیه را بلند می کنیم.

4


ابتدا پایه سازی و ترمیم پایه های روی برد را انجام می دهیم، به صورتی که تمامی پایه ها دارای قلع باشند. آی سی پاور را روی پایه ها قرار داده و با حرارت استاندارد روی آی سی قلع های آب شده و آی سی پاور روی پایه ها چسبیده می شوند.

5

بعد از شستشوی کامل برد و خشک شدن، آن را روی برد نصب میکنیم و تمامی اتصالات را وصل کرده و پیچ ها را کامل می بندیم. در صورتی که بعد از تعویض آی سی تغذیه، دستگاه روی لوگو ماند باید حتما دستگاه فلش شود.