مرکز تخصصی تعمیر میکروفون و اسپیکر موبایل و تبلت

یکی از شایع ترین تعمیرات، تعمیر اسپیکر موبایل و تبلت و همچنین تعمیر میکروفون موبایل و تبلت است. پیامدهای خراب شدن اسپیکر و میکروفون دستگاه، کاربران را مجبور به مراجعه برای تعمیر اسپیکر تبلت و موبایل و همچنین تعمیر میکروفون تبلت و یا موبایل میکند. مراحل تعمیر و تعویض اسپیکر گوشی و تبلت و همچنین میکروفون باید توسط مرکزی معتبر و دارای تجهیزات لازم در این خصوص انجام گیرد که باید به آن توجه نمود.

تعویض و تعمیر اسپیکر گوشی یا تبلت و همچنین تعمیر و تعویض میکروفون موبایل و یا تبلت، از جمله خدماتی است که در شرکت به رایا و در لابراتورهای تخصصی به مشتریان ارائه می شود. گاهی کاربران با خرابی بازر (BUZZER) دستگاه خود نیز مواجه می شوند. بازر یک قطعه الکترونیکی است که انرژی الکتریکی را به صدا تبدیل می کند.

متخصصان به رایا برای تعمیر و تعویض میکروفون گوشی و تبلت و همینطور تعمیر و تعویض اسپیکر موبایل و تبلت، از بهترین تجهیزات روز دنیا بهره میگیرند تا بتوانند بهترین کیفیت خدمات را به مشتریان ارائه دهند. چنانچه برای اسپیکر یا میکروفون دستگاه شما مشکلی به وجود آمده می توانید با کارشناسان ما در به رایا تماس بگیرید تا شما را برای تعمیر اسپیکر گوشی و تبلت و نیز تعمیر میکروفون گوشی و تبلت راهنمایی کنند.

در ادامه سعی داریم تا حدودی شما را با دلایل خرابی میکروفون و مراحل تعمیر و تعویض اسپیکر موبایل و تبلت آشنا کنیم.

دلایل خرابی اسپیکر و میکروفون

خرابی لوازم جانبی

خرابی هندزفری و هدفون ممکن است یکی از دلایل قطعی صدای تبلت و موبایل، کم و زیاد شدن صدا به طور خودکار و قطع و وصل شدن صدای دستگاه باشد. اگر از هندزفری و هدفون استفاده می کنید و با این مشکلات رو به رو هستید بهتر است لوازم جانبی خود را با دستگاه های دیگر تست کنید تا از سلامت هدفون و هندزفری باخبر شده و در صورتی که هندزفری و هدفون سالم بودند و از خرابی اسپیکر و میکروفون موبایل و یا تبلت خود مطمئن شدید، اقدام به تعمیر اسپیکر و میکروفون دستگاه خود کنید.

نفوذ آب به داخل دستگاه

یکی از مهم ترین دلایل خرابی اسپیکر و میکروفون موبایل و تبلت، خیس شدن یا نفوذ آب به داخل دستگاه می باشد. با خیس شدن موبایل یا تبلت به سرعت رطوبت به داخل دستگاه نفوذ کرده و به اسپیکر و میکروفون دستگاه آسیب وارد می کند که در این صورت باید برای تعمیر یا تعویض اسپیکر تبلت و موبایل اقدام نمود.

ضربه و فشار

گاهی اوقات وارد آمدن ضربه به موبایل و تبلت باعث به وجود آمدن شکستگی های ریز روی اسپیکر می شود. شکستگی و ترک خوردگی اسپیکر کیفیت صدا را تا حد زیادی پایین می آورد و در صورت شدید بودن آن از بلندگو صدای خش می شنوید که راهی جز تعویض اسپیکر گوشی مو یا تبلت خود در این صورت نخواهید داشت.

نشانه های خرابی اسپیکر و میکروفون

ارسال نشدن صدا

امروزه با فراگیر شدن شبکه های مجازی، از قابلیت ارسال صدا بیشتر استفاده می شود. حال اگر دستگاه صدایی ذخیره نکند و وقتی صدا را ارسال می کنید یک فایل بدون کلام فرستاده شود و یا حتی وقتی تماسی می گیرید، صدای به طرف مقابل نرسد. این نشانه ها از خرابی میکروفون دستگاه شما خبر می دهند. به دلیل کاربرد بالای میکروفون و اسپیکر در تلفن همراه و تبلت، خرابی آن ها بسیاری از کارهای ما را غیرممکن خواهد ساخت و باید برای تعمیر میکروفون گوشی و تبلت و یا تعمیر اسپیکر تبلت و یا موبایل خود اقدام کرد.

پخش نشدن صوت و صدا

اسپیکر و میکروفون جزو قطعات حساس تلفن های هوشمند و تبلت هستند. در صورتی که با پخش موزیک نتوانید هیچ صدایی را بشنوید، متاسفانه اسپیکر دستگاه خراب شده است. این مشکلات می تواند مربوط به سخت افزار یا نرم افزار دستگاه باشد. دقت کنید هر برنامه ای را نباید نصب کرد. بعضی از برنامه ها باعث اختلال در کارکرد دستگاه می شود. همچنین همیشه به تنظیمات صدای گوشی دقت کنید.

اگر این تنظیمات را به هم بزنید با مشکلاتی مواجه خواهید شد که برای حل آن می بایست دستگاه را ریست فکتوری (Factory Reset) کرد. اگر موبایل شما هیچ صدایی را پخش نمی کند می توانید برای عیب یابی دقیق و صحیح با به رایا تماس بگیرید و همچنین تبلت خود را به متخصصان حرفه ای لابراتور تخصصی به رایا بسپارید تا در کم ترین زمان مشکلات شما را حل کنند.

صدای خش خش اسپیکر

با وارد شدن ضربه به موبایل و تبلت خراشیدگی و شکستگی هایی روی اسپیکر رخ می دهد که باعث بی کیفیت شدن صدا می شود. اگر شما به این مشکل بی توجهی کنید به مرور زمان با ضربه های بیشتر اسپیکر به طور کلی از بین می رود و مجبور به تعویض اسپیکر تبلت یا موبایل خود هستید. بهتر است با استفاده از گارد موبایل یا تبلت تا حد زیادی ضربه های وارد شده را دفع کنید تا با خرابی اسپیکر یا میکروفون موبایل مواجه نشوید. با خراب شدن این قطعات حتما برای تعمیر یا تعویض اسپیکر گوشی یا تبلت اقدام کنید.

هزینه تعمیر اسپیکرو میکروفون موبایل و تبلت

یکی از اصلی ترین سوال های کاربران در زمان خرابی اسپیکر و میکروفون دستگاه، قیمت تعمیر یا تعویض اسپیکر تبلت یا موبایل می باشد. برای پاسخ به این سوال ابتدا دستگاه به دقت بررسی شده و عیب یابی کاملی صورت گیرد و درصد خرابی آن تعیین شود. بعضی از خرابی ها با تعمیر میکروفون و اسپیکر موبایل و تبلت حل می شود اما بعضی اوقات مجبور به تعویض میکروفون گوشی و تبلت و همچنین تعویض اسپیکر تبلت یا موبایل می شویم.

هزینه تعویض اسپیکر موبایل و تبلت همچنین بستگی به نوع برند دستگاه و مدل آن نیز دارد. اگر می خواهید قبل از تعویض میکروفون گوشی خود از قیمت آن مطلع شوید، می توانید با مشاوران ما در به رایا تماس بگیرید و با اعلام مدل دقیق دستگاه از هزینه ی تعویض اسپیکر تبلت یا موبایل خود آگاه شوید.

همین طور از طریق تلگرام شرکت نیز میتوانید با متخصصان ما در ارتباط باشید و هزینه تعمیر و تعویض اسپیکر گوشی و تبلت خود را استعلام کنید. همچنین می توانید در صورت خرابی اسپیکر و میکروفون موبایل و تبلت خود، آن را برای ما ارسال کنید تا متخصصان به رایا به صورت رایگان عیب یابی دستگاه را انجام دهند و هزینه و قیمت دقیق تعمیر و یا تعویض اسپیکر و یا میکروفون دستگاه را به شما اعلام نمایند.

روند تعویض اسپیکر موبایل و تبلت

عوامل زیادی باعث می شود که اسپیکر و میکروفون دستگاه کار نکند. یکی از دلایل قطع صدای موبایل و تبلت و کار نکردن میکروفن، مشکلات نرم افزاری است. در صورتی که نرم افزار جانبی تقویت صدا روی موبایل خود نصب کرده اید و یا برنامه ضبط صدا روی گوشی دارید، آن را پاک کنید. یکی دیگر از دلایل کار نکردن بلندگو و میکروفن تبلت و موبایل مشکل سیستم عامل می باشد که در این صورت نیاز به فلش کردن موبایل و تبلت است. در صورتیکه مشکل حل نشود نیاز به تعمیر و یا تعویض اسپیکر گوشی و تبلت می باشد.

توجه داشته باشید که برای تعمیر و تعویض اسپیکر و میکروفون دستگاه باید دانش و تخصص کافی برای انجام این کار را داشته باشید. در این بخش مراحل تعویض اسپیکر گوشی موبایل و تبلت و همچنین مراحل تعویض میکروفون گوشی و تبلت را برای آشنایی بیشتر شما شرح خواهیم داد.

1


ابتدا درب پشت موبایل یا تبلت را کاملا باز می کنیم و سپس تمامی فلت های دستگاه و مخصوصا فلت مربوط به باتری را از روی برد خارج می کنیم تا جریان الکتریسیته داخل برد باعث آسیب و خسارت های بیشتر به قطعات دیگر موبایل و تبلت نشود.

2


با توجه به مدل و برند موبایل یا تبلت اقدام به شناسایی اسپیکر می کنیم. توجه داشته باشید که در بعضی از مدل ها و برندها باید برد به صورت کامل از دستگاه خارج شود تا بتوانیم دسترسی به اسپیکرموبایل یا تبلت داشته باشیم.

3


در برخی مدل ها اسپیکر به صورت لحیم شده به برد متصل شده اند. حتما محل اتصالات لحیم را بررسی کرده و در صورت نیاز قلع پایه اسپیکر را با هویه احیا کنید و اگر اسپیکر به صورت فلتی باشد آن را جدا کرده و مجدد وصل کنید.

4


اگر اسپیکر باز هم قطع بود آن را تعویض می کنیم. اسپیکر به خاطر وجود سیم پیچی داخلی و ظرافت زیاد نباید تحت فشار باشد. از قرارگیری مناسب اسپیکر در جای خود مطمئن شده و با چسب دو طرفه اسپیکر را در جای خود محکم کنید.

5

حتما قبل از بستن پیچ های برد اسپیکر را تست کنید تا از سلامت آن مطمئن شوید و بعد اقدام به بستن دستگاه کنید. فلت ها را کامل وصل کرده و در انتها فلت باتری را وصل کنید و پیچ ها را کامل ببندید.

روند تعویض میکروفون تبلت و موبایل

1


ابتدا درب پشت دستگاه را به صورت کامل باز می کنیم و فلت های متصل به برد را خارج می کنیم. برای تعویض میکروفون موبایل و تبلت حتما باید باتری از دستگاه خارج شده باشد تا باعث اتصالی در برد هنگام تعویض میکروفون دستگاه نشود.

2


میکروفون در قسمت های پایینی برد دستگاه قرار دارد که با توجه به مدل دستگاه به راحتی می توان آن را شناسایی نمود. پایه های میکروفون روی برد به صورت لحیم شده قرار دارند و برای تعویض میکروفون نیاز به هویه و هیتر می باشد.

3


برای عیب یابی و تشخیص سلامت میکروفون می توانید با از مولتی متر استفاده کنید. برای تست میکروفون باید یکی از پراپ ها عدد صفر را نشان دهد و پراپ دیگر باید عدد نشان دهد. در غیر این صورت میکروفون سوخته است.

4


توصیه می شود از روغن فلکسی برای تعویض میکروفون تبلت استفاده کنید تا دمای هیتر به برد آسیب وارد نکند. سپس به میکروفون حرارت دهید تا پایه های قلع مایع شده و به آرامی میکروفون را با پنس خارج و میکروفون جدید را با دقت نصب کنید.

5

قبل از بستن دستگاه خود میکروفون را تست کنید و سپس اقدام به بستن پیچ ها کنید. فلت های جدا شده را کامل وصل کرده و درب پشت دستگاه را نصب کنید. دقت داشته باشید هنگام نصب قاب دستگاه مانع خروجی میکروفون نشود.

فروشگاه به رایا

هنگام تعویض میکروفون تبلت یا موبایل خود حتما از قطعات اصل و اورجینال استفاده کنید. استفاده از قطعات غیر اورجینال و دارای کیفیت پایین فقط به مشکلات دستگاه اضافه می کند. برای این منظور باید اطمینان حاصل کنید که از فروشگاهی معتبر و شناخته شده خرید کنید که از کیفیت و اصل بودن قطعه خریداری شده مطمئن باشید. فروشگاه به رایا تمام قطعات خود را با ضمانت به خریداران ارائه داده و می توانید با دریافت گارانتی کیفیت و اصالت قطعه آن را خریداری کنید.

همچنین در فروشگاه به رایا انواع اسپیکر و میکروفون اصلی موبایل و تبلت در تمامی برندها و مدل ها موجود می باشد. برای خرید اسپیکر و میکروفون تبلت و موبایل و نیز اطلاع پیدا کردن از قیمت آن به فروشگاه به رایا مراجعه و با خیالی راحت خرید خود را انجام دهید و گارانتی دریافت کنید.