مرکز تخصصی تعمیر سیم کشی مسیر یو اس بی موبایل و تبلت

شارژ نشدن موبایل و تبلت دلایل مختلف سخت افزاری و نرم افزاری زیادی می تواند داشته باشد که خرابی مدار شارژ یکی از این دلایل است. ممکن است سطح فلزی یو اس بی با مدار شارژ ارتباط بر قرار نکند و مجبور به تعمیر مسیر شارژ گوشی باشید و یا هنگام انتقال داده از موبایل به کامپیوتر به مشکل برخورد کنید و نتوانید انجام دهید. برای انجام تعمیرات موبایل و تبلت خود می توانید دستگاه خود را به شرکت به رایا ارسال کنید تا متخصصان حرفه ای ما، دستگاه شما را به صورت رایگان عیب یابی کرده و در صورت نیاز با تعمیر وصل نشدن یو اس بی موبایل و تبلت، مشکل شما را حل می کنند.

دقت کنید اگر عیب یابی دستگاه به درستی انجام شود می توان با تعمیر مدار شارژ موبایل و تبلت این مشکل را حل کرد در غیر این صورت مجبور به تعویض قطعات موبایل و تبلت خود هستید. مطمئن باشید تیم تعمیراتی به رایا با استفاده از بهترین تجهیزات موجود عیب یابی موبایل و تبلت شما را انجام داده و در سریع تر زمان ممکن، اقدام به تعمیر وصل نشدن یو اس بی تبلت و موبایل شما می کنند.

در ادامه به دلیل خرابی مدار شارژ اشاره کردیم و می توانید با خواندن مراحل تعمیر و تعویض مسیر شارژ موبایل و تبلت اطلاعات بیشتری درباره ی مدار شارژ به دست آورید.

دلایل خرابی مدار شارژ

نشانه های خرابی مدار شارژ

شارژ نشدن موبایل و تبلت

گاهی کاربران هنگام شارژ موبایل و تبلت خود با مشکلات زیادی مواجه می شوند. بعضی اوقات تلفن همراه شارژ نمی شود، یا هنگامی که تبلت یا موبایل را به شارژ متصل می کنیم درصد نشان نمی دهد اما دستگاه شارژ می شود و یا ممکن است ساعت ها برای شارژ کردن موبایل خود زمان بگذارید. تمام این موارد نشانه های خرابی موبایل شماست که می تواند دلایل مختلفی مثل از بین رفتن باتری موبایل و خراب شدن مدار شارژ داشته باشد.

برای عیب یابی دقیق می توانید ولتاژ باتری موبایل خود را اندازه گیری کنید. اگر ولتاژ باتری کم تر از 5/3 ولت باشد متاسفانه مشکل از باتری شما ست و باید اقدام به تعویض باتری موبایل خود کنید و اگر ولتاژ بیشتر از 5 ولت باشد، مدار شارژ موبایل شما ایراد دارد و باید برای تعمیر سیم کشی مسیر یو اس بی تبلت و موبایل خود اقدام کنید.

بعضی اوقات هنگام شارژ کردن، با اخطار دمای بالای دستگاه مواجه می شوید یا تلفن خود را فقط زمانی که خاموش است می توانید شارژ کنید. تمام این علائم نشان از خرابی موبایل یا تبلت شما می دهد که می تواند دلایل مختلفی داشته باشد.

زمانی که با مشکلات زیادی برای شارژ کردن تلفن همراه یا تبلت خود مواجه هستید و نمی توانید به تنهایی به طور دقیق عیب یابی کنید، باید به یک مرکز معتبر در زمینه تعمیر مدار شارژ گوشی مراجعه کنید تا دستگاه شما به طور دقیق عیب یابی شود و اگر ایراد از مدار شارژ بود اقدام به تعمیر سیم کشی مسیر یو اس بی تبلت یا موبایل شود

خالی شدن باتری در زمان کم

یکی دیگر از مشکلات کاربران خالی شدن باطری در زمان کم است. مشکل دشارژ شدن موبایل شما می تواند نرم افزاری ( ویروس ) یا سخت افزاری باشد. برای مطمئن شدن باید ابتدا تلفن همراه را فلش کرد. اگر مشکل با انجام این کار حل شد ایراد نرم افزاری است در غیر این صورت باید باتری و شارژر گوشی و تبلت خود را چک کنید. یکی دیگر از دلایل خالی شدن باتری، خرابی آی سی شارژ است که به مدار شارژ آسیب وارد می کند.

اگر موبایل شما در زمان کوتاهی شارژ خالی می کند و به یک مرکز معتبر برای عیب یابی دقیق نیاز دارید، می توانید موبایل خود را به شرکت به رایا ارسال کنید تا توسط تیم با تجربه ی به رایا به صورت رایگان عیب یابی شود. اگر مشکل از مسیر شارژ موبایل شما باشد، متخصصان به رایا با استفاده از به روز ترین ابزارآلات، تعمیر سیم کشی مسیر یو اس بی موبایل شما را انجام می دهند.

اگر از خرابی مدار شارژ تبلت خود اطمینان دارید می توانید با مراجعه به شرکت به رایا از خدمات تخصصی شرکت در زمینه تعمیر سیم کشی مسیر یو اس بی تبلت بهره مند شوید و یا با مشاوران ما در تلگرام در ارتباط باشید تا برای تعمیر سیم کشی مسیر یو اس بی موبایل و تبلت شما را راهنمایی کنند.

عدم انتقال داده

علاوه بر شارژ کردن موبایل، از پورت USB دستگاه برای انتقال داده به فلش مموری یا لپ تاپ هم استفاده می شود. بعضی اوقات لپ تاپ یا او تی جی (OTG) موبایل را شناسایی نمی کند و به اصطلاح مسیر دیتا یا داده شناسایی نمی شود. در این صورت باید به سالم بودن سوکت شارژ و مدار شارژ شک کنید. برای حل این مشکل باید مسیر شارژ موبایل چک شود و در صورت نیاز اقدام به تعمیر مسیر شارژ تبلت و موبایل شود.

اگر با مشکلاتی در تلفن همراه خود رو به رو هستید، باید به یک مرکز معتبر مراجعه کنید شما می توانید با مشاورین ما در به رایا تماس بگیرید و در زمینه تعمیر مدار شارژ تبلت و موبایل خود راهنمایی بگیرید و برای عیب یابی و تعمیر دستگاه خود اقدام کنید.

هزینه تعمیر و تعویض مدار شارژ موبایل و تبلت

یکی از سوالات پر تکرار کاربران هزینه تعمیر مدار شارژ گوشی و هزینه تعمیر مسیر شارژ گوشی و تبلت است. اگر دستگاه شما در زمان کم و با دقت عیب یابی شود می توان مشکل را با تعمیر مدار شارژ تبلت و موبایل حل کرد اما با یک بی دقتی مجبورید اقدام به تعمیر سیم کشی مسیر یو اس بی موبایل و تبلت خود کنید. تعمیر سیم کشی مسیر یو اس بی موبایل و تبلت با توجه به مدل دستگاه از 90 هزار تومان تا 300 هزار تومان متغیر است.

اگر موبایل شما با خرابی مدار شارژ مواجه شده است می توانید با ذکر دقیق مدل و برند دستگاه خود در تلگرام شرکت، هزینه ی تعمیر سیم کشی مسیر یو اس بی موبایل یا تبلت خود را برآورد کنید و در صورت نیاز به تعمیر مدار شارژ گوشی یا تبلت، دستگاه خود را به آدرس شرکت به رایا ارسال کنید تا متخصصان به رایا با استفاده از به روز ترین تجهیزات موجود در زمینه تعمیر سیم کشی مسیر یو اس بی موبایل، دستگاه شما را عیب یابی و اقدام به تعمیر کنند.

 همچنین می توانید برای تعمیر یا تعمیر سیم کشی مسیر یو اس بی موبایل یا تبلت، به آدرس لابراتورهای تخصصی به رایا مراجعه کرده یا دستگاه خود را ارسال کنید تا علاوه بر عیب یابی رایگان توسط متخصصین مجرب، از هزینه ی تعمیر مدار شارژ گوشی خود با خبر شوید.

روند تعویض مدار شارژ تبلت و موبایل

یکی از دلایل شارژ نشدن موبایل و تبلت و یا وصل نشدن موبایل و تبلت به کامپیوتر قطعی در مسیر یو اس بی و پورت شارژ می باشد. اگر از سلامت سوکت شارژ خود مطمئن هستید به سراغ تعمیر مسیر شارژ گوشی بروید و عیب یابی کنید. سیم کشی مسیر شارژ گوشی مستلزم دانش بالایی می باشد و حتما باید آشنایی کامل با مسیر برد تبلت و موبایل را بدانید.

حتما قبل از هر کاری مسیر شماتیک داده و شارژ برد موبایل و تبلت را مشاهده کنید تا مسیرها را به درستی سیم کشی کنید. دقت داشته باشید برای سیم کشی مسیر شارژ موبایل حتما از سیم های استاندارد استفاده کنید تا جریان مسیر دیتا را به راحتی به آی سی شارژ گوشی انتقال بدهد. در صورت نیاز به مشاوره می توانید با همکاران ما در بخش عیب یابی مسیر یو اس بی و دیتای سوکت موبایل در تماس باشید.

در این بخش مراحل تعمیر مسیر انتقال اطلاعات موبایل و تبلت را برای آشنایی بیشتر شما شرح خواهیم داد.

1


ابتدا درب پشت دستگاه را کامل باز میکنیم و تمامی فلت های دستگاه مخصوصا باتری را خارج میکنیم تا جریان الکتریسیته داخل برد باعث آسیب به قطعات دیگر دستگاه نشود. پیچ های دستگاه را باز میکنیم و برد را از فریم خارج میکنیم.

2


برای مطمئن شدن از سالم بودن سوکت شارژ ابتدا با مولتی متر تمام پایه های سوکت شارژ را تست می کنیم اگر سوکت شارژ سالم بود پایه های مسیر شارژ یو اس بی را چک می کنیم و در صورت قطعی در پایه ها شروع به سیم کشی مسیر می کنیم.

3


برای تعمیر مسیر شارژ پورت USB بهتر است شماتیک مسیر یو اس بی را داشته باشید تا بتوانید با استفاده از سیم مخصوص اتصالات را برقرار کنید. توجه داشته باشید هنگام لحیم و سیم کشی مسیر شارژ، به هیچ عنوان اتصالی داخل برد ایجاد نشود.

4


برای اطمینان از اتصالات، حتما دو سر سیم را با مولتی متر تست کنید و بعد اقدام به بستن موبایل یا تبلت کنید. همچنین می توانید برای اطمینان از متصل بودن مسیر دیتا موبایل و یا تبلت خود را به کامپیوتر وصل و اتصالات را چک کنید.