مرکز تخصصی تعویض باتری تبلت

باتری تبلت اصلی ترین قطعه آن است که انرژی مورد نیاز این دستگاه را فراهم می کند. هر باتری دارای یک طول عمر مفید هستند و استفاده نادرست از آن ممکن است باعث خرابی باتری تبلت شما شود. هنگام خرابی باتری با نشانه های مختلفی مثل باد کردن آن، زود شارژ خالی کردن باطری تبلت، خاموش شدن دستگاه و ... مواجه شوید و مهم ترین نکته ای که در این زمینه وجود دارد، شناخت علت و مشکل باتری می باشد.

کاربران در صورت فهمیدن مشکل تبلت خود می توانند به سرعت برای تعمیر و یا تعویض باتری تبلت خود اقدام کنند. اگر قاب تبلت قابل جدا شدن باشد، تعویض باتری آن بسیار راحت است و کافی است بعد از خریدن باتری جدید آن را با باتری معیوب جا به جا کنید اما قاب تبلت های جدید قابل جدا شدن نیستند، به همین دلیل تعویض آن دشوار تر است و هرکسی نمی تواند این کار را انجام دهد.

شما می توانید برای تعویض باتری دستگاه خود به لابراتورهای تخصصی تعمیرات تبلت به رایا مراجعه کنید تا متخصصان ما با به کارگیری به روزترین تجهیزات ممکن، مشکلات باتری تبلت شما را حل می کنند.

در ادامه با شناخت دلایل خرابی باتری تبلت، می توانید از بروز آن جلوگیری کنید. همچنین ما در این مقاله شما را با چگونگی تعویض باتری تبلت آشنا کردهایم.

دلایل خرابی باتری

نشانه های خرابی باتری

باد کردن باتری تبلت

علت باد کردن باتری موبایل می تواند دلایل مختلفی مثل استفاده از شارژر نامناسب، بیش از حد شارژ کردن باتری، استفاده از باتری فیک و... باشد. بیشتر تبلت ها از باتری لیتیومی استفاده می کنند اما متاسفانه این باتری ها زمانی که به پایان عمر خود نزدیک می شوند باعث داغ شدن دستگاه و باد کردن باتری می شوند.

در بعضی از موارد این باد کردن باتری ممکن است به ال سی دی دستگاه شما نیز آسیب وارد کند. برای جلوگیری از باد کردن باتری تبلت بهتر است در زمان شارژ دستگاه از آن استفاده نکنید. توجه کنید در صورت باد کردن باتری تبلت باید هر چه سریع تر برای تعویض آن اقدام کنید. باد کردن باتری و سوراخ شدن آن ممکن است خطر انفجار را افزایش دهد. همچنین هنگام تعویض نیز ممکن است خطراتی را به وجود آورد.

زود خالی شدن شارژ باتری

متاسفانه زود شارژ خالی کردن باتری تبلت یکی از مشکلاتی است که بسیاری از کاربران از آن گلایه دارند. بعضی اوقات با این که تبلت شما درصد بالایی را نشان می دهد اما بهسرعت این درصد کاهش پیدا می کند و دستگاه شما خاموش می شود یعنی دستگاه شما درصد شارژ کاذب نمایش می دهد. کیفیت پایین شارژر، استفاده از باتری تقلبی و تمام شدن عمر مفید باتری از جمله مواردی است که باعث خالی شدن باتری دستگاه شما می شود.

در صورتی که فعلا نمی خواهید باتیر تبلت خود را تعویض کنید از برنامه های پر مصرف کم تر استفاده کنید و در صورتی که نیازی به اینترنت ندارید، همیشه داده های خود را خاموش کنید. بهتر است از کارهایی که بیشتر باعث خالی شدن باتری شما می شود خودداری کنید تا باتری خود را تعویض کنید.

روشن ماندن دستگاه فقط هنگام شارژ

اگر بخواهیم از تبلت فقط هنگامی که به شارژ متصل است، استفاده کنیم فایده چندانی ندارد اما متاسفانه یکی از نشانه های خراب شدن باتری، استفاده از تبلت فقط هنگام متصل بودن به شارژ است. اگر بخواهیم همیشه از تبلت خود در شارژ استفاده کنیم، ممکن است دستگاه منفجر شود و یا مشکلات غیرقابل جبرانی به وجود آید. پس بهتر است هر چه سریع تر برای تعویض باتری تبلت خود اقدام کنید.

هزینه تعویض و تعمیر باتری تبلت

شاید نگرانی بسیاری از افراد قیمت تعویض باتری تبلت می باشد. بسیاری از کاربران به دلیل این هزینه ها تعمیر دستگاه خود را عقب می اندازند و با این کار باعث خراب شدن قطعات بیشتر می شوند. هزینه تعویض و یا تعمیر باتری تبلت بستگی به مدل، برند و درصد خرابی باتری دارد.

گاهی اوقات شما با خرید یک باتری می توانید مشکل خود را حل کنید اما بعضی اوقات باتری مورد نیاز شما در بازار پیدا نمی شود و باید به مرکزی مراجعه کنید که با سل های اصلی، باتری تبلت شما را بسازد. خوشبختانه شما می توانید به راحتی با کارشناسان به رایا تماس بگیرید و با ذکر مدل تبلت خود از هزینه های تعمیر تبلت خود را استعلام کنید.

همچنین می توانید با متخصصان ما در تلگرام در ارتباط باشید. تکنسین های به رایا قبل از انجام هرکاری، به صورت رایگان دستگاه شما را عیب یابی می کنند، سپس در صورت نیاز برای تعمیر تبلت شما اقدام می کنند.

روند تعویض باتری تبلت

تعویض باتری معمولا زمانی اتفاق می افتد که باتری تبلت شما باد کرده باشد و یا با مشکلاتی رو به رو شده باشد. به همین دلیل به کسانی احتیاج دارید که به این کار تسلط کافی داشته باشند تا در حین تعمیر به دستگاه شما خسارت وارد نکنند.

متخصصان باتجربه به رایا با به کارگیری به روز ترین تجهیزات و با در نظر گرفتن استانداردهای جهانی، تعویض و تعمیر باتری تبلت شما را انجام دهند. در بعضی از مدل های تبلت، برای تعویض باتری باید ابتدا تاچ و ال سی دی دستگاه را باز کنیم برای آشنایی بیشتر، در این قسمت سعی کردیم شما را با مراحل تعویض باتری آشنا کنیم.

1


متاسفانه درب پشت مدل های جدید تبلت قابلیت جدا شدن ندارند و برای برداشتن آن حتما باید به یک شخص ماهر مراجعه کنید تا با دادن حرارت، درب تبلت را از قاب آن جدا کند.

2


کابل فلت متصل باتری را از برد جدا کنید و با استفاده از اسپتولز، باتری را جدا کنید. برای جدا کردن باتری می توانید از تینر برای پاک کردن چسب زیر باتری استفاده کنید.

3


چسب های قبلی را پاک کنید و باتری جدید را با چسب بچسبانید تا باتری به درستی در جای خود قرار بگیرد. سپس کابل فلت که در ابتدا جدا کرده بودید را دوباره متصل کنید.

4


با دقت بالا درب پشت دستگاه را با چسب مخصوص بچسبانید و درب پشت تبلت را با فشار دادن روی قاب و فریم دستگاه سفت کنید و از اتصال آن مطمئن شوید.

فروشگاه به رایا

همان طور که گفتیم معمولا استفاده از باتری های غیراصل باعث بروز بسیاری از مشکلات شما می شود. به همین دلیل توصیه می کنیم به جای در نظر گرفتن هزینه ها، همیشه به دنبال باتری اصل و اورجینال باشید. شما با انجام این کار از بسیاری از مشکلات جلوگیری می کنید. هنگام خرید باتری اصل، مراجعه به فروشگاهی که قطعات خود را با ضمانت ارائه دهد، بسیار مهم است.

خوشبختانه فروشگاه به رایا آرشیو کاملی از باتری انواع برندهای تبلت در اختیار دارد که شما با مراجعه به این فروشگاه می توانید باتری مورد نیاز خود را با ضمانت اصل و اوریجنال بودن قطعه خریداری کنید. همچنین شما می توانید برای خرید و استعلام قیمت باتری تبلت خود، با تکنسین های به رایا تماس بگیرید و علاوه بر خرید قطعه مورد نیاز، برای تعمیرات تبلت خود از آن ها مشاوره رایگان دریافت کنید.